4G Internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, May 24, 2017.

  1. lolak

    lolak Aktivista

  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa jel to trebam kupovat broj od drugog operatera na svakih 200 kilometara? Nema u dosta dijelova nikako interneta. U jednoj mini drzavi trebam imati 3 broja da pokrijem sav teritorij. Gdje to ima svega ti
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vi ko da ste se jučer rodili pa ne znate kako ovdje stvari funkcionišu i da svaki tor ima svoje kompanije (telekome, elektroprivrede, pošte itd)...
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I najbolje da se svi pomire s tim jelde
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sigurno nećeš ništa uraditi da se to promjeni ovdje na forumu ili žaleći se telekomu sve dok su pod kontrolom politike.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Pita se Dragan Petric u Bugovoj kolumni da li 5G kasni u Hrvatskoj. E, što se dobro nasmijah...

    Ono što sam vidio je i neki pravilnik o frekvencijama u Službenom listu, ali kao sada RAK mora da formira cijene i način dodjele pa se to čeka..
     
  7. zdici

    zdici Aktivista

    mislim da nece nista biti od 4G u BiH dok se ne ugasi analogna TV po BiH i oslobodi se UHF spektar iznad C60. Vidite i sami da zbog toga kasni digitalizacija u BiH jer se nemogu dogovoriti ko ce opremu odrzavati jer nisu odabrali firmu za takvo nesto i cijene najma mjesecno za iznajmljivanje privatnim TV kucama koliko ce placati sto emituju sa te i te lokacije..kasni se vec poprilicno dugo 3-4 godine
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kakav ba 4g, nemas ni u citavom Sarajevu 3g, van grada da ne pominjem. Uzeo jednom onaj paket nekoliko GB da slusam tokom puta muziku online, kad sam iz grada izasao kao da sam u tunelu bio.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Juče sam se narvirao u Merkator u na dobrinji EDGE, da skine nešto godina mu treba...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma meni u centru grada prebacuje sa 3G-a na 2G...
     
    Sena likes this.
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    ja ba, patim se sa 3g, u centru,a dalje da ne pricamo :)
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    4g putuje dalje i jaci signal daje nego 3g. Po komentarima ovdje neko bi rekao da ce 4g pogorsat situaciju...
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa ja pretpostavljam da je stvar u tome sto cemo se nacekati, ako ga uopste implementiraju kako treba.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    I kod mene.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  15. neer

    neer Aktivista

    Ako je konekcija ioel stabilna u gradu, koliko je realno kod nas ocekivati brzinu putem 3G/H+ odnosno 4G u buducnosti?
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Pa vjerovatno će nekad kad postane 4G "dostupan" ovi "veći gradovi" kod nas biti donekle ok.. Sve između, sabur opcija.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    MA mi smo rupa ba od drzave...

    nevezano za 4g... narucujem na ebay neku glupost cirka 5$ - dostavljaju u ruandu i bangladesh, ali ne i u BIH :)

    gdje smo mi gdje planeta :)

    Kad budemo imali normalnu drzavu mozemo ocekivati normalno sve :) do tada, pomalo svega.
     
  18. neer

    neer Aktivista

    Da, ali koje su to brzine u Mbps koje su trenutno dostupne za 3G/H+, odnosno koje se mogu očekivati za 4G sa opremom koju planiraju?
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Max kojeg sam izmjerio na 3G je bilo 30mbit al vecinom je oko 15ak pa i 10 a max kojeg sam izmjerio na 4G je 70mbit

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator