FireFox nadogradnje i nove verzije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ming, Jul 27, 2006.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    problem je sto nemam :D
    treba mi jos i rama,da bude jos brzi...8 GB je sada donja granica za dekstop :D
    imao sam 12 ali mi otisla jedna plocica u vjecna lovista...ima milion errora :D
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni se chrome vuce vec neko vrijeme kao prebijena macka i kad otvorim fb i jos par tabova bas osjetim lag. Ali toliko sam se naviknuo na chrome radi sinkronizacije sa mobitelom i addonova tipa lastpass da mi se ne da testirati druge browsere...
     
  3. lolak

    lolak Aktivista

    Quantum bez ekstenzija za sad super..
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    isprobavao sam sve, jednostavno nakon sat vremena zakuca ram memoriju, sad sa 8gb nikakvih problema
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i sa ekstenzijama leti...mada nisam probao bez ekstenzija
    ali i sa ekstenzijama je skoro duplo brzi u otvaranju stranica
    zadnja verzija mozile mi se vukla kao prebijena macka
    vec sam i na laptop instalirao quantum i tamo je malo brze ali nije osjetna razlika kao na dekstopu sa 8 GB rama a na laptopu je 4 GB
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    evo i ja sam ga probao i obrisao krom odma...samo zbog ove screenshot opcije.Razliku u brzini nisam nesto primjetio,mozda sto imam i ssd,a i previse rama,tako da mi nista ne usporava browser.Nego,nazad na ovu screenshot opciju,ovo je imba.Uradim screen nekog dijela ekrena i ono se automatski uploada da mogu linkati taj shot nekom.A prije sam morao croppati uz pomoc ovog windows snipping toola i onda uploadat na imgur...
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja vec zadugo za screenshot-ove koristim programcic "Icecream Screen Recorder",zalijepim ga u taskbar i jednim klikom mi otvara opciju za pravljenje SSa i pita da li hoces na net uploadovati ili snimiti na dekstop
    jako zgodan programcic ...mada je i ovo sto imas pri ruci u browseru ekstra stvar

    ne znam koliko imas rama ali ja sa 8 GB osjetim razliku u brzini u quantumu i na klasicnoj mozili
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Zbog synca sa google servisima i ekstenzija, meni pored Chrome-a nijedan drugi browser nije opcija. Kad bude bilo istih opcija na drugim razmislit cu, dotad FF stoji sa strane ako Chrome zakuca. A testovi brzine su mi totalni nerelevantni postali odavno.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ja ne gledam te testove brzine u smislu benchmarka,nego u prakticnom koristenju i surfanju
    osjetna je razlika u otvaranju stranica i odmah je i iskustvo ljepse
    koristim i ja chrome...on je najbolji za FHD reprodukciju videa,puno bolje mi se ponasa od mozile ...
    ali neka svako koristi sto mu odgovara,zato i ima vise browsera
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Preporuka za tebe je onda ShareX softver ;)
     
    Qler likes this.
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    PokIt to radi deceniju, jos je domaci :)
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    prije sam koristio pokit a onda sam imao problem,jer on koristi neko cudo od MSa da se instalira,jer silverlight ili tako nesto i na starijem OSu nisam mogao instalirati
    na dekstopu mi je radio uredno i pokit je isto vrlo jednostavan i dobar,svakako preporuka i njega
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    To cudo je netframework. Ne sjecam se koja je verzija. Poslao sam mu ja jednom koja radi. Samo ga instaliras uz pokit i to je to. Takodjer koristim pokit svakodnevno. Godinama.
     
  14. lolak

    lolak Aktivista

  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako da google pretraga bude google.com a ne .ba ?
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    To bi trebao u googlu naštimati, jer te on automatski prebaci na .ba a ne pretraživač. Imaš na početnoj googlovoj stranici postavke pa istraži tu.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da li ima neka opcija da exportujem sve iz chromea u ff? Ne misim sad samo na bookmarkse to znam da moze nego recimo passworde stranica itd.? Recimo na chrome imam LastPass za passworde imali za ff to ili nesto slicno?
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima addon i za mozilu,lastpass...pa pokusaj,nista te ne kosta
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/lastpass-password-manager/
     
    forzamilan likes this.