Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    ...ali se možeš pohvaliti da imaš OLED TV :D
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam imao novac za B6 kad sam kupovao. Ali u mene konzola idla pola dana, a nemam naviku gasit tv. I onda uzel lcd.
    Ne znam enise sta si citao ali E6 ima super sliku. A1 je generalno najlosiji za HDR, ali ima dobro rjesen input lag. U biti su sve isti paneli.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 11, 2018
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da nisi socijala :D
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    I da nemaš traume od gledanja u VA ili čak ips :D
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kako god skontam nekim ljudima bi bila dobra kazna da gledaju u moj radni monitor na poslu :D

    A tek TV u kuci, hahahaha, horor bi im bio.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    S druge strane sam ja prešao sa 43' Tv na 32, pa 28ca 4k Monitor na Laptop 15ka Pa najzad na mobu 5.5' već neko vrijeme gledam serije filmove i čitam a taj prelazak jedno par mjeseci trajao i ništa mi ne fali. Sve je stvar perspektive.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kakva su misljenja o LG Wallpaper OLED-u? Ne znam da li se ranije spominjalo, ali evo cijena mu je sad 5kE, naravno masna, ali kad bi bila oko 3kE sa oni soundbarom ja bi rado uletio i uzeo 65".

    Pitanje je, da li ispasta kvaliteta slike zbog samog dizajna? Koje su alternative? Nesto sam "lak" na lijep dizajn...
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Valja li sta ova LG UJ701V serija? Velicine 43, 49 i 55 me zanimaju ako se sta razlikuje, familijarno se opremamo :D
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Taj sam kupio za spavace sobe, 43" slika odlicna, boje isto, ostrina, sve sem kontrasta sto je poznato kod ips panela, softwer je vrhunski sve radi brzo, kvalitetno, logicno rasporedjeno i sl. medija player najbolji na trzistu, podrzava sve formate, ima sve mogucnosti podesavanja za zvuk, i prevode, velicinu, poziciju, boju, itd. jedino ti ne savjetujem kupovinu pod uslovom da ti je prostorja u kojoj gledas mracna jer nema crne radi spomenutog panela sve je tamno sivo, nesmeta, ali cisto da znas, u normalnim uslovima sa dobrim signalom slika je odlicna, nema trzanja, duple slike, i sl. hdr je kao kod svih u ovoj klasi, ima ga u jedva primjetnim naznakama, mada mozes probati ima dosta klipova 4k hdr na youtube sve radi uredno.
     
    heroic likes this.
  10. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Kolega sta je ovo, soba ti velicine kao futsal teren? :) Treba tebi ovdje, brat - bratu, jedno 85 inca. :D
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma Tu je negdje cca 4m sirine nije bas toliko veliko, stan komplet je cca 70 kvadrata...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  12. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Imas jednu greskicu. Treba gledati da mu prostorija nije mracna a ne da je mracna. Sto je manje svjetlosti u prostoriji to se vise vidi da je crna boja siva na IPS panelu.
     
    Sena likes this.
  13. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ne znam, izgleda ogromno na ovoj fotki. Kod mene je sirina sobe malo manje od 4 metra a izgleda duplo manja soba. :)
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Greska, do mene je.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma navikneš se na sve nakon nekog vremena tako da ništa od toga ne igra.
    Ne znam za šta ti treba ali ja bih bježao od LG-a ako nije oled. Problemi sa 4K rezolucijom, pokretnom slikom, nedostatak VA panela. Jedino ih softver izvlači. Baci oko na koju recenziju na rtings.com
     
    heroic likes this.
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Vala ni samsung nije neka sreca, ni philips, sony sve je to u pet deka u toj klasi cijene tek kada ides dosta vise onda dolazi do razlika, u niszoj, i srednjoj klasi sve je to tu negdje, i samsung gura ips, sony isto tako, itd, sada je sve od modela do modela, ipas osim kontrasta nije los, cak sta vise u mnogim je segmentima bolji od pva, u osvjetljenoj sobi nece niko normalan razliku primjetiti, jedino sto po svemu odskace je oled, sve drugo je drugo, hebi ga,
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Meni bi taj 55" za dnevni boravak, gledam filmove, serije, dokumentarce nonstop, sport skoro nikad, ponekad bi se koristio za prikazivanje dashboard-a sa PC-a i za koju partiju PES-a. Nisam neki videofil vjerovatno ne bi primjetio neke manje nedostatke ako bas ne bode oci.

    Koji je najeftiniji 4K OLED sa dobrom slikom? Kakav je LG OLED55C7V?
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma mozes komotno na E6 ici.
    C7 je beton.

    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 13, 2018
  19. heroic

    heroic Komšija

    E6 je OLED55E6V? Ja toliko para nisam mislio na ova 3 TV-a potrositi :D
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ima sad na akcijo za 2400. Zbog toga govorim. Tehnicki to su sve isti panel wrgb.
    Elektronika ih razlikuje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk