Gaming vs Audio Headsets.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Zeleni, Feb 20, 2018.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koristim Siberie i običnu zvučnu, nemam problema da u sekundi skontam odakle mi neko dolazi..
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Fidelio X2 otkida :cool:
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da se zna da su Sennheiser HD 598 open back headphones pa kome trebaju da ih koristi dok drugi spavaju.....e ti se nece bas naspavati. Kad se malo vise pojacaju grme po sobi isto zvucnici.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Velika mi glava. Zvuk je odlican :)

    Pokusao sam koristiti stoni mikrofon, al kad se prikljuci feedback od maticne ubija. Ne cuje me niko sta pricam, toliko susti, mogu gain smanjit, ali onda moram mic u ustima drzati.
    Tako da ako ste kontali uzimati stoni mic, gledajte da je USB, ili da imate neku vrstu usb zvucne koja ce filtrirati to.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Tačno, nisu za kancelarije ili "zajedničkih prostorija", ali je zvuk puno bolji nego sa closed-back.
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Evo npr ploca Maximus X Code, slusalice Sony MDR-1A, da li ostati sa integrisanom zvucnom ili dodati neku? Da li promjeniti slusalice?

    Kad je zvucna u pitanju, ove dvije su mi raspolozive da kupim, koja je bolja?
    Asus Xonar Essence STX II 7.1
    Creative Sound Blaster Zx
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Hellas likes this.
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Astro A50 gen3. Imam obje verzije tj. i za ps4 i xbone, u biti su sluse iste, ali dok je razlicit. Fenomenalne, 16h baterija, 5G veza, manji domet, ali nikada jos nisu prekinule, kao sto su npr. Logi G930 znale i i slicna klasa.
    Za muziku, beats studio Bluetooth. Rade solidno, ali def ne vrijede para koje sam dao. Da su 100 eura jeftinije, super bi bile.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 21, 2018
  9. Loki

    Loki Komšija

    Jel' probao ko neke od ovih Steelseries Arctis sluša?
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Evo jedan ulet i od mene...

    Koristim Panasonic slušalice koje sam platio nekih 50ak Ojra prije par godina, slušalice su za moje potrebe sasvim solidne i odlično mi je sviralo, bar sam tako mislio... Nakon podosta vremena prijatelj mi donese SoundBlaster Audigy 2 zvučnu samo da probam da vidim da li radi... Nakon što sam ubacio kartu i instalirao drivere, nabacim sluške da ih malo provozam. Jao razlike!!! Slično kao da sam imao antifone na ušima pa ih skinuo. Detalji, čistoća zvuka, jačina... neuporedivo.
    Mogu samo pomisliti kakva je razlika tek sa malo ozbiljnijom kombinacijom DAC+AMP i dobrih sluški
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Raja imam problem sa slušalicama. Cloud 2 su u pitanju a problem jeste što mi mikrofon radi samo kada slušalice povežem sa mobitelom, na računaru i konzoli mi ne radi mikrofon. Da ne radi nigdje rekao bih da je skroz defektan, ali ovako sam stvarno zbunjen. Ima li ko kakvih ideja šta bi moglo biti?
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Na racunaru sa usb-om ili bez?
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sa USB na računaru, na konzoli bez naravno.
    Nije do USB-a jer sam probavao sa drugim kablom i ne radi. Čak sam stavljao ovaj mic u druge slušalice i ne radi. Stavim mic iz drugih slušalica i normalno radi u mojima. Dakle moj radi samo na mobitelu i to je to.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    e ovako, uzeo sam ove slusalice

    https://www.sony.com/electronics/headband-headphones/mdr-100aap

    80KM ih platio od jarana, on kupio sebi Shure :)

    u glavnom, za muziku sto je meni bitno, deru guzove ovim Razer Tiamat 7.1, znači baš su bolje. Ovaj Tiamat je dobar možda to gdje je bitno 7.1 zvuk, ostalo je sve po meni loše. Mislim, loše za pare koje koštaju...

    Milina mi sad sa ovim Sony slušati :D
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja neki dan uzeh CoolerMaster Ceres 300 sluse,80 KM, nisu vala neka sreca, zaobici


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedini headset-ovi sa kojim sam ja bio zadovoljan sto se kvalitete zvuka tice su SteelSeries. Imao 3h, 9h i sada siberia v2 illuminated. Zaista solidan zvuk bez tehničkih problema. I dalje mi je žao 3H a prodao sam ih samo zato sto nisu bile zatvorenog tipa.

    Sve ostalo sto sam i imao i probao je teško djubre. Logitech G serija najgora. Promienio dvoje G230 i jedne G35. Sve su imale distorziju na jednom od zvucnika. Jedne g230 sto su malo proprdile nakon 2 dana proslijedio drugoj osobi za TV. Poslije godine da vidim kako sviraju, jedva se razaznaje zvuk koliko krće.

    Headsetovi su inace precjenjeni. Samo im marketing valja.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma samo ganjat prave audio slusalice. Ako je mikrofon bas neophodat onda uzet neki sto se doda na slusalice.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jucer bezveze listajuci ebax,naleti na neke slusalice na snizenju i na kraju pazarim ove
    https://www.ebay.com/itm/273093136606
    po review-ovima su ljud izadavoljni,samo meni malo sumnjivo,mozda ovo i nije original...nesto mi mala cijena
    mada i na amazonu malo skuplje i tamo sam citao review.ove i ljudi generalno zadovoljni,za ove pare
    pa vidjeti cemo kada dodju,na sta lice :D
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

  20. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Definitivno se slazem. Vec duze vrijeme koristim Sennhseiser HD598 i imam mali Samson Go mic na stolu i prezadovoljan sam. Prije njih sam imao HD202 II koje sada drzim na poslu i sasvim su pristojne slusalice.

    HD598 cak nema potrebe za dodatnim DAC/amp, ali moram priznati da jesam primijetio razliku od kako ih koristim kroz Focusrite Scarlett.