Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    7 godina garancije, da ga se navozas 5 godina i prodas sa jos dvije godine garancije. A zbog duge garancije i polovnjaci dobro drze cijenu. Isto ko Kia.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kolega na poslu kupio Logana prije godinu i po, oko 22k KM ga platio. To auto recimo ja nebih nikada uzeo, ali Duster je funkcionalan, i to dizel 4WD, benzinac je slab. Odignut je i popet ces se sa njim zimi gdje hoces. Vozio sam ga ulicom uzbrdo koja je bila puna rupa, gdje su ljudi kartere odvaljivali, Duster ide bez problema.
    Kad pogledas kakvi su nam putevi, zao ti bude voziti nesto luksuzno. Recimo novi Tiguan na poslu kojeg sam isto probao, tvrdji je, na rupu kad naletis vise prenosi udar u unutrasnjost nego Duster, dok je Duster bucniji na autoputu, vise osjetis vjetar i sl. Mislim da nije za svakoga ali svaka roba ima svoju musteriju.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    da ima kvaliteni interijer cjenovno nebi koštao isto ušao bi u rang većih igrača pričam o cijeni a tamo bi bio pojeden :D pucaju na ljude koji su operisani od toga da je dobra kupovina jeste jel za te pare 4x4 mislim da nema ništa...možda jimi od suzukija lada niva i sl :D

    pričali smo gore o novom mercedesu koji je promijenio politiku da dobije mlađu raju a istraživao sam čak su novi modeli i tvrđi u odnosu na ono što smo navikli od merca i čak neki ljudi koji se kunu u bmw govore da su novi mercovi vozljiviji od bwma a sve na uštreb te udobnosti...
     
  4. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Duster je dobro vozilo, nema šta. Vozim jednog 1,5 dci motor, 6 brzina + rikverc, 4WD kida uzbrdo bez problema. Skoro išao s njim po terenu, Teočak, Čelić, Živinice i Banovići, ravnica + brdo kombinovano (lokalni putevi, u Teočaku je na jednom putu nagib bio žestok).
    Potrošnja goriva mu je bezveze, nisam gledao tačno koliko, ali stvarno zanemarujuća. Čini mi se da košta oko 40k KM. Unutrašnjost mu je skromna, nema šta. Da imam love i ganjam nešto u ovom segmentu razmotrio bih ozbiljno ovo vozilo.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    @heroic Jesi li gledao Mazda CX-5? Izbaci mi sad reklamu na telefonu i baš odem da pogledam zbog tebe, vidim cijene su tu negdje što ti tražiš, za ove početne modele. Snaga je u tom rangu koji tražiš. Evo ti link za detaljnije: https://www.mazda.ba/Modeli/Potpuno-nova-Mazda-CX-5/Specifikacije-i-cijene


    Na reklami piše da imaju i neku posebnu ponudu za vozila s lagera, pa možda nešto i tu bude za tebe.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    CX-5 je top, gledao sam i reviewe neke po youtube prije i stvarno je dobro auto, ali tesko ispod 65k jer mora minimalno uzeti kao baznu Revolution opremu da dobije ono sto on hoce + doplata za panoramu, boju itd.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    I na to sve ne moze mu stati u garazu. :)

    Ja sam ganjao CX3 kad sam uzimao auto, bas je bio lijep, lijepa oprema i sve to, bio u rangu cijene kao Golf, ali je bio i dosta manji. Radi se na platformi Mazda 2 cini mi se, pa je samim tim dosta manji.

    Mazda 3 je bila druga opcija, isto lijep dizajn, ide dobro.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sta velite na ovo:
    29k KM (mozda bih ga mogao dobiti za nize).
    marka: Volvo (S)
    model: S80 Diesel 4x4
    broj vrata: 4
    broj sjedišta: 5
    jačina motora kW / KS: 158 / 215
    zapremina motora ccm: 2.400
    vozilo registrovano do: 09.10.2018. godine
    godina proizvodnje: 2012
    boja: crna
    pređeni kilometri: 165.396 km
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    S80 je za direktora.. haha. Ja sam ljubitelj tih velikih sedan modela ali tvoja škoda i S80 su nebo i zemlja. Opet kazem, provozajte auta prije definitivne odluke. Meni je to nesto puno, 30K za auto koje je prešlo 165K.

    Koji je model, ima li pik link ?
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    nema, interna prodaja :)
    s8 full klasa direktorska ;)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako je onaj EXECUTIVE, samo ti šofer fali:

    [​IMG]
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Auto okida kada skontaš da je Passat toliko. Moj bivši direktor ga imao, vozio ga par god, nije se auto gasilo, nikad nikakav problem dok ga nije slupao :D
    Ugl odličan auto, samo skontaj možeš li ga redovno održavati. Premium auto, premium održavanje.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    to je taj :)
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    će da bude kasnije masno :) informiši se čisto onako koliko šta košta po pitanju redovnog održavanja i ostalih stvari po pitanju nedaj bože :)
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Gotovo je sad sa gledanjem, narucena je baklava :D

    CX-5 je u rangu Tucsona i Sportage, sve i da velicinom mogu, preskupi su za mene.
     
    Last edited: Feb 8, 2018
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta si uzeo? Megana?
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sretno, da ti bude dobra ko bajramska :D
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nek bude sa srecom. 1.33 narucio ili ipak 1.2?
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Megane, Bose paket opreme i sva dodatna oprema sto se moze naruciti, TCe 160 (1.33T), kad bude moguce naruciti proizvodnju znat ce se hoce li moci sa EDC mjenjacem, najvjerovatnije da nece (na nasem trzistu). Zasad nije "zvanicna" narudzba, zvat ce me da dodjem uplatiti avans cim budu otvorene narudzbe za proizvodnju, u narednim sedmicama. Jedino sto se zna pouzdano je da vozilo ocekujem u septembru.

    Cekam i na info za Captur hoce li biti nekih izmjena, Clio znam da izlazi novi krajem godine, planiram i da zamjenim postojeci Megane sa necim manjim. Bice sigurno dobri popusti pred kraj ove generacije Clia pa to ganjam :).
     
    Last edited: Feb 8, 2018
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh, septembar. Daleko brate. Ja bih se do septembra 20x predomislio. :D :D :D