Gdje kupiti kvalitetnu stolicu?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by electro_p0wer, Jul 17, 2016.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Izgleda kao kopija dxracer stolica.. nekako previše tanko. Gledam po ebayu su iste 99e.

    Target, uvijek bili i ostali pohlepni.
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Origigi dxracer mozes uzeti za te pare :lol:
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jebes dxracer. Izvikano sranje. Koristim kinnarps 8000. Nema dalje
     
  4. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    u Targetu nipošto, svaki artikal odatle je nekim čudom imao jako kratak vijek trajanja. Ako imaš dosta para kupi steelcase imaćeš stolicu koja će moći tvoja unučad naslijediti.
     
  5. Hellas

    Hellas Aktivista

    Moja iskustva sa ovim žnj stolicama su relativno loša. Tačno mi je dosadilo svake 3-4 godine u potragu za stolicom.

    Prvo sam imao neku polovnu običnu njemačku iz 1992 godine. Ta je trajala 10 godina i pukla i čak je bila najbolja.
    Onda sam kupio neku kinesku koja je trajala 1 godinu.
    Zatim sam imao neku Jysk stolicu koja je procvilila nakon pola godine pa sam je doslovno poklonio.
    Zatim sam kupio neku kancelarijsku fotelju. Bila ekstra prve dve godine. Mehanički je i sad ispravna međutim ono gdje sjediš ostala je samo daska, a eko koža se skroz naskroz ogulila. Otprilike izdržala 4 godine bez problema

    Sad gledam da kupim neku od ovih 1000+ KM modela. Kontam ako je 12 godina garancija da će toliko i trajati.

    Probao sam sledeće u FEF.ba:

    HM Aeron Remastered u FEF.ba 2500 KM i stolica je super. Malo nezgodna za moje nepravilne posture ipak.
    HM Aeron Classic 1250 KM isto izgleda dobra nisam uspio provaliti razliku u opcijama u nekih pola sata probavanja stolica.
    HM Embody je preko 3500 KM i s obzirom da sam ja vjerovatno probao neku pogrešnu veličinu djelovala mi je bolje ova moja fotelja iz Jelaha što je sad imam.
    HM Mirra 2 je sva neka klankava i plastikanerka na prvi pogled tako da nisam ni pitao za cijenu.
    Ergohuman V2 ne sjećam se cijene ali mi je poslije Aerona loša skroz u rangu Mirre 2.

    Plan mi je probati u DM Creativi Steelcase stolice za koje su cijene isto ogromne...

    Leap V2 je oko 1500 KM.
    Gesture je oko 1800 KM.

    Da mi nije mrsko i da imam ideju oćel me zezat za stolicu na granici otišao bih i do Beograda u Nitei ima

    Humanscale Freedom za oko 630 € + PDV
    Hawort Zody za 911€ + PDV
     
    Esh likes this.
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kakve su ove Genelecu tipa Sharkoon od 250-660 KM, izgledaju kao sportska sjedista u autu :) 2500 KM za stolicu mi zvuci suludo. I da ima 12 godina garancije meni bi dodijalo gledati je u sobi toliko dugo vremena.
    Ja sam vise za one koje imaju visok zadnji naslon, gdje mozes i glavu nasloniti. A i ako ode spuzva to se moze presvuci za nekih 200KM da biras materijale.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja koristim IKEA stolicu, 10g garancije, jako cvrsta i stabilna stolica. Korstim model vec 6g, a prije 2g mi otisla hidraulika, tj. jednom sedmicno samo propadne. I ja se zalim, kazu donesi i dobiti ces novu. I tako i bilo, nismo mogli reproducirati gresku jer nije toliko ucestala bila, ali reko haj kad imam priliku zamijeniti why not.

    http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40103100/

    1000 kuna, nisu to neke pare, ali daleko bolja stolica od svih ovih 'gamerski' (I daleko ljepsa :))
     
  9. hmudd

    hmudd Novi član

    Hm, ne izgleda mi bas udobno, ni naslon za ledja niti rucke za ruke...
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sreca pa izgledom ne mozes odrediti da li je nesto udobno ili ne. 6g sjedim na njoj, meni odlicna. Treba uzeti u obzir i cijenu stolice, pa onda komentarisati neke druge aspekte tipa ergonomija, kvaliteta koze (materijala) i sl. Cesto rucke koristim da punu tezinu naslonim i dignem se, odradim koji triceps dip, sluze jos :) A mozda fakat nisu udobne za sjediti na njima, nisam pokusao. Za naslonuti ruke jesu :)
     
  11. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ova je oko 200 KM.

    https://www.ris.ba/proizvod/stolica_kancelarijska_ns_offix_krom_baza_sa_fiksnim_rukonaslonima_crna

    Mogu potvrditi da se radi o udobnoj i kvalitetnoj stolici. Izuzetno je čvrsta i stabilna (ne ljulja se lijevo-desno ni milimetra).
    24 sata je u upotrebi već pola godine, sva 4 tipa što sjede u njoj su teža od >100 Kg.
    Podesiva po visini, podesivi naslon (naprijed -nazad) i podesiv donji dio na kojem se sjedi.
    Otkako sjedim u njoj nemam problema s leđima.
    Garancije je 2 godine na stolicu.
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam prvo imao neku iz FEF-a, prilicno dobra, ali meni nije odgovarala za duze sjedenje, pocnem kriviti ledja i poklonim je.

    Zatim u Jysku kupio onu najdeblju sto je kao "400KM" pa uvijek bude snizena na 200KM, sad je zovu TJELE, kad sam ja kupovao imala je neko drugo egzoticno skandinavsko ime. Dosta je udobna, ali se iskrivila malo u jednu stranu.

    Vrijedi li ova Steelcase stolica tih para?
     
  13. lolak

    lolak Aktivista

    Po svim recenzijama online - vrijedi.
     
  14. Hellas

    Hellas Aktivista

    Evo narucih Steelcase Leap V2 iz DMCreativa trebala bi stici za 30tak dana... Pa javim utiske...

    I ja sam ovu razmisljao jer svi na Redditu kazu da je ekstra stolica za te pare.
     
    Last edited: Jan 20, 2018
    Esh likes this.
  15. Esh

    Esh HWB

    Koja je na kraju mpc za taj model?
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije ispod milje sigurno :D
     
  17. Hellas

    Hellas Aktivista

    Nažalost ne baš jeftin.

    Basic model sa opcijama:
    - vertikalno podešavanje lumbarne podrške
    - pomjeranje rukohvata u svim pravcima
    - točkići za parket

    1540 KM
     
    heroic likes this.
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako stolica od 1000 kuna dođe na hiljadu i po' maraka?
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    IKEA Markus je bas po mjeri, ne treba bolja
     
    donjapa likes this.
  20. Hellas

    Hellas Aktivista

    Esh pita za Steelcase Leap v2 ne za IKEA Marcus.
     
    zoi likes this.