All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    WHO je najobicnija kurava koja objavljuje sta god platis da se objavi.
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    U redu, platite, pa cemo smanjiti cifru smrti po 100k stanovnika. E jebiga sad.
    WHO je spominjana u jednom dokumentarcu na temu konzumacije secera, gdje je indrustrija probala lobby da je ogranicenje od 10% energije od secera prerigorozno. WHO je ostao na svom, i cak su spustili limit na 5%.
     
    Last edited: Feb 12, 2018
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    "Na bosanskohercegovačkim putevima u protekloj 2017. godini dogodilo se više od 37.600 saobraćajnih nesreća u kojima je, prema podacima nadležnih institucija, smrtno stradalo 295 osoba, a oko 10.000 ih je povrijeđeno."

    Loše ceste, stara auta, loš tehnički, korupcija. Sve ukupno. Divljaka ima na ulicama svake drzave ali ih zakon ukloni sa ceste. Oduzmu se vozacke. Kod nas nerjetko ima vozaca sa "stotinjak" neplacenih kazni. Pa mislim, cemo sluze kazne. Kako auto registruje.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ima li negdje cjenovnik :D
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Mislim da je bio PDF agencije za statistiku jer znam da sam poredio kantone, evo lomim se nikako da ga nadjem.

    EDIT: Moguce da je bio odnos smrtno stradali naspram broj registrovanih vozila, znam da smo nesto bolji od SAD-a na tom spisku.
     
    Last edited: Feb 12, 2018
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ubacuje li ko dvotaktol ulje u rezervar goriva?
    Dosta se spominje ovo mada još nisam probao.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Nije preporučljivo za vozila sa dpf, ostali dizeli mogu, bošisti preporučuju...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    na dnevnoj osnovi vidim 10ak auta koji oblake crne ispustaju iz auspuha.. i takvi prodju tehnicki...
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    vidi, dvičak mora da ispouni euro 1 normu... on ako je ispunjava, tehnicki je ispravan... to sto dimi je dio njegovog šarma :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ni meni nikako nije jasno kako prodju tehnički. Znam da smo govno od zemlje ali ove krntije koje vidjam svaki dan uredno registrovane, pa puno je i za naše standarde.
    Kakvu normu može golf kec, jugo, varburg i šta sve ne može ispuniti. Hajde što dime, ali zamisli kočnica u te skule. Svaki točak mu ide na neku svoju stranu ;D

    Neki dan lik opali dijete sa golfom dva, krhotina sa otpada, ljetne gume. Da je normalno auto vjerovatno bi uspio zakočiti na vrijeme...
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Koji tehnicki :D
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Yugo, neki dan gledam, ima <1 euro normu :D
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Poznajem osobu koja je sa napuknutim vjetrobranskim staklom prošao tehnički tako što je dao cenera onom sa tehničkog.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zar se ljudi ne boje za posao. Mora postojati log ko je pregledao auto, provjerio i priznao tehnicki pregled. 3 dana poslje autu otpadne tocak, otkotrlja se velikom brzinom i udari u dijecija kolica.
    Kome na savjest....
     
    heroic likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ocito nisi prisisustvovao tehničkom pregledu. Oni probaju rucnu, gurnu sondu u auspuh i zalijepe normu na šajbu.

    To je sav tehnički pregled.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vidi se da zeleni dodje par sedmica godisnje u Bosnu :D
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Ja znam ljude koji registruju auto tako sto im se urade papiri a auto nikad ne vidi tehnicki pregled. Licno sam i prisustvovao kad vozilo otislo sa tehnickog a zaboravili su obaviti nesto (neki kombi je bio) i covjek koji radi govori drugom nadji tamo isti ovakav i uzmi njegove, ne znam sta je tacno u pitanju bilo ali nesto je sto mjere...sta dalje reci.

    Sto se savjesti tice, toga minimalno ima u nasem drustvu.
     
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Istina je da 90% tehnickih pregleda radi nakaradno i da svako, ma koliko neispravno vozilo, moze proci tehnicki pregled na nekoj od stanica. Tuzno.

    Ja radim na tehnickom pregledu, i sretan sam sto se u mojoj firmi ne tolerise neispravnost, zato nas većina ljudi ne voli pretjerano, ali kod mene je auto pregledano po pravilniku, ko hoce, bujrum nek mi se javi, u Zenici na tehnicki neka slobodno dodje.

    Tesko je bosnji objasniti da mu je bolje dati 20 KM na nove pakne, nego da pokusa nekoga potplatiti.

    Sto se tice izduvnih gasova i eko testova, eko test ce postati eliminatoran tek 2020. godine. Do tad, svako vozilo kojem je eko test neispravan, a tehnicki je ispravno, prolazi tehnicki pregled.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I 2020 ce se mjeriti zatamnjenje, sto znaci da ce se bez filtera tehnicki proci.
     
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Kako mislis da ce se proci? Za svaku euro normu, odnosno vrstu motora je propisana maksimalna dozvoljena vrijednost. U protekloj godini u federaciji je od svih vozila preko 20% imalo neispravan eko test

    Vjerovatno ce opet biti varanja na tehnickom, i stimanja rezultata, al zato su tu inspekcije koje bi trebale raditi svoj posao.

    Sent from my 6055K using Tapatalk