YouTube pitanje

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Apr 18, 2013.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Imas desno da mijenjas hoces li tako ili jedno ispod drugog.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    A nije valjda da mu grid/list opcija pravi problem.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vjerovatno, jer je kod mene uvijek bila lista i samo mi prebacilo na grid. Nisam znao ni da ima grid.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene je takodjer stalno lista. Mada nekada kada koristim drugi browser a isti acc, onda starta kao grid pa moram prebaciti na listu.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma vjerujte mi da tu opciju nisam prije uocio tek sad :D a zekleo bih se da mi prije nije bilo

    ma navikne se covjek i na ovu grid, ali list je opet bolja
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Google osvjezio izgled YT stranice i mobilne aplikacije. Logo je također donio minimalne promjene

    [​IMG]
    [​IMG]



    Preimenujte ovu temu u samo YouTube
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je uzas, ide se u tacku sa minimalizmom. Ne samo youtube, nego svi generalno. Sad na youtube nemas background ni na cemu, tako da su se sve kolumne stopile. Ovaj tekst ispod thumbova se jedva vidi. Smece
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam ocekivao dark mode na mobilnoj aplikaciji, na desku mi nema previse potrebe za istom. Ipak telefon drzis 15ak centimetara od očiju, posebno ko voli gledati YT po noći kao ja.


    Meni je najvise odgovarao YT iz 2012 sa crnom trakom na lijevoj strani.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam ovaj novi testirao u par navrata i bio je konzistentan shit show. Jako trom, nekakav lag. Povremeno se pored thumbnaila uopste ne prikazuje duration/vrijeme. Nekada kliknes na video, gore se ucitava crvena linija ali straniza freeza. Pojedine ekstenzije nisu radile itd itd. Valjda finalna verzija bude stabilnija.

    Ja sam za minimalizam ali su danas svi postali bezidejni.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma sve isto,samo malo drugaciji izgled ...funckionalnost ista kao i prije
    bitno je da ne trza video :D
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sjebali su sad, ne radi vise YouTube Center plugin. :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Probaj magic actions.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Odlicno! Samo jedno pitanje, moze li ikako da automatski ide na expanded view umjesto cinema?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa ukljucio sam cinema mode, ali kad otvorim video imam ispod opciju "expand".
    Moze li to po defaultu da bude :D
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Možeš ukljuciti: Enable Cinema. I onda dole stavi: "Large" i štrigiraj "switch to cinema" i "switch to fulls creen". Ali nece biti full screen vec pokrije nekih 70%.

    [​IMG]
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    E pa vidio sam to, ali ispod videa ima jos ikona za opciju expand. To bi mi zgodno bilo, kao sto sam imao prije na YouTube Center.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li nacina da se prebaci classic YT ?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajde da ovdje postavim pitanje. Ima li nacina pokrenuti 1080p video sa YouTube-a 1:1 na displayu koji je 4k ili 1440p? Znaci da 1080p ne ide u full screen vec da se prosiri na tacnu rezoluciju videa, u ovom slucaju 1080p? Mozda ima neka extenzija za ovo ili sta vec?
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    naso sam rijesenje za ovo,Pop-out Youtube plugin za firefox
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/youtube-pop-out/
     
    Esh likes this.