Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ok ali kad vide da je telefon naplatitce sigurno.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Narucih najzad sa geekbuyinga sa Italijanskog lagera, 166 eur sa DHL shippingom, nisam jeftinije nasao. Radi se o 64/4 modelu a ne bi smio platiti nista jer je sve unutar EU i dosad su trebale biti placene sve dadzbine, bar se nadam :)
     
  3. black

    black Komšija

    Ja kontam da li cekati RN5 ili kupiti sad Mi A1 ili Redmi 5 Plus. Da hoce samo potvrditi onu vjest da se carina i porez ne placaju do 300 KM.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kakvu vijest za carinu?

    btw, ako ti ne smeta MIUI, čekaj RN5, ako hoćeš vanilla android, Mi A1 way to go.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mi A1 je dosta skuplji em slabiju bateriju ima zato me odmah u startu odbio. RN5 ko ce ga cekati kao i Redmi 5 Plus oba 6 inca to mi je ipak preglomazno.
     
  6. black

    black Komšija

    Pogledaj na drugoj temi o online kupovini. Koristim evo 1.5 godinu RN3 i uopste mi ne smeta MIUI cak sta vise stock android mi djeluje nekako prazan.
    Kupio sam bratu Redmi 5 Plus neki dan, ekran je top ostar, ne stopa sekunde, samo je kamera malo slabija ali otkljucat cu ga pa instalirati Pixel Cameru. Sirina je ista kao kod mene na RN3 samo je u visini ekran narastao.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel drzite na stocku MIUI ili ima neke fajde od flesanja custom roma?
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja sam MIUI 9 beta, cisto sto mi bilo mrsko cekati stable verziju. U biti stable MIUI je sasvim OK. Jedino ako zelis kameru probati unaprijediti pa da flashah nesto drugo.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  9. black

    black Komšija

    Ja se drzim MIUI zbog bolje baterije, imao sam Lineage ali u neko doba pocne zajeb i stopati, barem na RN3.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene Lineage radi dobro na huawei G7, ima doduse nekih zezancija sa kamerom, nece da sacuva video preko 1min, ali ima drugih app.
    Ja cu sacekati Note 5, MIUI mi ne smeta, uvijek se moze nabaciti launcher.
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pa potvrdio ti je portparol UIO, valjda je to dovoljno....nije na svoju ruku to izjavio.....samo treba obratiti pažnju na izvor od kojeg kupuješ, jel pravno ili fizičko lice, jer se u tom slučaju mijenja iznos za carinjenje....
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako ces znati na ebayu ili gearbestu jel neko pravno ili fizicko lice?
     
  13. black

    black Komšija

  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa GB je pravno lice :) oni stvari prodaju u svoje ime (koliko ja znam), i nisu samo posrednik izmedju trgovca i kupca kao sto je slucaj sa Ebay, OLX, Aliexpress...
     
  15. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ne placa se carina samo ako je roba proizvedena u EU.Nije bitno odakle ti posalju.Jedina prednost je brzi dolazak robe iz evropskog skladista.

    Sent from my LG-H500 using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobar ovaj...je li ovo vec u prodaji ?
    mada,mozda treba ici sada na ovaj novi form factor...18:9 format...fino taj display izgleda u ruci kada se drzi a i dobijes malo veci ekran
    nakon skoro 3 godine,opet sam poceo malo gledati telefone i modele :D
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stigao Fon, odmah odradio update ota na miui 9 i nabacio Nova Launcher. Dojam super za ove pare ali dok isprobam sve. Fingerprint radi odlično jedino sreta sto nije ko kod s7 naprijed.
    Pohvale za DHL superbrza dostava.

    Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
     
    Last edited: Feb 6, 2018
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Meni je recimo ovaj nazad fingerprint bolja stvar, tamam kako uzimam telefon prst sam dodje na to mjesto.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    I. meni je puno logicnije da je nazad
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ma sve je stvar navike,ja sam dugo koristio xiaomi i kad sam prešao na huawei kontam nema fizičke tipke,ko će se naviknuti,poslije sedam dana uzeo ženin xiaomi i tražim "back" na ekranu :)