Kupovanje Bitcoina u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Oct 12, 2017.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma ti nisi ni sitna riba, ti si punoglavac :D

    oni sto imaju 100-200 bitcoina, a takvih je more.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije mi jasno sto se ti opterecujes tim krupnim ribama kad uopste i ne rudaris :) eto ja rudarim pa me oni uopste ne interesuju :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    uopste se ne opterecujem :D
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Ma pusti suplju Rale i on je krupna riba vidis da neda pricati o tome ;)
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nekka :D sam nek ubire pare :)
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Šta je ovo, nikom ne treba ZEC-ova :) i dalje na prodaju 0,755ZEC, po trenutnoj cijeni vrijede ~520KM :)
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Nisi napisao koliko KM? Dam ti ja 100, toliko mi nije zao bacit :D
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jbm te corava :) :) pise da kostaju ~520KM. Naravno da se cijena moze nesto malo korigovati (nigdje nisam napisao da ih poklanjam za 100KM haha). Mogu ih ja prebaciti u ETH, BTC, LTC itd... ali bolje da to uradi onaj ko ih kupi, mozda on nesto na toj transakciji i zaradi :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 21, 2018
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa to je koliko vrijede po kursu, zar misliš da ce ti neko dati po trenutnom kursu? How yes no, da moze tako, ti bi to sebi skinuo na racun. Ovako ne mozes ni pola izvuci pa sad ganjas da prodas. Zato kazem moja ponuda je 100, ne moras ako neces :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    1. Takvo razmisljanje je bijedno, jer mislis da je neko glup a ti pametan.
    2 . Zasto mislis da moram prodati?
    3. Zasto ti ne odes na berzu sa svojih 100 markica pa kupis????
    4. Naravno da ce neko kupiti po trenutnom kursu, jer neko vjeruje da ce sutra, za 10 dana biti 700$. To sto ti ne vjerujes, je tvoj problem :) i moj savjet ti je da ne bacas tih 100KM, nego da ih potrosis na cevape :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Nema potrebe za takvom diskusijom. Kome je interesantno nek se javi Kolinsu na pm i dogovori uslove i ostale detalje, kao i za svaki drugi oglas.
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    očekujem veći pad ovaj vikend, pa se čujemo možda s nedjelje ako budem u pravu :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ne kontam iz cega si to sve zakljucio. Samo sam ti rekao koliko bih ja 'halalio'. Nema potrebe da diskutujemo a ni da vrijedjas. Sretno sa prodajom, a i nadam se da ce narasti na 7000 a ne 700...

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  14. efo

    efo Komšija

    Kolinsb, na pik stavis i prodas. Naravno da se prodaje po kurs cijeni, musterija ima i bice. Gleda se cijena BTC-a sa cex-a vecinom, pa se po tome ravna.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Naravno drug. Ima ljudi koji u crypto valutama vide buducnost (ili jednostavno žele trgovati i zaraditi) i koji su spremni kupiti neke od njih. Vedo je npr. kupovao dok je btc bio 5000$ ako se dobro sjecam. Sad vrijedi duplo. Mogao ga je kupiti jedino za keš. Sad ja trebam biti kreten pa reći: e pošto ti ni preko jedne banke nece proci uplata keša da bi kupio po trzisnoj cijeni na nekoj od berzi, meni ces platiti, lupam, 10% vise kesa ccccc e tako razmislja kolega selvin. Sve ovo sto ja ovdje prodajem sam i izrudario hardverom koji je poprilično plaćen. Nemam vremena za kupoprodaju na berzi. Neki ljudi imaju vremena za berzu, ali im se ne kupuje hardware, i jedini način da uđu u crypto priču je da coine kupe za keš. Stoga, ozbiljne, realne i fer ponude na PM, a za ostalo neka admini uključe džogere i brišu :)

    https://zec.nanopool.org/account/t3f7bz2bJWEntQAeVzCsyzY8t97hff3GHJs

    https://zec.nanopool.org/account/t1Qgy6DLs5DFqDEGEcNRQrqGXLXrgzj3pCn
     
    Last edited: Feb 22, 2018
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije tacno da se ne moze povuci na karticu i da se mora jeftinije prodavati... Bas suprotno, u bosni ne moze da se kupi normalno pa se prodaje za vise. Slobodno ti to na olx, ako ti se zuri, spusti koji procenat i to ode ko halva.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne javi se ti dok je BTC bio 9400$ :D :D :p
     
    kvaju likes this.
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Lose mi trejdanje ide izgleda zesce :)

    Al citam malo iskusnije, necu da zurim, moze ovo jos duplo dolje, tako kazu, pa nadam se da cu dočekati to :)

    Prinova se bliži, pa cu investiciju odgoditi jos malo.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Esh

    Esh HWB

    U koje valute si do sada ulozio?
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Dakle ja ne majnam, usao sam fiatom da probam malo tradeat, krenuo negdje 10/2017, i pocetkom 1/2018 imao duplo uloženog novca, sa kojim sam se pozdravio cim sam ulazio u ovo, no eto kako je 12 mjesec bio kakav jest u sta si god ulozio dobio si, tako me je ovaj pad vratio mrvicu ispod uloženog, dakle fin pad, al dosta sam naucio u ovom, i jako puno početničkih grešaka radim i dan danas, al mic po mic tko zna mozda i bude nesto od ovoga, vrijedi probati.

    Ulagao sam u par valuta, al hajmo reci neki pored btc u koji bi utovario love je NEO. Kod trejdanja kazu treba osjećaje izbrisati, tj gledati neke druge faktore i samo povećati iznos u $ tako da je u ovoj igri bilo dosta novcica u igri, recimo najvise me digao xrp, uzeo ga kad je bio 0.2$ istresao oko 2.7, a isao je do 3.5$.

    Danas recimo zcl fork je bio i tko je njega na vrijeme kupio i istresao dobio je btcp (bitcoin private) fork btc-a, no ja sam taj vlak svjesno propustio, jer ocekujem taj pad btc-a da uletim jer on kad pada pada i sve ostalo, zato nisam htio uljecati u btcp.
    Ovaj vikend je fork etc, trenutna cjena je oko 33$, kazu mogla bi do 50+ ici ako btc ne podivlja itd.

    Uglavnom sad vecinom samo pasivno promatranje


    Sent from my iPhone using Tapatalk