Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Paddy

    Paddy Novi član

    Najvjerovatnije će tako i biti. Kupiti nešto što traje i što je koliko toliko kvalitetno. Hvala!

    Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
     
  2. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Raja... budget mi je nekih 1000 KM, htio bih kupiti 2 monitora... trrenutno imam 24" dellovu, ali kontam da sad idem na 27ice ? Imate li kakave prijedloge, znam da budget nije velik, ali mi treba jos jedan workspace podhitno. I polovne opcije dolaze u obzir
     
  3. Neso

    Neso Komšija

  4. hmudd

    hmudd Novi član

    to ti je taman negdje da uzmes najjeftinije modele 27" monitora, npr Samsung LC27F396FHUXEN ili Dell SE2717H
     
  5. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Nisam ni dio odgovor hvala druze... nasao sam na piku ovaj HP 27es... poprilicno lijepo izgleda i reviewi mu nisu losi po netu. 2x komada me izadju 700 KM... uz povrat PDVa kada se palca preko firme.. to mi je skroz korektno
     
  6. hmudd

    hmudd Novi član

    Eto, bitno da si zadovoljan :)
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Kakva masierija od monitora je ovaj PG27UQ... Najavljen jos prosle godine ali ga jos nisu pustili u prodaju. Ja mislim da ce iza Marta doci na trziste kad najave Voltu. Nekad poslije GTC-a...

    4k, G-sync, 144 Hz, HDR, Quantum Dot IPS display :O

    Cjenovni rang je samo spekulacija internetske mahale, oko 1500 USD :) Nista oficijalno od Asusa...

    [​IMG]


    https://www.asus.com/us/Monitors/ROG-SWIFT-PG27UQ/
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Djeluje fantastično, ali bi bolje bilo da prvo riješe backlight bleed na ovim aktuelnim modelima.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Backlight bleed i mrtvi pikseli... Kompletna high end ROG serija monitora je patila od toga... Bas sam citao da je dosta raje imalo problema. Medjutim, ispalo je kao panel lutrija jer nije bas svaki isporuceni panel imao te probleme. Pa sta te zahvati...
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Ja ocekujem PG348Q, nije valjda da sam odigrao loto :eek: ?
     
  11. lolak

    lolak Aktivista

    Jesi. Nemoj placati dok ne istestiras u radnji da se ne mucis bezveze sa povratom.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Jasta bolan, odma u radnji trazi da raspakujes monitor i testiraj to! Zvijer je to od monitora al’ quality control im je los kod te high end serije. Bas me cudi za tako skupe i premium proizvode....
     
  13. lolak

    lolak Aktivista

    Ma pazi blb na ips-u tesko da mozes 100% izbjeci, ali bas bude katastrofalnih primjeraka.. zato je trenutno VA panel sigurnija opcija.
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Sama produkcija boja i uglovi gledanja na IPS panelima su plus. Ja sam u zivo vidio razlike izmedju IPS, TN, VA i vidi se ocita razlika u produkciji boja IPS-a, naspram drugih panela, kad stanes ispred ekrana... Nema tu puno price haveru. Ljepota gledat u one boje. Samo sto Asus malo stedi na QC procedurama dole u Kini i Meksiku i gdje god jos da ih sklapaju... Ja cu isto, uskoro, da uzimam PC, i ici cu na IPS, naravno... Zato ovakvav hardware kupujes direktno iz radnje, da odma na licu mjesta mozes probat proizvod, pa i ako bude slucaj otpakovat par monitora dok ne naidjes na pravi... Kad bi ga narucio online i kad bi mi stigao primjerak sa felerom, odma bi mi OCD skocio na milion, znajuci da opet moram cekat :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sačekat fino dok se ne pojave OLED monitori za iste pare, neće nikom oči ispasti sa postojećim godinu-dvije. :D
    Da platim dvije milje i kusur monitor i da mi dođe sa gomilom mana pojeo bih se jbte.
     
    Ninja likes this.
  16. heroic

    heroic Komšija

    Trebali ste sacekati da mi dodje pa mi onda ovo sve reci, sad sam ko na jajima :(

    Bleed me ne zanima toliko, ali mrtvi pixeli...
     
  17. Loki

    Loki Komšija

    Jel' doš'o monitor?
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Nije, okacit cu slike kad bude.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uzmi IPS, neka je malo manji.