Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hamo, nisam procitao, nije rijeseno ,rekli su da ce poslat ekipu ,zvali su me.
    Veze nemam sta je, samo imam problem sa konekcijeom na WIFI network.


    Svakako nije ono hica neka, imamo 3g, al et :)
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    mna hajd rijesit ce se:)
    Hamo danas ne radis, al et, sutra poslije 5 tek mogu ne znam kako to sta to :)
    pa mozemo se dogovoriti da se pogleda nekad ali poslije 5 jer mi je ugasen modem jedino da ga opstavim upaljenog dok sam na poslu, al ti nista ne znaci, jer nema ko provjeriti.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Radim i danas do 18h, javi se na PP.
     
  4. black

    black Komšija

    Imao kriza packetloss, uradio reset na tvornicke sad opet radi kako treba. Mogu li kako dobiti modem umjesto ovog Home Gatewaya? Cuo sam da raja sa video nadzorom gdje ne radi port forwarding dobiju obicni modem.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A koji je sada EPC3928 ili 3925. U biti EPC3208 bi trebalo da mozes dobiti u kombinaciju sa TP Link routerom, jest da se to smatra korakom unazad ali ne vidim problem da ne dobijes ako ti treba. Nazovi call centar, trazi naprednu podrsku i objasni da ti treba kombinacija modem + router, vjerujem da nece biti problema.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  6. black

    black Komšija

    Ma meni treba samo EPC3208, taj TP-Link ne moraju ni donositi Haj nazvat pa cemo da vidimo.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja već dva puta pokušavam da osposobim EON na Samsung 40KU6072 (Tizen)

    Skinem i instaliram aplikaciju ali mi se ne pojavljiva TV ni na mojtelemach.ba ni na eon.telemach.ba da unesem verifikacijski kod.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moze li predlog nekog android tv boxa na kojem provjereno radi EON. I koji je sposoban kvalitetno reprodukovati 1080p.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mislim da EON radi samo na MU modele od Samsunga tj 2017 godina dok je kod tebe model KU iz 2016 godine.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Opciju za verifikaciju koda imaju samo korisnici Duo/Trio Grande Extra i Premium paketa.
     
  11. black

    black Komšija

    Kakav je EON na smart tv-u, konoretno integracija sa androidom? Android TV od verzije 6.0 moze stremane kanale prikazati kao nativne.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  12. Tyger

    Tyger Aktivista

    Duo net grande kod mene paket.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Čak je u cjeniku navedeno kao dodatna opcija korištenje Eon na smart TV... [​IMG]

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije ti model samsunga iz 2017 godine.
    Samo MU serije Samsunga.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  15. black

    black Komšija

    Kod mene na Sony Android TVu 2015 radi app ali ne mogu je aktivirati :/
    Sreca televizor podrzava Chromecast pa mogu iz mobilne aplikacije pustati.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    To je screenshot od Duo Net Grande Extra paketa , a @Tyger ima Duo Net Grande paket i samim tim nema ni opciju za aktivaciju EON-a na portalu za Smart tv.
    Samo korisnici paketa Duo Net Grande Extra / Duo Net Grande Premium / Trio Grande Extra / Trio Grande Premium imaju tu mogucnost aktivacije Smart tv-a na portalu.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Tako je druže... Nisam ja objasnio jer je već prethodno napisano u postu iznad...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jel to znaci i da ce bit i problema i na android tv boxovima?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nisam siguran kako su Android TV boxovi prijavljeni na marketu, ali ako se skine aplikacija sa marketa i instalira trebalo bi da radi isto kao i na telefonima ili tabletima. Nemam box da provjerim, ako neko ima mogao bi isprobati da skine EON app sa Play Store i da proba pokrenuti.
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    Radit ce , ali vecina boxova dolazi pod root-om i pokretanjem odredjenih kanala putem EON aplikacije korisnik dobije poruku da kanal nije moguce pokrenuti zbog sigurnosnih pravila.

    Ovdje je jedan kratak tutorial kako "izbjeci" provjeru koje EON aplikacija vrsi pri pokretanju , odnosno kako izvrsiti unroot uredjaja (kolega sa drugog foruma napravio tut) :