Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    iPhone 6.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    ista je cijena baterije i za iphone 5, zvao sam prosle sedmice, isto bila 90KM.
     
  3. lolak

    lolak Aktivista

    Realno ko god ima 6, 6s treba da promijeni..
     
  4. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ima li neko problema s Iphone 7 Plus? Nerijetko mi se desava da mob freeza na 5-10sec npr kad skrolam news feed na FB-u ili kad “googlam” kroz neku drugu aplikaciju :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Iz kojeg razloga?
     
  6. lolak

    lolak Aktivista

    Jer je sad jeftino promijenit, a nakon 2 god koristenja ili vise, vidis kakva je razlika u performansama.
     
  7. zhady100

    zhady100 Aktivista





    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. lolak

    lolak Aktivista

    Jesi li uradio reset? To je prva opcija..
     
  9. lolak

    lolak Aktivista

  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam skinuo ovaj beta update i pokazuje mi stanje baterije 89% na mom 6S. Zamijenjena je u ovlastenom servisu prije nekih godinu dana. Ono sto mi se desava sada su ogromni "dropovi" baterije. Jucer recimo sam punio mobitel do izlaska iz stana, nakon nekih sat vremena hodam po Zagrebu (jedino sto je upaljeno je 4g i Google Maps) baterija na 57%, udjem u banku da nesto obavim, izadjem baterija na 17%. Da bi se kroz 10 minuta ugasio. Pa kad nisam popizdio. I ovo mi se svako malo desava u posljednjih mjesec dana, kroz sat vremena mi odu dvije trecine baterije, ono ne moze ni do 3 popodne da traje, a sad kako ne radim uopste i ne koristim mobitel kako treba. Udjem ujutro na Viber i Myfitnesspal i to je to.

    Ne znam sta da mu radim eto... da li da vratim na neki stari iOS ako je uopste do toga.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    To je do baterije, znaci ni te iz ovlastenog servisa nisu neka sreca. Koji je servis, da nije mekline? :)
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    U pitanju je ASBIS bio. Nista Boga mi sve su sanse da ne cekam Galaxy novi nego Huawei P10 za 9kn mjesecno na ugovor, 6s na oglase i prst u uho...
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zar nije u Sa samo mekline ovlasteni apple servis?
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    aha, a koliko je kostala baterija kod njih tada kad si mijenjao?
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Bilo je besplatno u okviru one Apple-ove promocije, tj. za mobitele koji su se gasili na 14% nakon jednog od update-a.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je nova baterija popravila telefon skroz. Sad bez problema ide do 1% pa se ugasi i može da mi traje skoro 30 sati usage nekih 6-7, ostalo standby.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa i njemu je vjerovatno bila super prije godinu dana kada je zamijenio, al nije normalno da crkne nakon samo godinu dana.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da sam na njegovom mjestu, reklamirao bi sigurno.
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Ne znam jel' moguce da mi 4g i mape vuku toliko. Danas npr. nisam koristio ni jedno ni drugo i baterija je relativno ok, evo trenutno na 60%. Doduse nisam ni druge aplikacije osim nesto malo Viber i Facebook.