Crkla ploca na PS4

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 6, 2017.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Drugu otisla ploca na PS4 - nosio je u Creed u SCC-u i rekli su mu da ne mogu popraviti. Zna li neko od vas dobrog majstora da mu pogleda ovo?
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hm ako je ploca,sumnjam da se to moze popravljati
    jedino da zamijeni drugom...ili da vidi na piku neki pokvaren ali sa ispravnom plocom,pa da proba sta...ali ne znam da li je sve zalemljeno na ploci ili ima i dijelova koji se mogu mijenjati
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Stani, kako je liku otišla ploča? Šta mu se desilo sa playstationom u prvom planu?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma sigurno glavni cip izgubio kontakt sa maticnom uslijed zagrijavanja pa treba raballing ili reflow :)

     
  5. senad_986

    senad_986 Komšija

    Igrao covjek normalno i odjednom plejka prestala bacati signal na jedan TV, na drugi TV uredno sve. Odnio u Creed, ljudi mu naplatili 50 KM. Donio kuci, opet isto - na jednom TV-u nema signala, na drugom ima. Donio kod mene i radilo uredno. Nakon izvjesnog vremena prestalo bacati signal na svakom TV-u na kojem je probao. Odnio u Creed, nakon nekoliko dana ga nazvali da dodje, dosao i rekli mu da se ne moze popraviti. Nista popravili nisu, a pare uzeli - nije mu se dalo svadjati s njima, pa nije ni insistirao da mu vrate pare. Razlog sto ne vracaju pare - otvarana konzola, kazu. A otvorena je nekad davno bila da se stavi bolji cooler i pasta jer se radi o prvobitnoj verziji konzole.
     
  6. lolak

    lolak Aktivista

    Ako nije ovo sto kaze dmr, bojim se da nema nista od toga.. pogotovo ne u tim youtube neovlastenim servisima.
     
  7. senad_986

    senad_986 Komšija

    Update: Momci iz Targeta mu popravili plejku. Riknuo HDMI - 130KM. Oni levati iz Creeda veze nemaju. Haj sto nisu znali popraviti, vec tvrde da se ne moze popraviti i jos mu naplatili 50KM.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni crklo svasta nesta kad sam pastu mijenjao, popravili su je u targetu, stoja, ali levati su, necu mismkod njih vise uzeti.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto? Šta je bilo?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma neke stvari za koje je kolega aldin upozoravao, ispale su istina.
    Drago mi je sto sam xbox kupio u turskoj.

    Znam da postoji pohlepa, ali ono je nadmasilo moja ocekivanja, a kupovao svukud i trgovao sa svakim.
    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne vidim ništa u ovoj temi napisano za njih :D
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    U prijasnjim temama. Dodji na psn pa cu ti pricat kad mognes.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Manje više su sve te lokalne 'gaming' radnje trulež.
     
    Sena likes this.
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Teski. Ja na aerodromu kad sam one x kupio. Em dvije godine gare. Em ako se nesto desi vratim je i dobijem novu na licu mjesta. Nema tri mjeseca cekat.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 7, 2018
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Vani ne piše na vratima ''servis'', već mjenjačnica. Samo uđeš, ništa se ne popravlja mijenjaju na vratima za novo.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zato kod njih imaš kupiti refurbished a kod nas je to misaona imenica.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Ma dok servis ne pregleda jel kvar u garanciji niko ne mjenja.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobivao sam ja stvari bez pregleda. Cak i ispravne ovde mijenjao. Nista nije nemoguce. Ali ode rasprava u bezveze smjeru.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 8, 2018
  19. hmudd

    hmudd Novi član

    Baš me zanima koliko na kraju takav popravak košta ako se uopće da popravljati
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ne vrijedi to popravljat.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk