Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Iako sam protivnik bilo kakvog poskupljenja , oni su ipak svjesni koliko su jaki i kakve su im usluge kvalitete. Vjeruj mi nece nastetiti apsolutno nista jer konkurencija vec par godina tapka u mjestu i nista ne poduzima da usluga bude bolja , mada je to najmanje do njih a najvise do politike. Ja sad samo cekam da vidim kakve ce izmjene biti u paketima , bar je tako bilo svake godine :)

    Sto se tice korisnika i foruma/fb-a , tu ce zasigurno biti negodovanja , psovki , prijetnji raskidom ugovora, ali to zapravo nece niko uraditi jer su svjesni da trenutno bolje nema, ja bih volio da je situacija drugacija pa da se operateri bore za korisnike , ali ovako..
     
    dams82 likes this.
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma pusti mumija, previse je subjektivan :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Neko ganja cijenu, neko kvalitet... Mumi ganja cijenu :)
    Ja bih uvijek stavio kvalitet na prvo mjesto, lakše podnosim gubitak novca nego nerava...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ako ganja cijenu neka ostane na bitchentu za 19KM 5Mbps. Nigdje nema jeftinije od tih 19KM haha

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  5. Benq

    Benq Komšija

  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne kontate vi poentu...ja necu da i Telemach radi isto ono sto radi i Telekom,jer se kao eto furaju da su puno bolji
    po cemu su onda bolji,ako dizu cijenu korisnicima,tamo gdje su pobijedili konkurenciju ,umjesto da cijene korisnike i sire bazu a ne da odmah dizu cijene svake godine
    tako radi i Telekom,po selima i tamo gdje nemaju drugi operateri infrastrukturu,ebe im se za korisnicima,podrska nula bodova,ako ti sta crkne,cekas po mjesec dana ili ganjas neke privatne kanale i stelu itd
    ne ganjam ja cijenu u tom smislu,cijena je u pet deka ali ne volim ovo prodavanje muda pod bubrege
    jer evo recimo,da poskupi net duo paket za 3 KM,za iste pare mogu od telekoma uzeti dodatni paket 1 i imati 50 Mbps internet
    i dalje bi bila slabija ponuda kanala i nedostatak sport kluba ali ja svakako 99% utakmica gledam preko streamova,tako da me to ne bi pogodilo
    a sve ovo pisem,jer krajem januara mi istice ugovor i vagam sta uzeti,jer ako ja sada potpisem ugovor sa telmachom a oni u naredne 2 godine budu dizali cijenu i nudili mi raskid ugovora ako nisam zadovoljan,to je bezveze
    btw.nisam pravnik ali kako se ugovor moze mijenjati jednostrano,ugovor bi trebao da vazi po uslovima na dan potpisivanja i ne moze se jednostrano mijenjati...ovo mi je nejasno
    kod telekoma kada su se desavale bilo kakve promjene,tek nakon isteka ugovora,dobijas ili gubis neke benefite
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    komsija,ti si imao problema sa moja tv i bukvalno nisi mogao koristiti uslugu
    ja sam zadnji problem sa internetom i televizijom imao prije godinu ipo,kada mi je bilo osteceno kablo koje ide od tavana do routera i sjeckala mi je slika na moja tv
    isto kao sto neko ima problema sa telemachom,sve zavisi od lokacije i infrastrukture
    nego,ima li u telemachu probni period,da mozes raskinuti ugovor ako ti ne bude radilo sve kako treba
    mada kod mene ne bi trebalo biti problema ni sa telemachom ali eto,cisto informativno da znam
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ne mjenja se operater kad je razlika u pet deka,treba biti mnogo bolja ponuda da se odlučiš promjeniti,ako ti dvije-tri marke igraju ulogu ništa ne diraj,neka te gdje si... Meni se moja tv ne sviđa od početka i priključio bih je jedino kad ne bilo alternative,na cijenu gledam na kraju i uglavnom je u životu koliko para toliko muzike...
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa u ovom trenutku je telemach bolja ponuda,ali kao sto rekoh,ako ce svake godine dizati cijenu,onda ce se to izjednaciti a mozda i konkurencija dobije barem sport klubove...znamo svi da se ovdje koriste pravne rupe i da je jetinije placati kazne,nego pustiti svima kanale
    da je BiH pravna drzava,Telemach bi izvukao deblji kraj u ovome sto radi oko sport klubova
    politika debelo u svakoj sferi zivota u BiH
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    @zippoo

    U Telemachu je bila opcija "Try&Buy" , odnosno ako se odlucis za taj testni period (2 mjeseca) i ako zelis da nastavis koristenje njihovih usluga, obavezno je potpisivanje ugovora na dvije godine. Ako bi ti prelazio sa Telecoma na Telemach usluge , pored trenutne akcije dobio bi i neke dodatne benefite tipa HD paket (ako nije u paketu za koji bi se ti odlucio) , Prosireni paket , Arena HD ili nesto drugo...

