nano premaz za ekran

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by BodySnatcher, Jan 24, 2018.

  1. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav.
    da li je neko od forumasa koristio za zaštitu ekrana? kaže momak u shopu, titanium....
    ili da je čuo neko iskustvo ?
    imam neki budget android, zaštitna folija je već dobrano izgrebana,
    pa sam mislio cashirati 15 km,pa eto...da se raspitam...
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Tempered Glass. Kosta dolar-dva.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ja ga koristim gotovo pola godine i zadovoljan sam, nekoliko je puta mobitel ispadao na beton i sl (nisam primjetio da li je direktno na ekran), ali ekran se nije niti jednom razbio ili nešto primjetno ogrebao. Ima nekakvih manjih, na prvu neprimjetnih ogrebotina, ali to je baš dobro da se zagledam kada je ekran crn i kada ima svjetlosti, pod pravim uglom, mada mislim da je čak to još od prethodnog vlasnika jer sam uzeo polovan mob. Mnogo bolja i dopadnija varijanta od onih screen protectora meni.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma nema sanse da traje 8 mjeseci. Kakav je to hemijski spoj.

    Ja koristim https://www.amazon.co.uk/Turtle-Wax-1830845-T3998-Repellent/dp/B0187DS8O6

    I fakat, kad je kisa, pri brzinama vise od 60kmh, uopste ti ne trebaju brisaci.
    Nanosim ga poslje svakog pranja, traje izmedju 2 sedmice i mjesesc dana, zavisi koliko pada, koliko koristis brisace, tekucinu za brisace itd.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to je sada aktuelno,nanosi se najvise na edge modele i na iphone
    izgleda da je stvarno efektivno i ja sam sebi ovo nanio i nisam imao nista negativno,mada mi nije ispadao ali onako na prvu se osjeti malo kao da bolje klizi,kao da je display svilenkast
    tretman nanosenja traje nekih 6-7 minuta,dok ne "upije" display
    ima po youtubeu testova
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    A kakav je osjecaj nakon nanosenja na ekran, dali prsti idu glatko po ekranu ili se osjeti neka hrapavost?
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Može li ovo na kaljeno staklo u kupatilu?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hehehe, probao sam vjeruj mi, ne moze :D
    Odbija vodu, ali ne na taj nacin. Ostanu kapljice jer ne puse nista da ih skloni.

    Mozda da probas NeverWet :D
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imam neki nano premaz iz Engleske koji radi odlično, ali je poskup, pa reko da probam to. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja kako znam da ti premazi bi trebali da posluze samo u slucaju da pomognu oko otiska prsta odnosno da se masnoca manje nakuplja.

    Ima na netu naci svakakvih oleophobic coatinga, mada ako telefon i dalje ima tu zastitu bolje onda uzeti tempered glass, samo pripaziti ds tempered se slaze na displayu, cesto zna biti koji nisu tacno izrezani.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  11. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav, da referišem na temu...
    tek sam jučer "aplicirao" ovaj nano premaz. što zbog porodičnog zdravstvenog biltena, a i zbog nepostojanja
    odgovarajućeg zaštitnog stakla za moj lenovo mobitel. lijepo izgleda, momak u shopu kaže da štiti i od grebanja....pa, vidjećemo...
    hvala na savjetima.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    wow fix it
    :D