Intel 8/9/10/11/12-gen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Nov 20, 2016.

  1. lolak

    lolak Aktivista

  2. Decerto

    Decerto Komšija

  3. Esh

    Esh HWB

  4. lolak

    lolak Aktivista

  5. black

    black Komšija

  6. lolak

    lolak Aktivista

    Haman jest, ali svejedno 8400 daje 7700K performanse za dosta manje novca, plus 2 jezgre..
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za divno cudo vec ima procesora na lageru, i3-8100 za 129 eura, i5-8400 je 189.
    Samo nema mid-range cipseta/ploca, ove Z370 su od 115 eura pa na vise.
     
  8. lolak

    lolak Aktivista

    Samo je navodno nestasica 8700K modela.. Ne mogu se nesto sjetiti je li se pisalo hoce li biti neke B370 ploce ili sl?
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tek Q1 2018 H370 i B360.

    ASRock Z370 Pro4 je 112 eura sto nije strasno ali opet 30-40 viska ko uzima non-K procesor.
    Kad bih dobio koji eur za svoj i3-6100 + B150 combo mozda bih se nekako i odlucio za apgrejd na i5-8400 ali fak it svakako i ovaj slabo koristim :D
     
  10. lolak

    lolak Aktivista

  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    15min video no thnx. Ne kontam ove youtubere reviewere, keep it short.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    U utrci za klikove, lajkove i ostalo, dešavaju se i ovakve stvari..





    Malo su drugari iz Asusa aplicirali dodatnog overclockinga na CPU :) Nije prvi put naravno, ali je simpatično ;)
     
  13. lolak

    lolak Aktivista

  14. lolak

    lolak Aktivista

  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    haha za igranje potpuno isti rezultati 6 godina starog procesora i najnovijeg :D
    kod mene je i7 2600,bez K i za sada dobro sluzi...evo skoro godinu dana je kod mene
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Za divno cudo nisu promjenili socket, ali zato jesu cipset, klasicna Intel budalastina.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa ko da i jesu, pinovi preko kojih se napaja CPU su na drugim mjestima.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Zato mi se ogadio intel, svaka nadogradnja moras sve novo kupovati, nakon 10-15g ponovo sam presao na AMD, nisam se pokajao sekunde.
     
  19. black

    black Komšija

  20. Esh

    Esh HWB

    Bas me zanima koji se nivo performansi planira doseci, da li je moguce doseci npr. GTX 1050..