Fortnite (Battle Royale)

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Sep 29, 2017.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kad poče zviždati u početku podsjeti me na battlefield heroes
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Haha ja kad sam prvi put vidio igru, odma mi taj BF pao napamet. Onda gledam stream nekog lika da vidim na sta lici, kad on govori podsjeca ga na Heroes.

    Nije losa igra, samo nije ni blizu napeta kao PUBG, dosta je manja mapa i apsolutno sve je destructible. Ako se neko krije u iza drveta, mozes unistiti drvo. Ako se neko krije po kucama, mozes srusit citavu kucu rocket launcherom, bombama itd. Core igre je isti kao PUBG, ali destrukcija i crafting je cine skroz drugacijom. Ono, mozes napraviti most izmedju dva brda ili s krova na krov itd. Prilicno fun. Na PS4 ide smooth skroz, jedino u lobbyu trzucka, ali to je prakticno loading.
     
  4. lolak

    lolak Aktivista

    Mozda ovo moze i da prezivi, samo zavisi koliko ce bit agilni oko sadrzaja.. Eno Epic krenu onaj UT development i nikad..
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako ova igra izbaci 2-3 mape, i povremeno novi sadrzaj u vidu novih oruzja, definitvno ce imati moju paznju na duze staze. Ima definitivno dosta potencijala tu. Samo trebaju pametno dalje. Igra je super stabilna. Rijetko kad da osjetim promjenu u FPS. Ide smooth.

    Bez obzira sto igra ima taj aspekt i sege sa gradnjom i rusenjem svega, kada dodje zadnjih 10, i krug se smanji, postane pravo napeto.

    Pravo zabavna igra.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Danas su izbacili 2gb patch:

    Balance
    Adjustments to Assault Rifle.
    White
    Increased maximum accuracy by 10%.
    Increased minimum accuracy by 22%.
    Increased reload rate by 10%.
    Green
    Increased maximum accuracy by 8%.
    Increased minimum accuracy by 20%.
    Increased reload rate by 8%.
    Blue
    Increased maximum accuracy by 5%.
    Increased minimum accuracy by 17%.
    Increased reload rate by 5%.
    Purple
    Increased maximum accuracy by 3%.
    Increased minimum accuracy by 14%.
    Increased reload rate by 3%.
    Orange
    Increased minimum accuracy by 11%.
    Optimal accuracy is achieved by aiming while crouching without movement.
    Polish and Bug Fixing
    Fixed an issue that caused a party to be unjoinable after the Host had left it.
    Fixed issues with players joining lobbies.
    Fixed a couple of server crashes.
     
  7. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Igrao sam danas i bilo je jako zabavno. Čekat ću da izbace Stats pa će i to imati svoju draž.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uletim odigrati squad partiju sa randomima, jer raja sva off, pa da vidim kako ide. Da nebude iznenadjenja ova 3ica umru 30sec od sletanja. I ja sam bio tu oko njih pratio ih, ali sam uspio zbrisat. Do kraja partije odlucim da igram super defanzivno. Pratio sam dogadjanja citave partije iz sjene, stalno pratio cosak zone i na kraju pustio ih sve da se pokokaju izmedju sebe, da bi ostali samo ja i jos jedan. Ja do tada nisam metka opalio, i uletim ovom sto je jos ostao, sa shotkom i koknem ga. Hahahaha. Morao sam igrati tako. Uz to sto sam sam u squad mechu, imao sam i shit srecu sa lootom: bijeli assault i to semi auto, koji nikako ne mogu. Plavu shotku i ljubicasti SMG. Da sam imao assault pusku sa scopeom ili kakav snajper, davno bi se ja u govna uvalio, ali ovako jedina opcija je bila da igram extra kurvanjski.

    Squad partiju pobjedim solo sa 1 killom. Kurvanjski ali efektno.
     
    Last edited: Oct 2, 2017
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    M16, Scar i Sniper piju vode ostalo bezveze za endgame, jednostavno nemas skoro pa nikakve sanse ako iole znaju igrati. Pump sacma je OK kada nemas nista drugo i moras kempati a desi se da imas prednost u krugu, tako da oni moraju napasti tvoju gradjevinu.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Izasao info da vec 7 miliona igraca igra Fortnite, full i Battle Royale zajedno.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  12. Esh

    Esh HWB

    Nisam očekivao da će baš privući ovaj broj igrača.. Možda jer je besplatna..
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To i sto je sad u modi ovaj battle royale a pogotovo ako su to sve platforme? PUBG cini mi se blizu 2m peak ako vec nije bio ovaj vikend.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nas je privukla. Svaki dan se roka.
     
  15. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ne znam da li je izašao već update za statistiku? Najavili su ga.
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Nije jos, trebalo bi do kraja mjeseca, moguce da ce biti sljedece sedmice.
    Najavili su oni svasta, obecanja kao i PUBG. Na cemu se radi je prevoz, statsi, vece mape, bullet travel na oruzju sem snipera, vise oruzja, skinovi, currency, char customisation. Koliko od ovoga ce doci u neko dogledno vrijeme ko zna, nadam se da nece biti kao Dayz i PUBG, tj. mlacenje prazne slame.
     
    Last edited: Oct 10, 2017
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Stvarno obecali vece mape i prevoz?
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    naci cu link, mislim da je intervju sa pc gamer sajta i nesto sa foruma
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moze link. Bas me interesuje.
     
  20. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    je li igra besplatna ili?

    sta ovo ima da se placca 40, 60 dolara itd...