All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jos samo da nabavim 150 000 za njega i idemo napraviti đir :D
     
  2. black

    black Komšija

    @dino73n
    Kupio sam greskom DPF Spülung umjesto Diesel Spülung-a, vidim pise na njemu da se ne sipa u u vozila koja imaju vec tank sad aditivom za DPF. EGR me malo zajebava pa sam zbog njega kupio da ga propusem, DPF mi je u odlicnom stanju bar sto se diagnostike tice.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da ti kazem da nisam probao dpf spulung u psa motorima. Htio sam ga sebi nasut al,kad sam procitao da se ne sipa u auta koja vec imaju aditiv odustao sam. A vidio sam koliko je ucinkovit jer sam jednom otvarao motor koji je crko iz nekih drugih razloga a koji je u tom trenutku vozio sa tim aditivom. Znaci klipovi,ventili,izduvna grana,turbina pa dalje dpf su bili cisti kao iz prodavnice. Svega sam vidio u zivotu al dizel motor sa izduvnom granom bez ijedne prashke cadji do tad nikad.

    Jesi li bio na dijagnostici? Koju ti gresku pokazuje? Koji code P04xx?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  4. black

    black Komšija

    Evo sta izbacuje, mrsko mi skidati EGR ali vjerovatno bi se mogao ocistiti. Izbaci mi gresku pa se ugasi jedno vrijeme pa onda opet izbaci.[​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dino73n
    Da ne listam temu, mislim da je vec pisano. Sta preporucujes od aditiva za PD dizela, za ciscenje EGR i dizni? Nemam problema niti sam zagledao u stanje EGR-a ali obzirom da su mi sve kratke relacije radi prevencije da naspem. Sta i gdje uzeti?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ti slobodno bez obzira sto nemas dpf ubaci dpf spulung od liqui moly. Imas u motorexu. 16km kosta. Al ubaci ga kad krenes gdje na dalji put. A ovako pinekad ubaci i diesel spulung. On je 15km.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hvala ti, cojk si :)
     
  8. black

    black Komšija

    @dino73n
    Nasuo sam Super Diesel Pflege, i ispuhao ga. Uradio je regeneraciju i obrisao sam greske tako da sad za sad mi nista ne izbacuje. Vidim da je P1351 grijaci ili relej grijaca, majstor mi je govori da bi trebao zamjeniti ali nisam jer pali dobro i na hladnoci :)
    Citam sad da su potrebni grijaci za uspjesnu regen, da li da ih zamjenim onda?
    Bila je i P0104 ali pise da to izbacuje na neoriginalnoj diag.
    P1462 je nestala kad sam propuho na autoputu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bacit cu sutra malo pogled na te kodove pa ti javim. Al onako sistem diesel pflege nije neki aditiv za otklanjanje problema nego za njegu dizni.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  10. black

    black Komšija

    Hvala ti ;)
    Nije bilo Spülung-a pa haj reko daj sta das da mi ne propadne 13 mara. Nez da li je do autosugestije ili do cega je ali sad ko da mi bolje vuce.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    Vidim po slikama sa druge teme da ti je auto peugeot pa ako hoćeš mogu ti spojiti na pp2000 i pregledati te greške tačno sta kazu.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    @black

    P0104 ti je vezan za mjerac protoka zraka a uopste ne mora znaciti da je problem u protokomjeru nego u EGRu. Jer cim egr ostane otvoren ili zatvoren to protokomjer primjeti i prijavljuje gresku jer ocitava vrijednosto koje nisu u granicama normale za taj rezim rada motora u tom trenutku.

    P1462 je upravo greska koja signalizira problem s EGRom.

    P1351 je geska koja pokazuje problem sa grijacima odnosno relejom grijaca ili instalacijom. Provjeri jesu li ti grijaci ispravni.Za pocetak lociraj relej pa ga izvadi i u dzeku prespoji da vidis vuku li grijaci struju.Smjeten je blizu akumulatora.

    A grijaci nemaju veze sa regeneracijama al u nekih auta zavisno od verzije softwarea hoce prebaciti auto u safe mode i nema snage dok se girijaci ne zamjene. To je tako uradjeno jer auto upali i bez grijaca al tako svaki put baci malo dima kad upali a taj dim unistava dpf pa u konacnici i planetu pa su to tako uradili da moras zamjeniti grijace iako pali i bez njih.
     
  13. black

    black Komšija

    @dino73n

    Hvali ti puno :)
    Probat cu provjeriti relej, steta sto su grijaci zavuceni iza inace bi provjerio njihov pojedinacni otpor.

    @anel007

    Hvala i tebi druze.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    @black: nema na cemu, vazi i za ostale clanove ako imaju peugeot vozila i treba im pogledati sta putem njihove dijagnostike tu sam, free of charge naravno

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I to ubjedljivo. Sinoc covjek ispred moje kuce udari u znak i kako je stalo auto tako je i zaspao jer je bio mortus pijan. Dosla zena po njeg i dijete, on nece s njima, hoce on da vozi. Zvao neko policiju, patrola dosla, vidjela poznanik neki, samo dobacili kroz prozor "rijesite to momci" i otisli. Tako da je statistika na mjestu.
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Malo je losa ta statistika, kod nas je smrtnost nesto ispod 10/100.000, mozete lako izguglati podatke. Ne znam otkud im 17.
    U svakom slucaju neznatno smo bolji od SAD-a i duplo gori od EU prosjeka.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne znam sta si ti guglo, ali tu cifru sto spominjes sam samo nasao u jednom clanku od radiosarajevo.
    WHO ne bi publicirao rezultate da su iole nepotvrdjeni.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mozda zato sto se podaci odnose na 2013 godinu ?