Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam ni sto bi preticao nekog ko ide 80+, samoubistvo/ubistvo u cekanju na nasim putevima.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čaj zašto, pa da dobiješ onih 5-15 minuta koje ćeš provesti na TV-u ili Facebooku. Čast izuzecima.
     
    Stevie_Ray likes this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bravo. Jer bas na to se svede.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne dobijes ni toliko sto je najgore.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj ne treba više od 100ks Pa 200 na manjim autima je mjera, na većim 300+ sad što to malo ko može priuštiti je druga stvar.
     
    veki81 likes this.
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa evo ja ti kažem da auto od 66 kW ubrza da preleti vozilo, a da ne govorim o recimo 80 ili 100 kW. Nikad nisam imao problema u preticanju bilo čega na našim magistralama. Iako je ovaj motor na neki način trom.
    A budaletine koje pretiču vozila i kolone na 80 i 90 km/h na našim neograđenim magistralama sa kolotrazima nek nastave, dok ne završe na krovu u nekom jarku. Tako je i friend derao po 120 km/h preticao dok nije završio u kanalu radi srne, umalo ostao bez glave.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Tale, ako tebi auto od 66kW leti onda ja i ti imamo skroz suprotna mišljenja o tome šta je brzo. I ne ja ne pretile kolone, ne izazivam dojavila, ali ako kamion ide 80km/h na magistrali, npr prema Bihaću, normalan da ću ga preteći, ili u kanjonu Neretve... Ne pada mi na pamet da se iza njega vozim. Ili kad preko karaule ide neki kamion 60km/h sta misliš Jel taj tvoj preleti njega?

    I malo kulturnije se raspravljaj, nismo derišta.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa jeste mjera ako se vozis autostradama i banovima, ako se voziš BiH cestama, dovoljno ti je i 90 ks.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Preleti, na ona dva tri mjesta gdje se moze preteći na Karauli, u trećoj na 2000 rpm od 60 km/h do 80 ubrazava kao lud, isto tako u 4-toj od 80 do 100km/h.
    A dovucite te vaše mašine od 200 do 300 ks, pa recite trasu u BiH, zajedno krenemo, ako iko od vas dodje 15 minuta prije nego što ja sa svojim 66 kW, dat ćuz vam auto džaba.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad se sjetim voznje u Clio RS-a prije par godina, atmosferac 2.0, 200ks na 8k obrtaja i Akrapovic auspuh... Osmjeh od uha do uha, puls nekih 150, adrenalin me drzao cijeli dan :)
    Naravno to je auto je beskoristan za svaki dan, ali kao drugo auto za vikenda ekstra. Problem je sto smo u Bosni i niti smo finacijski sposobni niti imamo puteve za to auto i zato smo neizivljeni, kad vidimo malo pravca gas do daske :)
    Ja sam neki dan imao srecu na magistrali, prosao pored dvije patrole sa preko 70, a bili su 500m jedna od druge.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj, možeš i u stočnom vagonu doći od tačke a do b :)
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ili u VW, osjećaj je isti.
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    E ova ti je epic, jest da ces sada navuci gnjev ljubitelja wagena :D

    Na temu, i sam imam hiljade kilometara u raznim vozilima. Kada je nasa draga BiH u pitanju stvarno ne mozes napraviti neku razliku bez obzira kako vozis, a ostrijom voznjom se pravi nesrazmjerno veci rizik. Imao sam situaciju kada "moram" stici na neko mjesto pa dobijem dozvolu od gazde da nagazim (on placa sve eventualne troskove) i nikad nisam uspio napraviti vise od 15 min razlike na bilo koju tacku u BiH.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  15. veki81

    veki81 Aktivista

    Tako ti tvojih hiljada kilometara u raznim vozilima de mi nadji gdje je neko napisao da se ustedi dosta na vremenu.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja nisam ni mislio na utrkivanje, eto vam mentaliteta.
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa kad vec hoces eto vrati se par postova iznad, Tale je izazvao ove sa 200-300 konja na 15 min razlike ukupnog puta ;)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni kad vozim po svoj cejfu treba 2h do Mostara od Sarajeva... mozda koja minuta preko. Sjedio sam u autu kao suvozac kad smo od Ina pumpe na izlazu iz Mostara do Stupa stigli za tačno 54 minute... Može se ali moraš biti nenormalan (ne bih više nikad tu vožnju ponovio, ali lud i mlad :) )

    E sad, meni nije bitno to trkanje, ja samo volim tu sigurnost da mogu preteci kad god treba. Kao sto sam starom rekao kad je Astru kupovao i ja ga nagovarao da uzme 1.6 turbo a ne atmosferca, kaze on koliko ima ta konja, reko 180, pa sta cemo toliko? Reko stari i ona moze ici 60km/h :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  20. kio

    kio Komšija

    Ma sve je do vozaca i koliko poznaje svoje vozilo. Ja cesto idem na relaciji Sarajevo-Mostar, i od Alipasinog polja mi treba nekih 1:45 do Mostara (prosjek). Vozim auto od 51 KW. Normalno, naucio sam gdje imam prostora da prestizem i voziti slabije auto je dodatno opterecenje u smislu da morate taktizirati i ramisljati kada ce doci dionica gdje mozete obici i itd. Kao i svi ostali, volio bih da imam mozda bolje auto, jace. Ali gledajuci i ova jaca auto, ne dodju mozda par minuta prije. Mada opet, dosta brze obidju kamione i onda ako nema policije dodju vjerovatno i prije. Uvijek vozim do 10-15% od ogranicenja, ako neko vozi 90 km/h, niti imam potrebe niti bih mogao da ga sigurno obidjem. Obici prazan kamion je nesto u sto se ne upustam ako ne moram, jer vecina kamiona ima 400 ks i vise, a obrtni momenat i da ne pricam :D