Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Poveži bilo koju domaću visa electron karticu na račun pa probaj. Po mogućnosti Unicredit/Reiffeisen/Intesa. Provjereno rade.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    I kod mene je ta kartica, ISP banka

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  3. chenta

    chenta Aktivista

    Ja imam visa electron i ne radi, support im je bezveze nema nigdje kontakt forma a moderatori sa foruma nista konkretno nisu mogli pomoci.
    Kasnije sam saznao da je problem najvjerovatnije u tipu kartice, konkretno ta electron kartica ne moze ovdje u bih ali to sam saznao na drugim forumima
    gdje ljudi imaju isti problem. Classic kartica bi trebalo da moze.
     
  4. rainman

    rainman Aktivista

    Kada se uloguješ u Paypal imaš gore u meniju Help i kada klikneš help imaš ispod onda tri opcije ( Resolution Center, Message Center, Call Customer Support ) odmah ispod trake za pretragu. Message Center ti je za poruke.

    Što se kreditnih tiče može samo Visa, svejedno da li je kreditna ili debitna. MasterCard ne može. Također ne može svaka banka. Ja sam u Sparkasse tražio Visa debitnu i fino im naznačio da mi treba za online kupovinu preko koje mogu primati novac. Također sam čitao da i Reiffeisen banka daje Visa karticu preko koje se također može primati novac. PayPal zadnjih par godina ima omogućenu opciju primanja novca. Ja sam u BiH. Problem je kod nas paypal konverzija i na kraju dok sve to konvertujes u KM izgubi se novca.
     
    Last edited: Jan 2, 2018
    dams82 likes this.
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Raiffeisen i unicredit visa kartice provjereno, ne znam za ostale. Vec 7 godina primam preko paypala bez problema.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam izabrao da ne koristim PayPal konverziju u KM nego da banka to radi i mnogo je bolji kurs...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je Visa Electron iz Unicredit i radi.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kad smo vec kod PayPala, zadnjih dana mi dolazi poruka da su uocili "neuobicajne aktivnosti" i pise da se neko logirao iz Jakarte. Lijepo skockan e-mail, i jos sto je najgore poslali su na: [email protected] i onda mene u CC, tako da kad pogledas vidis da ima i taj e-mail u headeru. Mene su na pocetku malo cimnuli, ali kad sam otvorio details vidio sam da je poslano s nekog indijskog e-maila. Phishing in action, pa se cuvajte.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dolaze meni odavno ti e-mailovi, ja to odmah delete i ne gledam šta piše unutra, po naslovu ocjenim šta je legit šta nije.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    I meni je došlo kao da potvrdim username i password, ali naravno bilo mi sumnjivo pa nisam. A lijepa stranica kad klikneš, isto originalna
    :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Vezano za problem primanja novca, i meni se skoro desilo da se nesto "zaglavilo". Javio im se na support, rucno su mi ponovo poslali kod za aktivaciju kartice i nanovo sam je morao aktivirati iako je bila davno aktivirana i na nju sam primao novac x puta. Ali eto neki zaeb je bio kod njih. Problem je sto ne znas da ti ne radi primanje novca dok neko ne proba poslati i onda procedura. Izgleda treba svakih 10 dana testirat sa drugog accounta, slati 0.01USD uzajamno :D
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam dobio refund za jedan item. Jel moguce da su to odmah prebacili na racun, jer preko paypala tog novca nema, samo ima izvod da je uradjen refund?
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Refund ide odmah na karticu.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Potvrdjujem ovo sto zoi kaze. Treba 2-3 dana da lovu vidis na kartici.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam morao cekati 20 dana, tj do pocetka novog mjeseca da mi refund legne na karticu. Paypal je odma potvrdio da je refund uradjen, ali nisam mogao koristiti novac.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je onda nesto do tvoje banke ;)
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Kako rekose, refund ide na karticu direktno. To ne znaci da mozes primati novac jer mislim da radi sa svakom karticom.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A sto se tice primanja para, nisam mogao dobiti pare na karticu uopste. Visa electron Reifeissen. Slao mi poslodavac preko WU kasnije. Jaran ista kartica, ista banka i prodje bez problema, ali njemu zaledili paypal acc kad je dobio 2500KM, kao sumnjivo im bilo. 3 mjeseca se s njima ganjao da to rijese.
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Narucio sam neke stvari sa amazon.com direktno, ovo sto se plati carina unaprijed. Izracuno sam da je jeftinije nego narucivanje sa amazon.de (u bih nema nikako) trenutno pa me zanima sta ce se desit na carini sa ovim.
    Probo sam googlat ali nisam nasao nikog da je narucivao odkako je amazon.com uveo shipping za BIH.
    Paket sam narucio juce i evo poslali su ga odma, pise da ce doci u srijedu.
     
  20. lolak

    lolak Aktivista

    Hm, je li to DDP opcija onda? Ako jeste, ne bi trebao nista da platis, mada sumnjam da su uspjeli ostvariti taj nivo automatizacije jer carinski postupak i procjena zavisi od carinika.

    Koji si tip robe narucio?