Xiaomi Mi A1 uz stock Android

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by lolak, Sep 9, 2017.

Tags:
  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da, onda dođem u drugu dilemu, iako mi je MIUI sasvim fer i korektan OS, volio bih malo na regularno updejtovani hardcore Android...

    Na kraju ću njega i uzeti. Kada dođe na 199,99$ naravno.
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma meni je software najmanja briga, ne ubacim ni sim karticu u njega a vec ide unlock bootloadera i fleshanje, cak sam i na iosu stalno bio na beti :D

    Sent from my MI 5s using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima li još impresija sa A1 iz prve ruke? Vidim može se kupiti za manje od 200€ a kontam da nema ništa bolje u tom rangu a da je dual-sim.
     
  4. Minx

    Minx Aktivista

    Uzimaj i ne razmisljaj puno :D
    Sta te konkretno interesuje?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za hardver sam siguran da je dobar i brz, najviše me interesuje kakva je kvaliteta izrade, pogotovo ekrana (ima li 'žutila', probija li osvjetljenje po rubovima na tamnim podlogama, mrtvi/zaglavljeni pikseli itd), glasnoća zvučnika.
     
  6. Minx

    Minx Aktivista

    Mrtvih pixela nemam, zutilla isto nemam (na 1+1 sam imala pri dnu), a sto se tice crnoga uvijek imam tamne podloge i nisam primjetila.
    Evo sad sam pogledala neki black video na youtube i nis.
    Zvucnik je meni jaci nego na 1+1, inace nisam bas mjerodavna za to. Zvuk u slusalicama sa piston IV odlican.

    Nisam ekspert ali nisam bas ni nezahtjevan korisnik a jos mu nisam nasla manu. Dobro, poslije s4 koji sam mjesec dana privremeno koristila ovo je raj :D
    U ruci odlicno lezi, metal, rekao bi da se radi o nekom skupljem modelu.
    Jedino sto bi moglo biti problematicno po meni je sto je ekran izdignut iznad okvira pa ako padne pada direktno na staklo.
    Koliko ce to tempered glass izdrzati ne testira mi se trenutno a zao mi je ovako lijep mob sakritii oklopom.
    Mada takvi su sad i flagship modeli tako da nije do njih.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hvala na informacijama, upravo sam naručio jedan za ~202€ (a u tu cijenu ulazi i mogućnost vraćanja proizvoda u Njemačku u slučaju problema što je super, nema cimanja sa dalekim istokom i njihovom podrškom). Mislim da nisam mogao bolje proći mimo naručivanja iz Kine za ~180€ i rizika od plaćanja carine. Do kraja mjeseca bi trebao biti kod mene, taman dok sa ebay-a ne stigne oklop i zaštitno staklo.
    Inače naručio sam odavde: http://tinyurl.com/y7wcxf6v
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Cek zar neces i na to carinu platiti?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa neću. Ide iz skladišta u Njemačkoj kod prijatelja na adresu u Minhenu, a on će mi jednostavno donijeti ili poslati po nekome trećem kao i obično.
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Aha, kontam da nisi i ti odselio :)
    Fina kupovina
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Skontao sam da mi je trenutno ~450KM maksimum koji želim izdvojiti za telefon, a ovaj ispunjava većinu kriterija (stock Android, dobra rezolucija, dosta rama i interne memorije, dual-sim, dizajn, solidna kamera, fingerprint senzor).

    A ovo je bonus: :D
     
  12. Minx

    Minx Aktivista

    Mislim da se neces razocarati a isto razmisljamo. Meni je neki psiholoski limit 500 KM. Mislim da nema potrebe da izdvajam vise ako mogu naci nesto u tom rangu sto zadovoljava sve moje kriterije.

    Praktican detalj mi je sto preko fingerprint skenera povlacenjem dole-gore mozes otvarati notifikacije.
    Ne znam da li je to odlika xiaomi mobitela ili je specijalno za ovaj.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne znam je li tako na svim telefonima sa fingerprintom ali kod huaweia p9 lite se moze svasta nesto raditi sa tim skenerom...listati slike,podesavati mnogo toga i prilagodjavati sebi...ima podosta prakticnih situacija sa tim
    brat mi neki dan pokazao,on ima p9 lite
     
  14. Minx

    Minx Aktivista

    To je super stvar.
    Ovdje je ograniceno samo na notifikacije.

    I da, nesto sto bi mogla biti mana za neke, notifikacijsko svjetlo je bijelo, nema drugih boja.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako se dobro vidi nema veze. Sad imam samo crveno i ne smeta mi mnogo. :)
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    prejaka stvarčica je taj fingerprint sensor, swipe down otvara notification center, nešto što sam često koristio. kad bih mogao čitavim telefonom upravljati sa FP sensorom, haman mi touchscreen i ne bi toliko trebao. ovo je još bolje na većim modelima tipa Mate 9
     
    zippoo likes this.
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nosam ja P9 Lite i ne koristim to. Koristio na početku, ali mi nema baš puno smisla na ovako malom modelu. Vjerovatno je na Mate 9 efikasnije.
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Uskoro 18:9 Redmi Note 5 sa SD636 ili SD660, tako da bolje to sacekati. SD625/630 je vec prosjek sa slabim A53 jezgrama
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stock OS i nedostatak 'edge' ekrana u A1 su po meni ogromne prednosti.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jesi li zadovoljan? Već neko vrijeme kontam uzeti mate 9