Mobitel upao u vodu...

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bINARY cODE sOUND, Sep 18, 2017.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Pozz svima! Naime, mob mi je upao u vodu(s6 edge) nakon cega sam ga povrsno posusio, stavio u rizu 24h i tel pali ali samo ako je na punjacu.Upali se, pokrene sistem, dodje do GUI-a i opet se ugasi.Zakljucujem da je vjerovatno potrebno staviti novu bateriju ali ne znam zasto se gasi tel nakon podizanja sistema.Ako je neko imao slicno iskustvo, help! :O
     
  2. Esh

    Esh HWB

    A tek S7 je otporan na vodu ili tako nešto, zar ne?
    Uglavnom, napravio si ove preporučene radnje, tako da ti je sad prva logična opcija da probaš sa novom baterijom, ako ne prođe, onda moraš ka servisu.
     
  3. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Nije ni s7 preporucljivo stavljati u vodu :D... uglavnom, danas idem do vanje na skenderiji da pokusamo zamjeniti bateriju pa cu vidjeti dalje :)
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ostavi ga još koji dan rastavljenog na zraku da se osuši, pa onda probaj....ako to ne upali onda u servis....
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad se to desi, staviš fon u zdjelu riže i izvuče velik dio vlage.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam potapo svoju sedmicu i z1, sve super.
    A 6s koji nema waterproof certifikat mi je upao u vodu dva puta, nije bilo problema.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa napisao je da je drzao 24h. I ja sam s rizom spasio svoj alcatel od nescafe :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nedavno drugaruici se skvasio, nije radio par dana, pa problemi sa punjenjem i sada sve ok. Tako da možda treba još da se to osuši.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    24h je malo. Mozda ako je skroz rastavljen. Aako ne, trebat ce duze vremena da izadje vlaga. I nakon toga ne ocekuj da bude problem free.
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Izvadi onu ladicu za sim kad u rizu stavljao da prije osusi
     
  11. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Samo da javim da je telefon isao na ultra-zvucno "ciscenje" te nakon toga je sve u najboljem redu.Ispostavilo se da problem nije bila baterija vec konektor(da li na bateriji ili na ploci, nisam siguran).Jeste da mi je malo ostetio foliju na pozadinskom dijelu prilikom zagrijavanja kucista odnosno vađenja baterije ali sam zadovoljan :)
     
  12. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Samo da se još jednom javim vezano za problematiku za s6 edge.Nakon sto sam nosio na servis i tel proradio, pojavljuju mi se drugi problemi.Tel umjesto fast prikazuje kao da se puni preko usb kabla (cable charging).Isto tako, u toku dana, sam od sebe kao da se počne puniti bez punjača!? :eek: Pali se signalizacija kao da je tel priključen na punjač pa se za 1-2sekunde ugasi i tako 20-30puta u toku dana.Usb utor odnosno njegov kontroler nije jer sam nosio majstoru da mi zamjeni no nakon zamjene ispostavilo se da nije do toga.Baterija??o_O
     
    NaLe! likes this.
  13. GV

    GV Komšija

    Pravac pik i riješi se problema. Naravno obavezno napravinovi account i uzmi novi broj samo za tu priliku da ti ne dosađuje onaj kojem mu ga uvališ

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Onaj kome uvališ tako i ne treba zivkati, nego te fino nadje i njušku ti polomi :)
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nadam se da je post za uvaljivanje trol..
     
    zoi likes this.
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kako ovo moze biti problem? Infinitive energy!

    Imam i ja jedan Xiaomi koji sam u ves masini oprao. Nije samo da se nakvasio, nego se i centrifugirao. Odmah sam narucio novi, ali onaj stoji i dalje u ladici (vec jedno pola godine i vise). Da li se isplati dati nekom da pokusa popraviti to? Da li se uopste moze popraviti sta? :D
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene je mama centrifugirala svoj neki samsung dumb phone, osusili ga i poslije ga koristila jos par godina. Imao je neku mrlju na displayu ali bio je ok. Na kraju je display otisao malo više, i gasio se, vjerovatno kao posljedica kupanja :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    moj rodjak je vise puta oprao Nokia ona 1000 iz generacije je one 1100, ali bijelo svijetli poklopac iza ima ono mjesto za slikicu... i nikad nista :) jedva ga nagovorise da promijeni telefon, sad neku staru motorolu nosa, sa Kodak kamerom...
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moj prvi telefon bio opran. Al nije to nista u usporedbi sta je meni tad bilo. Da pojasnim telefon je strado jer sam ja strado, da neko ne misli obrnuto. :D
     
  20. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Uvaljivanje telefona, lomljenje njuške, veš mašine, off totalni! xD Kakvo uvaljivanje, ne dolazi u obzir.Odnio sam tel jos jednom do servisa pa ćemo vidjeti, javim vam konačan ishod D: