Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Tyger

    Tyger Aktivista

    Koliko kartica u pogonu?
    Kod mene trenutno 340
     
    Esh likes this.
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    1200
     
    Esh likes this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Wow, nek je svaka po 700KM, to je 840k KM. Nisam znao da kod nas ima ljudi koji toliko investiraju.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ovo u BiH?
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Svaka cast momci, bas ste razvalili. Respect.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I dalje mi je neshvatljivo ko ima toliko novca da konvertuje toliko coina u pravi novac, u pitanju su milijarde dolara koje se vrte u svijetu. Ipak je coin i dalje nestabilna valuta.
    @ mobsterc svaka cast samo nebih ja to javno iznosio, balkan je ovo, dusmana na sve strane.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne konvertije coine jedna individua. Coini se konvertuju u $ kada je neko voljan uloziti pare. A ti sto kupuju se opet nadaju da ce zaraditi i da ce vrijednost ici gore. Ako neko zaradi na toj tgovini onda oni sto su "zadnji" ulozili su donji i izgubili.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Meni je manje jasno otkud nekome pola miliona maraka da ulozi u graficke u BiH. Ja ovdje ocito nesto ne kontam.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa dje ti zivis bemu, pogledaj oko sebe samo se kupuju novi stanovi nova auta.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    A mozda je ekipa pametnim investicijama kroz coin-ove dosla do toga sta sad posjeduje. Bitno je bilo samo na vrijeme krenuti i dobro prodati i eto pozamasne zarade.
     
    kvaju likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zato sto gotovo da ne postoji srednja klasa, ili imaju previse ili su na socijali. Svakodnevno radim sa narodom i ovih zadnjih je najvise.
    A ovi sto rudare sa 1200 kartica, to je grupa od 10 ljudi najmanje, onako na prvu ulozena lova iz Iraka i Afganistana :)
     
    Last edited: Mar 14, 2018
  12. Esh

    Esh HWB

    Pa nek ljudi rade, kupuju i ulazu u sta god hoce, sta ima veze?

    Nemojte da idemo u OT sa postovima tipa stanje u drzavi, znate da to nigdje ne vodi jer se onda krene palamudit o strankama, politicarima, ratu i sl.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Niko ih ne kritikuje, naprotiv, iznenadjeni smo da i kod nas ima farma za rudarenje.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cisto me zanima, obzirom da je tako velik broj kartica i to je 24/7 u pogonu, koliko vam dodje od EP za reaktivnu energiju? :)
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Rig sa 6x580 trosi otprilike 720w, a angazovanu snagu placas samo kada se startuje.. obzirom da kada se startuje prvih par puta dok se testira, ostalo ne placas upravo jer se vrti 24/7. Tako da, sto se tice industrijske struje, bolje je da radi 24/7.
    @Reventon najveca rent firma za mining je imala farmu u bosni godinama, kod nas je struja poprilicno jeftina.
     
    Esh likes this.
  16. heroic

    heroic Komšija

    Nisam ja nikog kritikovao. Samo sam bio fasciniran velicinom i iznenadjen da nesto takvo ima kod nas.

    Ako je u pitanju grupa ljudi to mi vec ima smisla.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Oplakah

     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hahahahaha :D :D :D lud malac ko struja :)
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima, ima. Znam ja licno ljude koji su investirali skoro 5 puta vecu sumu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pocelo je.
    Na swe forumu poceli izlaziti mining rigovi na prodaju :D
    5x570 kartica
    24x580 kartica :)

    Jos uvijek se igraju s trzistem gdje postoji nestasica, pa prodaju polovne kartice po cijenama novih :)
    Neka neka.