    Napisao si da u Telecomu mozes uzeti dodatni paket 1 i imati 50Mb , to bi bilo sasvim solidno ali ima jedan veliki problem , a to je da sigurno 80% njihovih korisnika (ako ne i vise) jednostavno nema tehnicku mogucnost za brzinu preko 10Mb i to ako nije upaljen STB, dok u Telemachu sigurno mozes dobiti 40Mb i vise.

    To za politiku si u pravu , BiH je plodno tlo za bilo kakve malverzacije. Ja sam npr oborio kaznu koju je dobio moj brat prije nekoliko godina kad se sa skuterom zabio u Taxi , mi i zaboravili na tu kaznu da bi kroz nekoliko godina dosla plava koverta da platimo ili ce ici u dalju proceduru , ali su pogrijesili adresu odnosno kucni broj stanovanja pa smo na pisarnicu predali zalbu i kad nam napisu tacne podatke da ce biti i placeno , dva puta su pogrijesili i treci put dolazi obavijest o zastarijevanju :D
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja ovdje govorim o sebi i mojim tehnickim mogucnostima...cuo sam da se vec moze dobiti optika za pakete a i parica bi trebala moci izgurati ovu brzinu do 50 Mbps
    opet ponavljam,u ovom trenutku je prelazak na Telemach za mene bolja opcija,ali ne zelim da mi u naredne 2 godine cijena naraste na 50 KM za paket koji je danas 43 KM
    eto to je sva mudrolija,nadam se da me svi razumijete o cemu pisem

    i niko ne odgovori ovo za jednostranu promjenu ugovora od strane Telemacha...je li i to lov u mutnom ,pa ko tuzi,sa njima ce se i praviti a posto znaju da ljudi skoro nikako kod nas ne stite svoja prava,onda idu na tu pricu da se raja nece ni buniti,nego ce u tisini nastaviti placati skuplje
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    Nisam ja tebe kao tebe uzeo za primjer , nego pricam opcenito o uslugama i jedne i druge kompanije. Ja sam u centru grada pa ne mogu imati brzinu ni 10Mb , sramotno. Kopali su za optiku na Ilidzi , u naselju Azici , na Kosevskom.. ali infrastruktura jos nije provucena iako su buziri polozeni prije skoro godinu dana.

    Za jednostranu promjenu ugovora nisam siguran , davno sam taj ugovor citao kad sam potpisivao, ali sam 90% siguran da pise da kompanija tokom trajanja ugovora ima pravo izmjene cijena usluga kao i izmjene programske sheme (ovo za shemu sam 100% siguran da pise) , i da ce se svaka promjena najaviti mjesec dana unaprijed kako bi korisnik mogao bez ikakvih penala raskinuti postojeci ugovor , preci na manji paket ili potpuno odjaviti uslugu. Opet je i to fer , daju ti opciju da prodjes "bez ogrebotine".

    EDIT: Evo stavke iz opcih uslova poslovanja Telemach-a :

    2.15 O svim izmjenama cijena i sadržaja usluga Pretplatnik će biti obavješten najmanje 30 dana prije početka primjene putem pisane obavijesti uz mjesečni račun ili odvojeno, putem web stranice www.telemach.ba, putem SMS poruke (u slučaju da je Pretplatnik dao svoj broj telefona i ako je broj telefona ispravan) i putem sredstava javnog informisanja.

    2.16 U slučaju izmjene uslova, opisa i cijena usluga, koji su u potpunosti nepovoljniji za Pretplatnika, postojeći Pretplatnik na kojeg se izmjene odnose ima pravo na drugi paket usluga ili drugu uslugu, ukoliko je to primjenjivo, ili može raskinuti Ugovor, odnosno ima pravo na povrat neiskorištenog, a uplaćenog novčanog iznosa od strane Pretplatnika, u roku od 30 dana od dana objave tih izmjena, osim u slučaju ako su te izmjene posljedica regulatornih obaveza, izmjena poreza na dodatu vrijednost ili posljedica izmjena veleprodajnih cijena i drugih obaveza utvrdenih od strane nadležnih institucija, na koje Telemach nema utjecaj.
     
