Preporuka - Best buy laptop - budžet oko 700KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by zhady100, Oct 3, 2017.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    14 inca je za vecinu fin middle-ground izmedju velicine ekrana i ukupne tezine, isto kao gore T440 sa 1,8kg je fino rjesenje.

    Ja sam vagao da predjem na T470 ali zao mi para a i slabe su mi oci za 14 inca, Dell bi u onu sasiju stavio i veci ekran :D
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Stvarno se osjeti nenormalna razlika u kilažama.. ovaj macbook ima samo 1kg, što je 3 puta manje od mog Della.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ali neces na njemu uraditi nista :D
    Svaki IDE je beskoristan na tolikom ekranu.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Za IDE najbolje je imati eksterni monitor, a ekran od laptopa koristis da citas dokumentaciju, trazis neki solution i sl.
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Može poslužit za nešto kao Visual Studio Code, više nego dovoljno za Python i C# na macOS.
     
  6. black

    black Komšija

    Koja ti je reza na T440? Ja hocu da kupim 12.5" 1080p panel za X250.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    ma minimalno 13...gdje ces jedanest to ti dodje ko tablet :D . Programirat na tome ocoravit ces za 2 mjeseca :D
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I ovako buljim u ekrane 16-18 sati na dan, bilo kakav kod na 11 inca bi me dokrajcio xD

    @black 1600*900 je T440
    Ja sam sad na 15,6 i 2,2kg. Izdrzi se nekako na ledjima, bude oko 5kg u torbi ukupno sa ostalim stvarima.
    Kako se niko ne sjeti napraviti kakav 14,5 inca sa slim bezelima i nekih 1,5kg. To bi bio pun pogodak.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Mislim da čitljivost nije toliki problem na manjim displejima visoke rezolucije... Ja ne primjetim poteškoće kod čitanja na 12" yogi (FHD) jer sam povećao font. Gubim samo na iskoristivom prostoru, ali me ne zamara što se čitanja tiče. Druga je stvar što osjećam tjeskobu, pa se unervozim kad koristim touchpad i sl. Još mi je gore sa mobitelom.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima i 1920x1080 s boljim panelom, ali je jako rijedak

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ja imam 13.3" dell, i jedno vrijeme sam radio na njemu dok nisam imao desktop u stanu. Istina bila je linux/vim/netbeans kombinacija i bilo je haj'mo reci ok, ali ne bih ni pomislio otvorit visual studio na 13.3". Mislim da je neupotrebljiv, jer mi je na 19" bilo patnja radit s njim, klaustrofobicno :D
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Na Windowsu su mi fontovi nekako mrsavi i blijedi, tesko gledati u slova, jos sam pokusavao i ona ClearType podesavanja, dok je na Ubuntu vec daleko ugodnije.
     
  13. black

    black Komšija

    Narucio 12.5" IPS 1080p za moj Lenovo X250 :) Kupio sam ga skroz barebone, ubacio RAM(8GB),SSD(256GB) i veliku bateriju(72Wh). Mala zvjercica, pravo mi se svida form factor.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  14. lolak

    lolak Aktivista

    Sa ebaya si uzimao panel?
     
  15. black

    black Komšija

    AliExpress

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  17. black

    black Komšija

    Danas mi stigao 1080p panel, prvi utisak je odlican. Nisam kupio LG-jev panel sto obicno dolazi na X250-ci vec BOE koji je za Dell namijenjen jer ovaj ima 800:1 kontrast i 8bit color depth umjesto LG-a koji ima 600:1 i 6bit color depth. Citljivost je dobra i bez skaliranja.
     
    Last edited: Oct 25, 2017