Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad' kada se restartuje ili gasi PC, moraju svi programi biti zatvoreni. U suprotnom ih windows sam podize nakon nove sesije. Rješenje je gasiti PC preko CMD-a. Bravo Microsoft. Koji panjevi.

    If you want to start with no apps open (other than those set to auto-start via Task Manager/Start), you'll need to ensure all apps are closed before shutting down or restarting the PC.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    A zato se Torrent upali a znam da je kvaka da se pali sa windowsom odčekirana :D kontam jesam li puko pa svaki put provjeravam :D
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene svakih par dana driver error na DS4 gamepadu. Moram izbrisati driver i onda ga windows sam instalira i opet par dana radi i sve tako. Genijalci.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod mene se ovo dešava a auto update mi je uključen. Ako vam ovo smeta stavite da kad vas gasi da ne ide u hibernation/suspend stanje nego ono skroz ugašeno. Opet ponavljam, kod mene je uključen hibernation/suspend a nema mi ovog problema.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisam ja ovo primjetio. Da nije to te hibernacije, ja to sve iskljucim?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    I kod mene je sve to off. Gasim komp normalno.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    sad sam testiro, otvorio internet explorer sa vise tabova, windows explorer, otvorio steam, utorent i iskljucio komp. Jedino sto se pokrenulo je IE ali to je opcija u IE koju mozes iskljuciti, ostalo nista.
     
  9. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. Ninja

    Ninja Komšija

    To je sad moderno. MacOS odavno tako radi.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kole,vuces me za jezik evo vec par postova al te kuliram :p
    nemoj da mi izleti sta ...smiri crve u gujici...nemam ja puno trenutno sa win 10,ali sam imao sa vremena na vrijeme
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    A kako ukljuciti tu opciju :D
     
    zoi likes this.
  15. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    wtf?
     
  17. kio

    kio Komšija

    Joj @NAILS brate ima da odemo na fukas kada dodjem u Ze :) Ja gledam do prije Fall update, ugasim racunara sve normala.
    Sada kao sto si rekao, gasim a vecinom imam nekih app otvorenih i onda kada ga upalim resum ponovo. Najgore mi sto ne mogu na sleep otici, izgleda da je to povezano (nisam googlao). Cim ga stavim na sleep, odmah se upali :(
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja samo i koristim sleep, sta ste to vi instalirali :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ti si zaboravio odakle si ..ahaha. Da slucajno da ne pomjeris miš dok se gasi. Meni je "budilo" PC. Automatski cim ode u sleep, ondmah se upali jer sam pomjerio mis sekundu poslije klikanja na sleep.

    To je opcija, ako je postavljen pass, da se sam moze ulogovati kada radi update pa restartuje PC. Pa da zavrsi updatovanje kada ulazi u win. Nema veze sa ovi mautomatskim podizanjem programa.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja u zadnje vrijeme na desktopu imam problem, zakuca na 800x600 rezoluciji, nekad restart pomogne, cesce ne, pa se onda patim da sredim...

    i jos kad se to desi logujem se na svoj acc, i jedno 15 minuta mi je black screen i onda se pojavi desktop, a preko task managera mogu uredno pokrenuti programe, ala firefox i slicno...