Gejmerski računar - preporuka članova

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vaso, Feb 21, 2018.

  1. Vaso

    Vaso Novi član

    Pozdrav svima,

    imam dobru volju da kupim neki gejmerski računar. Nekada sam to radio sa punom pažnjom i sam konfigurisao sve, ali danas se nema vremena od djece i posla, pa vas molim za pomoć.

    Da li je bolje da se baziram na PIK ili da kupim u radnji gotov proizvod? Ako mislite PIK, onda mi barem neke smjernice opalite, a cifra do koje bih maksimalno išao je BAM 1.500,00, a može i jeftinije, ako se šta nafata.

    Ne treba mi periferija i monitor, igram na 55'' Sony smart TV-u. Derem samo pucačine.

    Našao sam par kompjutera, pa bacite šuplju i prijedloge.

    1.
    Matična ploča: Intel B250, Grafika: nVidia GeForce 1050TI 4GB DDR5, Ram: 8GB 2400 MHz DDR4, SSD: 240GB, Kućište: LC-Power Dragonslayer 984B, Napajanje: Thermaltake Litepower 450W, Ostalo: VGA, DVI i HDMI....

    2.
    MSG G RYZ5-1400 GV-N1050WF2OC-2GD SSD120, bez OS-a, AMD Ryzen™ 5 1400 3,20 GHz, ASRock A320M-DGS, 2x 4 GB DDR4 2400 MHz, AMD Radeon Gigabyte GV-N1050WF2OC-2GD, SATA SSD 120 GB, SATA 1000 GB, DVD±RW DL, 10/100/1000 Mbit, Midi Tower, 500 W.

    3.
    Matična ploča: AMD A320M, Grafika: AMD Radeon RX560 4GB DDR5, Ram: 8GB DDR4 2400 MHz, SSD: 240GB, Kućište: Zalman ZM-T1 Plus, Napajanje: Chieftec iArena 450W. Ostalo: LAN: Gigabit, AUDIO: 2.1, HDMI, VGA, ...
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisi rekao koje igrice igras
    1050ti je dovoljna graficka za full HD igranje...ali za najjace detalje nece ici 60+ fpsa u zahtjevnim igrama

    i ovi opisi sto si ti stavio,ne govore nista o konfiguracijama...prvi se ne zna koji je procesor,drugi se ne zna koja je graficka,treci isto nema ime procesora
    daj linkove od tog sto si ti vidio...jer ovako neces dobiti odgovore

    a i pregledaj malo zadnje teme,ima par tema oko sastavljanja konfiguracija
     
  3. Vaso

    Vaso Novi član

    Evo linkova:

    http://imtec.ba/imtec-game-racunari...0-3-0-ghz-nvidia-geforce-1050ti-4gb-ddr5.html
    http://www.plus.ba/bs/product/9607/msg-g-ryz5-1400-rx560-o2g-ssd120gb-1tb-8gb-500w-odd
    http://imtec.ba/imtec-game-racunari...-1300x-3-5-ghz-amd-radeon-rx560-4gb-ddr5.html
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  5. Vaso

    Vaso Novi član

    Izvini molim te, nisam ni obratio pažnju. Ma igram sve što igraju mladi:)
    Posljednji COD, FARCRY koji posljednji izađe, Ass Creed, Battalion 1944 i sl.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma moze to sve gurati ovakva konfiguracija...kasnije samo uzmes jacu graficku
    i kada pojeftini ram,uzmes jos 8 GB rama i to je to
    ako neces da se ganjas po piku,da se nerviras i cekas mjesec dana za komponente...za 1500 KM ,ovo ti je sasvim pristojna konfiguracija
    ali sacekaj i komentare od ostalih...mada su sada komponente skupe,tako da je do 1500 KM bas tesko uzeti nesto sa jacom grafickom
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nijedna od tih grafickih nije za gamerskog PC-a. Ništa ispod GTX 1060 6GB/RX570 :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Intel Core i3-8100 ~ 290 KM
    Gigabyte Z370 HD3 ~ 280 KM
    GTX 1050 Ti ~ 440 KM
    DDR4-2400 2x4GB ~ 200 KM

    Za SSD, kućište i napojnu ostane 300 KM. To je otprilike SSD 128 GB, MS kućište koje se neki dan spominjalo na forumu za 50-tak KM i entry-level Corsair napojna za 150 KM.

    Ovo su cijene iz radnje sa računom i garancijom.

    ILI

    Sačekati par sedmica, pa uzeti platformu na Ryzen 2400G, nikako ne kupovati grafičku, sačuvati 500 KM za naredni period pa pratiti da li će se moći kupiti nešto u rangu makar GTX 1060 3 GB za te pare, možda i 1060 6 GB polovno, ako ima garanciju.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    de ba cole,pa covjek ima ogranicen budzet i moze se naigrati sa 1050ti lijepo
    pa evo dino je uzeo istu graficku i picio ghost recon wildlands sa njom bez problema
    pa jacu graficku moze uvijek uzeti...a ova ce mu biti odlicna za pocetak
     
  10. selvin

    selvin Moderator

  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako je pc samo za igranja i to jos u dnevnoj sobi na 55 tv onda za te pare je najbolji izbor xbox one X. Ostane i kusura za par dobrih naslova.
     
    Sena likes this.
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa da, ali prosla je godina, kako nisu ostale komponente nize cijene. Mada je tad sve bilo hajd da kazem poprilicno novo na tržištu. Btw. Zar je i RAM poskupio? Ne pratim cijene nesto posebno.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ispadne logican izbor, za ostatak para kupi Gold, EA acces i Gamepass i ima sta da igra citavu godinu.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ostane mu još cijelih 500 KM. Fakat mu je to no brainer za te pare i igranje na TV-u.
     
    Sena likes this.
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja bih išao na PS4, ove godine izlaze brutalno dobre ekskluzive tako da vrijedi svake pare, pogotovo ako nisi igrao već postojeće igre.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne možemo znati jesu li brutalno dobre dok ne budu dostupne. On je također naveo da dere samo pucačine a tu je ps4 kratak. Tako da sa One X dobija dosta jaču konzolu sa dobrim pucačinama. Opet mu ostane dovoljno para za obični ps4 ako hoće te ekskluzivne igre sa njega.
     
  18. Vaso

    Vaso Novi član

    Plejka stoji na kompjuteru pored TV-a, tako da... :)

    Meni je najveći problem što ja volim da imam miš i tastaturu i da pucam, džojstik mi nikako ne leži sa onim odvratnim gljivama i pucanja na r-ovima ili l-ovima.

    Shvatio sam Vas da bez para nema muzike, tako da ću onda radije malo sačekati i igrati na svom računaru pucačine koje su mi dostupne.

    Hvala Vam, dobri ste ljudi i komunisti:D
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    O tome ti pricam. Kupovati GTX 1050 pa za koji mjesec je prodati jeftinije i onda namirivati za kakvu jacu je ludost (pusti zippoo on jos igra CS :p). Radje se malo strpi, skupi keša i kupi poštenu grafu. Gamerski PC se ne uzima na godinu, a koliko vidim nisi od onih koji komponente mijenjaju ko čarape :)
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kupiš neki dobar kb/m adapter za konzolu i riješiš problem.