Win7 setup problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by emirr, Feb 28, 2018.

  1. emirr

    emirr Aktivista

    Pokusavam da instakiram win7 na neki laptop. Instalacija na usb-u. Bootuje uredno dodje do odabira jezika i ostalo i idem na next i pise no drivers found. Slika
    [​IMG]

    Odem u bios i tamo mi nema hdd-a :S
    Slika
    [​IMG]
    Odem dole na Hard Drive bbs priorities i nudi mi samo generic usb flash :S je li trebam nesto u biosu ukljuciti/iskljuciti, izludih
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Legacy umjesto UEFI?

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  3. emirr

    emirr Aktivista

    Je li to to?

    [​IMG]
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vidi imas li gdje legacy boot a ne UEFI... I vidi sata da je ide nekako se zove

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  5. emirr

    emirr Aktivista

    Nemam tu opciju nigdje :/ stavio sam sata na IDE i opet nista. Kada restartujem laptop i pritisnem f8 ponudi mi safe mode i sl i odaberem start windows normally i kao pocne da loaduje stari win na njemu (windows aero blue) i ostane crn display

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    tebi pod boot options ne prikazuje uopste da imas HDD u laptopu
    de ti prvo provjeri ima li HDD u njemu ,pa onda ostalo :D
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Tebi windows ne prepoznaje disk, pogledaj jel fino spojen ako ga opet ne prepozna, crko je.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    @zippoo, @Aldiin, ja pretpostavljam da ne vidite ovaj screen Starting Windows Aero Blue ili?

    @emirr, mozes li poslati screen sta ti je u bios-u pod sata configuration?
     
  9. emirr

    emirr Aktivista

    Ako sta moze pomoci
    [​IMG]
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Cini mi se da sam jednom imao slicnu situaciju, a problem je bio sto je usb stick sa kojeg sam pokretao instalaciju bio usb 3.0, nabacio sam instalaciju na usb 2.0 i sve uredno proslo. Nisam bas siguran jel bio win7, ali eto.

    Mozes i to provjeriti da li ti je stick usb 3.0

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    moguce da usb 3.0 pravi probleme...jer nema drivera
    ali ako usteka u usb 2.0 ne bi trebalo biti problema...
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako se dobro sjecam bila je starija masina koja uopste nije imala usb 3.0

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma njemu je ovdje problem sto mu bios ne detektuje HDD...vidis da ga nema u listi tamo pod first boot device
    ali neka proba skinuti drugu .iso. instalaciju i neka ponovi proces
    meni se znalo desavati da to nekada pravi problem...iako imam .iso slike instalacija koje sam skinuo sa MS stranice
     
  14. emirr

    emirr Aktivista

    Ima jedan usb3.0 port jedan 2.0 port. Nekako sam uspio pokrenuti instalaciju i izbaci mi ovo

    [​IMG]

    Mislio sam da ne valja instalacija na usb-u pa sam uradio novi .iso i opet ista greska
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa dobro po ovom zadnjem ti si ustvari zapoceo instalaciju. Haman bi taj HDD trebalo pregledati u smislu ispravnosti. Vidi skini neki dijagnosticki alat koji moze boootati sa sticka pa ispitaj ispravnost diska. Mozes cak i Ubuntu, ima i on u live verziji aplikaciju Disks koja moze ispitati ispravnost HDD-a.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    ovdje kaze da ne valja instalacioni usb a ne hdd!?
     
  17. emirr

    emirr Aktivista

    Instalacion usb prosao na drugom laptopu bez greske znaci nesto je do laptopa
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda ti je do kompa na koji instaliras, vjerovatno do rama. Probaj izbaciti sve ram stikove a ostavi samo jedan pa probaj ponovo.
     
  19. emirr

    emirr Aktivista

    Na laptopu je samo jedna plocica rama tako da...vracam laptop komsiji neka ganja dalje :D hvala svima