Gamerski računar do 1300 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dundo, Dec 5, 2017.

  1. dundo

    dundo Novi član

    Lijep pozdrav svima,

    kao sto i samo ime teme govori volio bi da cujem neke vase prijedloge za best buy gamerski racunar do 1300 KM,
    uglavnom bi volio da to bude iz neke prodavnice,zbog garancije prije svega,sad da li vec sklopljen racunar ili samo komponente pojedinacno nije mi bitno, jer vjerujem da vecina njih sklapaju racunare od odabranih komponenata,
    u obzir dolazi i pik ako neko ima nekoga ko prodaje a da je zaista provjeren.

    Unaprijed se zahvaljujem svima :)
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Preko pika ces jeftinije proci i naci ces sto hoces ako budes strpljiv. Napisi samo da li imas nesto od komponenata, kakvih diskova, kućište i da li u tu cijenu ide slucajno periferija i manitor.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    PCShop iz Banja Luke na Pik-u. Rodjak skoro uzeo, sve uredno, prosao par stotina jeftinije nego u radnji.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U svakom slucaju minimum za danasnje igranje je 1050ti i pentium g4650

    Ima na youtube more klipova gdje ova kombinacija da je solidne rezultate u novijim naslova na 1080p

    Ako se ispostavi da se ima nesto od djelova moze se ici na neke bolje komponente jer 1300 nije neki budzet za gaminga.


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  5. dundo

    dundo Novi član

    nemam nazalost nista od komponenti,a ovih 1300 bi bilo samo za centralnu jedinicu,bez monitora i periferije
    hvala na dosadasnjim odgovorima
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    PS4 Pro ili Xbox One X :D
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tacno bi ti bilo pametnije uzeti konzolu. Mada i to ima svoje pluseve i minuse. Zna se kako se kupuju igre za konzolu a kako se nabavljaju za PC :)

    Evo bas gledam na piku i ima sastavljenih konfa za 1150km sa gtx1060 3gb. Sto znaci da se uz odredjenu doplatu moze izbalansirat fina konfa za igranje.

    Edit:

    Znaci za koju marku ispod 1300 ima sastavljen komp sa i3 6100 koji je 2 core 4 thread,8gb ddr4,500gb disk,asus h110 ploca,gtx 1060 3gb i kuciste sa lc power 600w napojnom.

    Ima to isto i sa rx480 grafom al bih prije isao na gtx1060 radi manje potrosnje struje da se ne opterecuje ta polubrend napojna :)

    Idealno bi bilo da je konfa sa 16gb rama al to povlaci dodatnih 140km.

    Uglavnom ovakva kakva je da se s njom fino poigrat pa u buducnosti dodati jos rama.



    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 5, 2017
  8. lolak

    lolak Aktivista

    Ryzen 3 1200- 230 KM
    MB A320 - 100 KM
    DDR4 8 GB - 200 KM
    VGA GTX 1060 3 GB - 570 KM
    HDD - 1 TB 100 KM
    Psu i kuciste - 200 KM

    Total 1400 ili 1200 uz GTX 1050 Ti.

    Ovo je preko next.ba, vjerovatno moze ovako i u drugim radnjama jer ide fiskalni racun i garancija.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za 500 KM kusura što ti ostane od ps4 pro možeš na sniženju a na kupovati igara da čitavu 2018 sjediš i igraš. Ne moraš kupovati igru za 120 KM kad tek izađe. Da ne spominjem ako kupuješ igre na disku pa prodaješ. Na taj način sam jedno 20tak igara faktički džaba odigrao.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I to stoji. Al treba imati i TV viska. Spoijiti plejku na monitor pa s gamepadom sjediti za stolom i igrati je smjesno. Mozda je i momak vec neki FPS igrac sa skillom pa nema sanse da se igra gamepadom.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako ce mu to biti jedini racunar, logicno da je bolje racunar uzeti. Uostalom, mozda igra CS, strategije, menadzment igre itd.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne znam za tebe ,ali ja bih pokusao naci neku sklopljenu konfu ,pokusaj naci ima li neko da prodaje da je jos pod garancijom i samo bi graficku uzeo novu,sa garancijom i to vjerovatno gtx 1060 ,ona se uklapa u budzet ili ako ti je ogranicen budzet a igras na ful HD monitoru,onda moze posluziti i gtx 1050 ,pa kasnije je mozes prodati i namiri jos para za neku jacu,ako za to bude potrebe

    kupovati komplet racunar sa novim komponentama u radnjama ,to je danas cisti luksuz...jer su cijene otisle u nebo

    sto se tice ove preporuke za ryzen...nije ni to lose,ali za ryzen ide brzi ram a on je papren...eto vidis cijene...meni je to suluda cijena za ram...ja bi radije ram uzeo polovan na piku,ustediti ces 100 KM na tome

    posalji upit ovim radnjama po piku sto prodaju hardware,to su vecinom ovi iz Banjaluke i Bijeljine...provjereni a cijene ok,neki od njih daju i fiskalni racun i pitaj imaju li ti preporuciti sta od ponude koju imaju a onda jos reci da bi uzeo novu graficku

    1300 KM nije uopste malo para a za te pare neces moci sklopiti nista bas dobro u radnjama...jer treba ubaciti i SSD i HDD i kuciste i napajanje pa plus onda ove glavne komponente,procesor,graficka,maticna,ram
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zadnje sto bi polovno uzeo je RAM.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne treba cjepidlaciti...moze se naci polovan star par mjeseci,moze i sa garancijom i svasta nesto...na kraju krajeva,moze se i testirati
    ali dati 200 KM za 8 GB...meni je to ludost
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Igranje na konzoli za monitorom je danas vrlo popularna opcija. Nije to kao nekad i nije smiješno jer se uostalom mnoge igre i na PC-u igraju sa gamepadom. Na kraju krajeva, ja mu samo dajem "food for thought" a na njemu je da odluči šta mu odgovara za njegove pare.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam toliko problema imao sa RAM-ovima, da najvecem neprijatelju ne bi preporucio da uzme polovno. To su preosjetljive komponente i mozes na racunaru imati problem, a da nemas pojma da je do RAM-a, a ni testovi ne otkrivaju sve.
     
    zoi likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa imao sam i ja,doduse jednom...kupio sam polovan desktop sa 12 gb RAMa i nakon kraceg vremena se poceo pojavljivati plavi ekran...testiram svaku plocicu odvojeno sa mem86 testom i ustanovim da je plocica od 4 GB puna gresaka i nakon sto sam je odstranio,nikakvih problema
    zato neka uzme kit 2 x 4 GB ili 3 x 4 GB
    iskreno,ovo je prvi put da sam dobio falicnu plocicu (mjesec dana nakon kupovine je radilo uredno) a kupovao sam bruku ram plocica...tako da te moze zapasti losa sreca ali generalno,nikakve razlike izmedju nove i polovne...stim da i da ti strada jedna polovna plocica,mozes uzeti jos jednu i opet ti ostane jos para u odnosu na novu
    po meni je ram zadnja stvar koju bi uzimao novu,ako bi bio ogranicen budzetom
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih rekao da je najsigurnije uzeti polovan CPU koji je pod garancijom.
     
    zoi likes this.
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa trebao bi i on reci koji monitor, tj na kojoj rezoluciji igra, kao i koji tip igara. U zavisnosto od toga mozda mu je stvarno bolja konzola.