Nadogradnja racunara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Apr 5, 2014.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Tu ti je usko grlo bio procesor jer si bf1 mogao na 1024x768 igrati na high/ultra detaljima bez vecih problema sa hd7770.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa sto veca brzina, a naravno i kolicina rama to APU daje bolje performanse, tako ako ti se uklapa u cijenu bolje brze i vise ;)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sada 400 pa kasnije opet oko 300 za grafiku pa poslje opet ram 100. Kupiš ps4 i sve ove ekskluzivne što sada izlaze i opet ostaneš dobar :) ako ne to, onda je i ovo bolje od onoga što je naumio
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa dobro, kada je u pitanju samo gaming konzole su sada no brainer, ali neko ipak voli PC, jer mozda radi i nesto drugo osim igranja.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' planiraš popuniti sve PCI-E slotove?
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa govorim o buducem upgrade-u.Nego mene interesuje ima li poente uzimati brzu memoriju dakle ovu 3200 mhz na ovoj ploci sa 320 chipsetom koji je prilicno siromasan?Nadam se da bar na ovoj ploci ima xmp profil da se namjesti i promijeni i da ce to uredno raditi sa ovim brzim ram-om?
    Jbg kontam ako cu cpu klokati onda je bolje da idem sa b350 chipsetom ako se ne varam?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 9, 2018
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Budući cpu/gpu/ram/ssd upgrade nema veze sa formatom ploče, a svakako se upoznaj na stranici proizvođača šta gubiš u odnosu na 'B' chipset.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kontam posto cu svakako koristiti svoju staru 7770 grafu je li bolje da onda idem sa b350 plocom i ryzen 1300x cpu?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jedna od najvećih grešaka pri sklapanju trenutnog kompjutera jeste što sam forsirao itx ploču zbog "budućih nadogradnji" koje se naravno nikad nisu desile niti ima ikakve šanse da popunim sve slotove.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  13. efo

    efo Komšija

    Protegni se vala jos 45km do ryzen 5 1400 ili 65km do 1500x kad si vec krenuo :D

    Dobijes duplo vise threadova i duplo više L3 kesa, a novije igre sve bolje i bolje to koriste. Npr. ako ces raditi oc, 1400 je dovoljan, nabacis 4ghz uz malo srece i na konju si sa 8 threadova :D

    Ostale komponente su ok, nema tu sta.
     
    Loki likes this.
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pisao sam mu gore vec al ne cita. i5 3570k na 4.2 ghz sa 1050t je sa svojih 4 jezgre na limitu. Znaci danas za igranje nista bez 4c/4t i vise...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je malo pretjerano. Kod mene stock i5 4570 na 3,6 I nisam vala primjetio da je usko grlo.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Napisao sam ja i to. Nije da sam imao probleme al sam pratio zauzece i vrlo cesto je cpu na 100% znaci vec sa slijedecom generacijom igara ce bit i problema. Tako da ko sad ima nesto sa 4 jezgre bez 4 thread neka guli dok moze al sad nabavljat nesto tako je bezveze..

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  17. efo

    efo Komšija

    Pretpostavljam da mislis sve vrijeme da ne treba uzimati 4 jezgre bez 8 threadova, a ne 4 threada? Jer taj tvoj ima 4/4, kao i ryzen 3 1300x, dok ryzen 5 1400 ima 4/8, kao i i7 2600k npr. itd. :D
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma ja,dobro predpostavljas. Citavo vrijeme kontam na jos dodtana 4 threada pored standardih 4. Dakle 4c/8t Kome je polovno ok i7 2600 je super cpu za igranja a ko hoce novo eto vec si napisao.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Misliš ATX?
     
    zoi likes this.
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tako je :)