Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Kao sto je zoi napisao, balansirana prehrana vodi do dugorocnih rezultata... ako se to moze nazvati rezultatima, prije nekim healthy izgledom. Keto nije nikakvo fat loss cudo, u smislu gubljenja sala isto djeluje kao i bilo koja druga dijeta kojom idemo u kalorijski deficit. Moje neko licno misljenje je da nasi ljudi imaju percepciju da cini cuda jer smo iz sirotinjskih krajeva, ogroman dio ishrane se bazira na ugljikohidratima (znam ljudi pojedu hljeb dnevno, pa onda tu dolaze paste/makaroni, pite itd.), pa samim tim cim izbace to iz prehrane "ubiju" vise od polovine svojih kalorija i naravno da ce rezultati biti drasticni. Meni licno keto na duge staze ne odgovara, probao sam ga vise puta (mada ima ljudi recimo koji se bave bodybuildingom uspjesno i zive na keto-u, npr. https://www.google.hr/search?q=tone...w6LZAhUCbFAKHR60BYwQ_AUICigB&biw=1920&bih=949), vec neki omjer 40:35:25 (pri cemu su masti 25%), gdje sve od navedenog moze oscilirati za 5% gore ili dole. Na taj nacin se ne ubijam ako jedan dan pojedem vise ili manje masti nego sto sam planirao, bitno da je donja granica za proteinski unos konstanta.

    Ono sto sam vidio da generalno likovi koji su u bodybuilding-u rade je keto dijeta nakon maintenance faze, odnosno prije lean mass-a, kako bi se restartovala tiroidna i popravila inzulinska osjetljivost tijela, i samim tim nacin na koji se koristi gradivna materija - citaj ugljikohidrati (jer se na masama unose dosta vece kolicine, 400-500g +).
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jedem ja zdravo nego kazem da nema nista od ovog potpunog izbacivanja nekih stvari. Pozelis kad tad i vratis se na isto. Ovako jedi svasta ali umjereno, pa se neces niceg zazeljeti, a naviknut ces zeludac na manje unose hrane vremenom.
     
    zoi likes this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam bas prije par dana promijenio ishranu, u biti izbacio pivo (sad pijem vino), te izbacio sve moguce grickalice (osim sjemenki i orasastih, a i to smije samo bez soli te peceno, ne przeno, i cak i tada u malim kolicinama), izbacio sve stvari koje imaju rafinirani secer, smanjio hljeb (ne izbacio, samo smanjio) i generalno gledam da unosim manje kalorija - sa manje masnoca i secera. Ugljikohidrati su OK ako unosis zobene pahuljice npr.

    Gledam da ne jedem kasno, te da se vise krecem. Necu nikakve radikalne dijete, komotno jedan obrok dnevno moze biti kao i prije.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma


    Po meni je suludo ići na keto. Ne mogu da vjerujem da nekom odgovara takav stil života.

    Sve će se to srokat za mjesec dva i onda se vratiš na isto. Kao što areo reče, keto ako će ti pomoći u određenom cilju i to samo ako ganjaš onih zadnjih 5%
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Prva stvar ka zdravijem životu treba sebi dokazati da je potreba a ne uživancija. Jest jebeno, ali sve se može sebi dokazati. Ljudi se sa heroina skinu, tako da je moguće i sa hrane se skinuti.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne baš, može hrana izuzetno biti ukusna, a zdrava i da se, u nedostatku druge riječi, uživa u njoj. Fino kuhana/pržena piletina, riža, slatki krompiri , teletina, gljive, pastrmka i sl. Sve je ovo izuzetno zdravo, a ukusno. Ja sam prije par sedmica ubacio teletinu da malo jedem, čisto da ne bude piletina svaki dan. Jeste da je više od duplo skuplja, ali barem jedno sedmično bude da promjenim :) Svaka dijeta ako nema potencijal da bude dugoročna ili stil života, neminovno dolazi do vraćanja kila i relapsu.
     
  7. Esprit

    Esprit Aktivista

    Ljudi, dajte mi savjet da li je bolje uzeti set bucica ili ruska zvona.
    S bucicama sam radio u teretanama ali zvona sam uvijek zaobolazio, mada od druga cujem da su kao bolji izbor nego bucice.
    Uzeo bi dvije od 12kg i jednu-dvije od 8kg.


    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja bih išao na zvona. Ako samo vježabaš sa njima moći ćeš raditi više vježbi, posebno atletske vježbe i vježbe za core.
     
    Esprit likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Preporuka za zvona samo nadji kakve programe za njih. Ima dosta video sadrzaja.
     
    Esprit likes this.
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Set bučica koje se mogu odvrtati su najbolja opcijač. Imaš onda tegove i bučice koje možeš praviti kako tebi odgovara.
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    Od polovine Februara do polovine Aprila prošle godine sletio 28 kg. dok sam bio na keto... Poslije zbog neke nervoze popizdim i vratim se starim navikama s tim da sam u dosta manjoj mjeri unosio UH... Držao mjesecima istu kilažu... Onda počeo po starim navikama i vratio skoro 8 kg u zadnja 2 mjeseca... Inače što se fizičke aktivnosti tiče nema je nikako.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam sa 133 na 114 za 25 dana. Beat that. Sjedio kuci.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Taman bio napravio fin boost, 3mj teretane, normalne ishrane, pet kila cistih misica i povredu na fudbalu zaradim, 3 sedmice s gipsom, cim se noga oporavi kako treba opet se vracam u gym.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja cu isto opet u gym krenuti. Samo da se psiha jos popravi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Svako se moze disciplinovati na mjesec-dva-tri. Fazon je pobijediti lose navike, nauciti sta je od hrane kvalitetno s nutritivne strane, i promijeniti kompletan lifestyle trajno. Dok je covjek mlad visak kila gleda samo kao "estetski problem" a kasnije se tek u nekim zrelijim godinama pokaze koliko je to ustvari i zdravstveni problem. Sjedilacki nacin zivota bez pretjerane aktivnosti, losa prehrana i jos ako se na to dodaju poroci tipa pusenje i pretjerivanje u alkoholu, da ne kazem gudri... Recept za neku kronicnu bolest i preuranjenu smrt.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Daj nam recept druze za tih 5kg cistih misica u 3 mj. :rolleyes:
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam batalio alkohol skroz. Cigarete nisam nikad ni koristio. Mene ritalin i modafin mrsaju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ishrana kako treba, whey, creatin, trening 4x sedmicno, bez kardia. :):rolleyes:
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    ja sad furam if dijet tj preskacem dorucak i tek jedem kada dodjem kuci tipa oko 16h i jedem jedan kvalitetan obrok i kasnije jos jedan do navece tipa 9h i to je to i opet post do sutra i da radi radi super, za mene ima vise prednosti...

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Ne lupaj bezveze druze... 5kg misica u 3 mjeseca bi mozda mogao dobiti na nekom dobro poslozenom cycle-u i uz necije mentorstvo, sve ostalo je zabluda, nebitno sto si pocetnik. Plus sto pretpostavljam da ti je metoda mjerenja ogledalo a ne neki DEXA scan i sl. Evo brzinski izvukoh iz knjige realistican (science based) prikaz nekog ocekivanog weight (dakle ne muscle) gain-a po kategorijama mjesecno. Sve preko ovoga je uz povecani fat gain.

    https://imgur.com/a/AeyQk