Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Žalili su se na twitteru da i pored toga što su plaćali developerima da naprave apps za winMo, i što su se nudili da oni to odrade, to jednostavno nije išlo i broj korisnika se nije nešto povećavao tako da su vjerovatno napravili korporativnu odluku da im se to ne isplati nakon svih tih napora. Žao mi je platforme jer sam uživao u korištenju iste. Dan danas kad čujem onaj win8 notification zvuk kontam da je meni nešto došlo :D
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tada je vec bilo prekasno, momentum je bio u vrijeme WP8, tada ga nisu iskoristili i gotovo je.

    Android je tad bio obicni je**ni stutterfest, pa cak i na najjacim uredjajima.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da su 650-tke i 950-tke prodavali po konkurentnim cijenama možda bi više ljudi kupilo uređaje.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ne bi. Bilo je vec prekasno.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da su bili upola cijene, ja bi sigurno kupio dvije 950-tke i jednu 650-tku.
    A prije toga sam kupio jedno 5-6 WP/WM uređaja službenim kanalima.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    WM je imao mali "peak" na onom modelu 520 cini mi se, sto je bio skroz jeftin.
    Jbg napravili su dosta pogresnih poteza, a i Gugl ih je namjerno sjebao neizdavanjem oficijelnih verzija svojih app-ova.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    cijena 950ke nije mogla biti duplo niza,jer bi onda vjerovatno prodajna bila niza od proizvodne :D
    950ke su high eng uredjaji i dan danas ne kaskaju toliko za konkurencijom ali problem sa 950kama je bio nedovrsen windows10 mobile i ljudi su imali milion problema na uredjajima i to je sigurno smanjilo prodajne rezultate

    ali problemi za win10 sistem nasstali u samoj kompaniji,jer nisu znali u komem sjmeru da idu...presporo je sve radjeno i bez jasne vizije...a ljudi koji ulazu novac u nesto nece ga ni uloziti ako nisu sigurni u povrat i sigurnost platforme...zato i nije bilo mnogih aplikacija na win mobile platformi

    ja sam mislio da ce se stvari pomjeriti dolaskom Satje Nadele ali ovaj nije nista ni bolji ni sposobniji od Ballmera
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Win 10 Mobile im je bio prevelik zalogaj, a kako su izgubili i ono malo udjela sto su imali na trzistu, sve je samo propalo.

    I Android i iOS su radili sve inkrementalno.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    BoM za 950-tku je bio između $170 i $200, a za XL između $200 i $250, prema tome tvrdnja ti ne stoji.
    600€ za 950XL na launch-u je bila suluda cijena za uređaj kojeg pokreće OS sa manje od 1% globalne zastupljenosti. Čak i sad bih možda kupio jedan kad bih ga našao za 'realne' pare.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Najjače mi je kad su rekli da su to telefoni za fanove - pa se kontam vi baš volite da "oderete" fanove. Ne znam zašto su toliko napucali cijenu tim telefonima kad nije bilo troškova marketinga.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne vjerujem da je to.

    Nadela je od početka jasno naglasio da su oni softverska kompanija i da će ići tamo gdje su korisnici. To je bio jasan znak onoga šta slijedi. Ostale stvari koje je o mobile diviziji govorio su uvijek bile nedovoljno uvjerljive...
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Neće Microsoft više praviti mobilni OS, ako budu imali kakvih dodira sa mobilnim sistemom to će biti kroz njihove aplikacije, ili eventualno uvezivanje iOS-a i Androida sa Windows 10 desktopom.


    A nek je ozvaniceno da je mrtav OS, bilo je vec krajnje vrijeme, i Enis je odavno presao na konkurenciju :p
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni 950XL služi kao fotoaparat sa pravo dobrom baterijom, od godišnjeg do godišnjeg :D
    Za sve ostalo Note je zakon
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Malo poskup fotoaparat :D
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo MS objavio da L640/XL nece dobiti ovu zadnju nadogradnju...fall creators

    koje sranje od MSa...bas za njih nije hardware...useru sve sto mogu
    pa mogla je komotno jos ova nadogradnja i na L640

    vjerovatno moze preko insider programa ali oficijelno nista

    a imam neki bug sa onedrive-om,nece da mi uploaduje neke slike sa kamere...nema sta nisam probao i nece
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Eeeeeeeeeeee moj dragi...

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    I onako nije ništa bitno na tom update. Nema novih features niti šta slično. Abandoned ship.
     
    NaLe! likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa mozda bi donijelo sta ispod haube :D
    ovako ni toga nema
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    RIP WP!
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    RIP (i ne vraćaj se više). :D