Cooler Master Cosmos C700P

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by lolak, Sep 29, 2017.

  1. lolak

    lolak Aktivista

  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Drug, vidim stalno nove teme otvaraš, malo pročešljaj forum i postaj u postoječe teme slobodno. Imamo news f i pogledamo svi.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nek' je momak otvorio za ovo novu temu, za ovo i služi i pomaže ovako, svakako ne postoji jedna tema u kojoj se striktno objavljuju recenzije.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Podržavam otvaranje nove teme za svaki novi interesantan proizvod (hw, gadget), servis, film, seriju ili igru koja može zanimati više ljudi, potencijalni je hit i sl. Posebno podržavam kada se prvi post lijepo sredi sa svim relevantnim informacijama. Sve što se traži jeste lagana pretraga da se provjeri li da već postoji ista ili slična tema. S druge strane, postoje teme gdje se može kontinuirano diskutovati. Drugim riječima, nemojte se sekirati, ima prostora :)
     
    BiceBolje likes this.
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    Ako nema,kupit cemo :D
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ludnica da je samo kućište 23 kile. To je taman da ga staviš u čošak i više ga nikad nigdje ne pomjeriš. Počeo sam da sve više volim kompaktnija i lakša kućišta, ITX formati, NUC-ovi, Raspberry i klonovi. A i ja sam nekad imao Fractal kućište koje je bilo negdje u domenu 11-12kg... što Esh kaže, možda smo samo ostarili...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Masa je mama!
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A štooo?
     
    Last edited: Sep 29, 2017
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma to je nesto sto bilderi kazu.
     
  10. veki81

    veki81 Aktivista

     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sweet :)
     
  12. lolak

    lolak Aktivista

  13. heroic

    heroic Komšija

    Bacim vam slike kad stigne ;) i mini review :D
     
    Last edited: Dec 13, 2017
    zoi likes this.
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Znači ipak si dobio dozvolu od gazdarice :D
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Sta dozvolu, kupio njoj :D Ma idalje ja trosim na "kompjutere", samo je 90% toga Azure.

    Probat cu jos nabaviti barem 3 komada MasterFan 140 RGB pa da ubacim u kuciste, eventualno nekad kad bude build bit ce jos 2x MasterFan 120 na vodenom.

    Inace ako nekog zanima, moze se naruciti u Uni Expertu, cijena 810KM.
     
    Last edited: Dec 13, 2017
  16. heroic

    heroic Komšija

    Kuciste stize tek u drugoj polovini januara i pored svog uzbudjenja vec imam 2 primjedbe.

    1. Za razliku od MasterCase Maker 5t, uz koji dodje metalna kutija za sarafe ("toolbox"), uz Cosmos dodje obicna kartonska.
    2. Ventilatori koji dodju uz kuciste su totalno bezveze, dodali su RGB trake na kuciste i pored svih cuda koje rade sa RGB ventilatorima, uz kuciste dodju najobicniji. Poredjenja radi uz H500P (novi HAF) dodju dva 200mm ventilatora sa RGB osvijetljenjem.

    Cijena da ove zamjerke ispravite o svom trosku je 180KM, od toga 150KM za tri MasterFan Pro 140mm RGB ventilatora i 30KM za Maker 5t toolbox. :D
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    I stiglo je...
    [​IMG]

    Jos cekam MasterWatt Maker 1200 napojnu, MasterLiquid Maker 240 vodeno i MasterFan Pro 140 RGB ventove pa cu poceti build :D

    Sto se tice ostalih specifikacija, vjerovatno cu samo prebaciti postojeci 4790K/M7F i dodati neku graficku.
     
    Sena, EL NINO CFC and Esh like this.
  18. Neso

    Neso Komšija

    Beton kuciste, nema sta... Baci koju sliku kad zavrsis build.