Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ja bih prije uzeo neki manji TV od poznatog brenda nego neki veci kineski "no name" TV kojim kod nas lijepe te marke Vox, Tesla, Fox, Vivax itd, mada to zavisi i od udaljenosti sa koje gledas TV, ako gledas sa 3-4 metra onda definitivno ganjaj nesto vece pa i po cijenu losijeg kvaliteta.
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    Onda je bolje kakvog polovnjaka uzet. Provjerenog naravno.
     
  3. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Gledam sa 2-3 metra udaljenosti. Ne znam koliko se primjeti ta razlika u kvaltitetu slike izmedju 32" Samsung/LG i 43" Tesla i sl. Ako neko ima predlog za konkretan model i gdje kod nas da trazim neka kaze.

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
     
  4. hmudd

    hmudd Novi član

    Kvaliteta u slici se ne primjeti baš, ali se zato primjeti veličina ekrana. A 2 ili 3 metra je razlika, ali u svakom clučaju bi ja išao na veću varijantu.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svakako su to entry-level Samsung/LG modeli, i ja sam vise za veci tv u ovom slucaju.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  6. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ako mislis na Teslu, Vox, Fox, Vivax i slicno nije to proslo pokraj Samsung i LG panela. U njima su kineski BOE i turski Vestel paneli.
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

    Kakvi su Sony OLED televizori? Mislim, znam da su dobri, malo skuplji od LG, ali da li sami proizvode svoje panele?
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Samo LG Display proizvodi OLED panele za televizore i niko vise. Proizvodi i Samsung AMOLED za mobitele i tablete ali je to drugi par opanaka.
    A Sony kao Sony, kupe OLED panel od kompanije LG Display koja se bavi samo proizvodnjom i prodajom panela i naprave bolji OLED TV od LG Electronics kompanije koja proizvodi LG televizore. :)
     
    Ninja likes this.
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Sony A1 je isti Oled panel kao Lg 7 Oled samo sto kosta milju eura vise.
    Porez na budale.
     
  11. lolak

    lolak Aktivista

    Po recenzijama kazu da je sveukupno a1 bolji od b/c7, a losiji od e7.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    C7 ima jaci peak svjetline od A1 pa je za HDR bolji.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    kako po kojim, po nekim nije, po drugim jeste, ali skuplji 1000e, to samo debil moze kupiti
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Moze zatrebati:
     
    Eldorado likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li slucajno neko zna kako na samsung plazmi, konkretno Samsung 43-Inch H4500, iskljuciti opciju gdje smanji brightness nakon 4-5 minuta staticne slike? U opscijama su sve "eco" funkcije iskljucene ali opet isto.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jel mi bolje ići na 1080 veći tv ili manji 4K? Ima finih LG modela za 1000 da su 49 incha 1080p i nešto malo manje 43 4K?

    Tv je dosta udaljen od mjesta sjedenja.

    Svaka preporuka je dobro došla, ps4 ponekad i kablovska za korištenje.

    Znači oko 1000km, gore dole.
     
    Last edited: Mar 3, 2018
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za 1150 KM 50" Samsung 50MU6172. Pored toga ja ne bih dalje gledao. 4K, HDR, VA panel, nizak odziv što je dobro za igre, veličina pristojna. Na našem tržištu nemaš bolji izbor za te pare i veličinu.
     
    Sena and Esh like this.
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    50" ili 55" MU6172. HDR nije sjajan, ali sve ostalo je jako dobro za te pare.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    55" mu je daleko izvan budžeta, a i on je IPS.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma