Hardwarebase problematika (site)

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Hansel, Nov 2, 2008.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Inace microsoft mailovi tesko dobijaju mailove jer moras odradit bruku stvari da prodje ako se mailovi salju direktno sa servera a ne preko nekih poznatih servisa tipa sendgrid, mailchimp, amazon ses i slicno. Pretpostavljam da je to ovdje slucaj. Osim standardnih reverse lookupa, mx record na hostname itd, za njih moras jos dodati spf record, enable dkim, dodati dmarc recorde itd. I opet se moras nadati da ce proci sve njihove filtere i provjere :D
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Pravit cu se da sam dovoljno pametan da shvatam sve sta si napisao :D

    Uglavnom prezivjet cu, ali eto ako se kome zalomi isti problem barem da zna.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ukratko, nije do tebe, isti je problem i sa live.com, hotmail.com itd. Uvijek patnja ako saljes mail na microsoft mail server.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Bilo bi dobro, ako moze, da se kopirani tekst sa nekog sajta ne kopira u originalu (link, font, bold itd). Svaki put se mora kopirati na "neutralno" mjesto pa onda kpirati na forum. I da se vrati opcija brisanja postova. Ako je tvoj zadnji post u temi, samo ga obrišeš, postavis novi post sa starim i novim sadrzajem. Izgleda urednije.

    Recimo na oglasu. Obrišeš zadnji refreš post i stavis novi. Bez stotinu "bump" postova. Ne vjerujem da je do sada bilo neke zloupotrebe da korisnici brisu masovno postove. Na kraju administracija ima evidenciju.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Za prvu primjedbu treba "oprati" html u Notepadu ili slično, slažem se.

    Za brisanje ću također razmotriti, pa se javim. Tu je najveći problem kad neko želi da obriše prvi post iz teme, a bude ljudi što su nešto pisali nekad pa onda neće više da ih se veže za to ili pogledaju neki špijunski dokumentarac i odluče da žive incognito bez Interneta
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    I sada mogu obrisati post editopvanjem. Mada sam za taj scenario, brisanje starih postova, i sam kriv. Davno nekad' obrisao par starih postova koje ja nisam pisao.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jel to samo meni ne radi Tapatalk ili je nešto drugo?
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne radi ni meni taptalk od jucer niti se mogu preko fona logirati.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Desavalo se i meni par puta, pa proradi samo od sebe.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Yup, ne radi ni kod mene.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni sinoc nije radio ali nije ni sa PCa, ili je to bilo preksinoc, ali poslije proradilo.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ni kod mene nije radio Tapatalk, pa je nakon nekog vremena proradio login ali nije pratilo neprocitane teme. Evo sad radi normalno.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Logout / login. Pod Tapatalk, Me > Settings > Clear cache. Ako ne prodje, reinstalacija aplikacije. Malo je Tapatalk “tezak” pri nadogradnjama platforme, a ne djeluje ni da je razvoj plugina i aplikacija bas narocito aktivan.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma tapatalk govno. Svako malo problemi sa log in I ako izgubiš signal pa ponovo dodje nema šanse da se app refreshuje, ubit ga u tasku i ponovo pokrenuti jedina opcija. Na poslu mi slab wifi pa ga često izgubi i ponovo konektuje, pa me izludi.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ovaj mail spam foruma. Sada na primjer ova tema moj prvi kompjuter, za svaki like, quote, follow dobijem email.
    U redu da dobijem alert kad udjem na forum, ne mora mi slati mail. A ne vidim tu opciju nigdje. Jedino da iskljucim alerts.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne dobijam email, ali alerte dobijam na forumu i ukljuceni su, ali da me ubijes sad ne vidim gdje se to iskljucuje :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Ako se ne varam to je preko Tapatalka?

    [​IMG]
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    U pravu si, hvala :)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li još neko ima problem sa sporim ucitavanjem foruma? Kliknem na nesto i onda cekam5-10 sekundi da se "pokrene".
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    aha i kod mene zadnjih dana, a evo danas ko najgore, da posaljem post treba 10 sec :)