Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo 66 kW bajo moj. Nista više.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Vala bas, ljudi samo gledaju "uh, ovaj trosi pola litra vise" :D
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    super su jace auta ali nameti i registracija su pljacka kod takvih :D
    mada u danasnje vrijeme,za auto do 1500 kg,neki optimum je 150 ks...sve ispod se muci i nemas osjecaj sigurnosti za volanom...posebno kod preticanja i ako je puno ljudi u autu
    ali dobro,to opet zavisi i od njenjaca i motora...ima tu dosta faktora koji uticu na to kako auto vuce i kako se ponasa u niskim i visokim obrtajima
    ali definitivno,da i ja trazim ovako nesto kao kolega,ne bi isao ispod 150 ks,jer ovdje novac nije presudan faktor...covjek hoce da kupi auto sa opremom koja njemu odgovara i koju ce koristiti
    ali kao sto vidimo,nije lahko kupiti auto ni kada imas para...na prvu su sva fina ali kada se malo zarovis,neka su malo "finija" :D
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja ako sam dobro upratio njemu je prvi problem velicina garaze.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    pa realno 150 je da cojk bude zadovljan preko nema potrebe bar sto se tice bosne i nasih puteva i dionica, dok za veca auta mjera je od 150 do 200 preko 200 nema potrebe iz vise razloga. totalno drugi rang sa cijenama a performanse su droga :)

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vozam cesto jednu insigniu sa 2.0 CDTi 160ks
    Jedva da joj je taman ta snaga. Auta su se udebljala kroz godine a i tocak je narastao tako da je se i potreba za snagom povecala.

    Nema vise auta od 700-800kg pa da sa 100ks auto leti

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    To je bila suplja do akciza, sad samo 0.9T 66kW Clio :D

    Salu na stranu, potpisujem ova zadnja 3-4 odgovora, to mi je neka mjera koju sad hocu, vise snage a manje potrosnje u odnosu na trenutni.

    Inace odluka je manje vise pala na Megane TCe 160 Bose (1.33T 120kW) sa dodatnom opremom , cekam da mi jave kad ce biti dostupan. U ovisnosti od tog datuma bit ce i Captur Outdoor TCe 120 (1.2T 88kW) da zamijeni trenutni Megane. Pa eto, bit ce slatka :D

    EDIT: Sad mi javili, motor dostupan od septembra :D
     
    Last edited: Feb 2, 2018
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sta se sad promjenilo, gdje su komentari da nam ne treba velika konjska snaga na nasim putevima?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vise snage treba na nasim putevima nego na njemackim. Gdje je saobracaj u fizicki odvojenim trakama tu snaga nije neophodna kao kod nas gdje ides u susret kamionima dok pretices autobuse :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    heroic likes this.
  10. n3r0n

    n3r0n Novi član

    Novi clio ima 1000kg pa sa 90 ks ide sasvim ok :)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    1.5 DCI u novom Cliu je super po gradu. Živahan. Potrošnja odlicna. Cim vani izadjes vidis da bi koji konj vise dobro dosao. Kada su 4 osobe u njemu, preticanje je cirkus. Moras motor dobro zavrtiti.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ide OK i leti nije ni blizu. :)

    A i tona nije neka tezina. Vecina danasnjih kompakta je na 1500kg plus minus 50.






    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ide i golf kec :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih rado vozio 2.0 turbo benzinca sa 200KS, potrosnja mi nije bitna jer ne prelazim puno ali problem je registracija auta koja je gotovo duplo veca od auta sa 105KS. I jos veca je glupost sto je od 130kw i dalje cijena ista. Taj zakon treba mijenjati jer je zastario za moderna auta, smanjiti cijenu za 110kw i 130kw a uvesti dodatne nivoe.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da kategorije registracije idu u kW:

    56-66
    67-84
    85-110

    I nakon 110, sve je isto. A kod mene 85kw ..jbg.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da imaju te, ima i od 110-130 i 130+. Ali kazem za ove od 130+, isto te dodje jel vozis auto sa 180, 200ks ili 500ks.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas jos i kubikazu za putarinu i porez na luksuz zavisno od godista pa i nije bas isto. Jaran mi ima porsche 911 1994g sa 250ks 3600ccm i placa oko 800km sa 50%

    Dok bi za kakvo novije iste snage bilo preko hiljade ili iste snage a manje kubika bi bilo 700km

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    nije ista registracija za 130 140kw i recimo 190kw tj 2.0 i 3.0 motori recimo za audi

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tako otprilike dodje, za 2.0 benzinca sa 200KS 2008 godiste je oko 700KM a 1.4 TSI sa 170KS je 20KM manje :) Jos ako uzmes kasko stakla... Godina brzo prodje jbg :)
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam kod kolegice u osiguranju gdje mi je auto, na tzabeli vidio samo 110+ a evo i na bihamku gledam 110+ zadnja. Ocito me nesto mašilo.