    Last edited: Jan 9, 2018
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znaci to ipak stoji u ugovoru...potpises da si spreman za guzenje ,pa ako im se guzi,imaju pravo :D
    hvala za ovaj dio
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Veca bi steta bila da ovo nije navedeno u uslovima poslovanja pa da ti jos naplate za raskid ugovora ili prelazak na manji paket. Koliko znam potpuno su isti uslovi poslovanja i u Telecomu.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne bi ti mogli nista naplatiti,jer bi mogao tuziti i lagano dobiti
    zna se da se ugovori ne mogu jednostrano raskidati,osim ako tako nije navedeno ugovorom
    nisam siguran da je ovako u Telekomu,mrsko mi sada traziti ugovor a bas bi potrazio
    ono sto znam je da se uslovi koje potpises ugovorom nisu mijenjali do kraja ugovora...neki su imali pogodnosti,vece brzine i nizi racun i iako su i ukidali neke pakete i mijenjali,oni sa ugovorom su do kraja ugovora dobijali ono sto su ugovorili

    ali dobro,meni je ovaj podatak koji si mi dao iz ugovora bio bitan,hvala ti
    imam jos 15ak dana da sve izvagam pa cu vidjeti sta cu dalje
     
    Last edited: Jan 9, 2018
  16. Benq

    Benq Komšija

    Bolje je i ovako nego da se povlacimo po sudovima , znam da bih dobio ali treba i zivaca i vremena.

    Ti druze kako god odlucis , fino olovku i papir ispred sebe i pucaj pozitivne i negativne stvari svakog operatera pa ces znati na cemu si. Moj ti je savjet , prije bilo kakve konkretne akcije povodom prelaska na Telemach, posalji im svoj broj telefona na PP , oni ce te pozvati, reci im da si sad korisnik telecoma i pitaj kakve su pogodnosti ako se odlucis na prelazak , cisto informativno da znas :) a poslije toga je sve do tebe hoces li ostati gdje jesi ili..
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mogoa bi i to...a kome da posaljem poruku ili mail,mozes li mi ostaviti account ili mail na koji ce mi sigurno odgovoriti
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Poslat cu ti PP
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    15.01.2018
    Povećanje broja HD kanala i postepeni prelazak na HD platformu

    Poštovani korisnici,

    U želji da vam pružimo što efikasniji servis i obezbijedimo kvalitetniju uslugu, obavještavamo vas da ćemo u narednom periodu raditi na unaprjeđenju HD kanala. Tačnije, radi postepenog prelaska na HD platformu, koja omogućava kvalitetniju i bolju rezoluciju slike, 16.1. ubacujemo određeni broj HD kanala na SD verzije istih.

    Prva promjena podrazumijeva to da SD verziju kanala: SK Golf, 24Kitchen, FTV TV, Nickelodeon, Travel Channel, Nat Geo Wild, Discovery Science i TV SA zamjenjujemo sa HD verzijama ovih kanala.

    Također, kanali 24Kitchen HD, National Geographic HD prelaze iz Osnovnog u START paket; FTV TV HD, History HD, Fox life HD, Fox Crime HD prelaze iz Proširenog u START paket; FOX HD, Fox Movies HD, Nickelodeon HD, Animal Planet HD, Travel Channel HD prelaze iz HD paketa u START paket; Nat Geo Wild HD prelazi iz HD paketa u Osnovni paket; Discovery Science HD prelazi iz HD paketa u Prošireni paket, time u TV paketima povećavamo broj HD kanala, tako da će START paket imati 26 HD kanala, umjesto dosadašnjih 15.

    Izmjene će biti urađene i na EON paltformi, gdje SD verzije kanala: BHT 1, Face TV, SK1, SK2, SK3, SK Golf, 24kitchen, FTV TV, History, Fox life, Fox Crime, FOX, FOX Movies, Nickelodeon, Animal Planet, Travel Channel, Nat Geo Wild, Discovery Science prebacujemo na njihovu HD verziju.

    Uz ovaj broj HD kanala, još jednom potvrđujemo poziciju najveće HD platforme u Bosni i Hercegovini sa ubjedljivo najvećim izborom kanala u visokoj rezoluciji (HD), i to sa ukupno 50 HD kanala.

    Zahvaljujemo vam se na razumijevanju i vjerujemo da prepoznajete našu inicijativu i želju da vam omogućimo još kvalitetniji servis.

    Vaš Telemach

    https://telemach.ba/a33260/podrska/...ala-i-postepeni-prelazak-na-HD-platformu.html
     
    zippoo and zoi like this.
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Iako ne pratim TV, podržavam naprednije tehnologije :)

    Kad smo već kod ovoga, da li se kod nas ovo HD odnosi na 720p ili 1080p?