Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma ja do scalinga je jer kaze na 1600x900 ima crne linije, on hoce da mu popuni monitor.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa to pitam, koja su sljedeće niže rezolucije ali da mi popune monitor u igrama na 16:9 formatu?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa koju hoces mozes kreirati, ako je monitor 16/9 gledas da je omjer sirine i visine 1,777777
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Stigao PG348Q bice slika veceras :D

    Planirao sam njega + 27" sa strane ali definitivno nema potrebe za dodatnim monitorom.
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Samo javi kakva je situacija sa pixelima. :)
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Perfektna :D :D :D
    Koliko ste mi stresa nabili sa ovim pixelima, oci mi ispale dok sam ga pregledao :D :D :D

    Prvo sto sam primjetio, monitor je ogroman i ima jako veliko postolje. Radni stol mi je 180x80cm i dubinom je "ok" za ovaj monitor. Da je ta dimenzija (80) kraca, ne bi mogao koristiti, mozda bi bilo idealno 10cm da je veci razmak, micem glavu lijevo-desno nonstop :D
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Nije bilo za pixele, nego za blb.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Pa ima sasvim malo na ivicama, na dva mjesta na gornjoj ivici, mozda po 10cm od lijeve i desne strane, ima malo vise. Nisam bas relevantan da ovo ocijenim u smislu kvalitete slike, ali nema nista na monitoru sto mi "odvlaci paznju" u smislu bilo kakvog defekta/devijacije od normalne slike.

    Za moje potrebe sasvim ok, Visual Studio izgleda super, random video u ovom formatu isto :)
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene na dellu u2416h blb strašan, i mijenjao sam ga u garanciji zbog toga i došao isti, a ja otpakovao kutiju, nov monitor

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    [​IMG]

    Ovo je u max zamracenoj prostoriji, ova bijela tacka je kursor od misa, mobitel (LG G6) kad slika nesto fokusira pa ispadne ovako. S tim da ocima ja ne vidim ni 1/5 ovog sto je na slici.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Zamisli kupis npr. Asus Pg27aq, monitor haman milju dolara i dodje ti sa bbl ili metvim pixelom. Nezahvalan sport haos :)
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Meni to izgleda znacajno, ali najbitnije je da li tebi smeta ili ne. Ako ne, onda je sve ok.
     
    Neso likes this.
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    i kod mene je nesto ovako, ali kad je "u radu" dobro je ne vidi se nista...
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Pa eto, nije ni ovaj nesto jeftiniji :D

    Ta slika, bez imalo pretjerivanja, je 3x gora nego u stvarnosti sto izgleda, em nije zuto, em nije ni blizu te velicine. Mada to sto meni ne smeta, mozda bi neko oci iskopao da mu je ovako, ali meni je ok skroz, a obicno sam ters kad mi nesto smeta ne mogu trpiti nimalo.

    Bacit cu poslije mini-review na onu moju "MasterBuild" temu, imam i par finih slikica.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    BBL moze nekako proci, samo neka nema mrtvih pixela, to bi me izludilo. Znam sebe, i da je samo jedna tackica, ja bi se samo na to fokusirao :D Neka je tebi drug sretan monitor, da te fino sluzi i da uzivas u njemu pa i da bolji kupis nekad, sto bi se reklo :D Zvijer od monitora svakako, dobar izbor!
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Hvala, evo stavio sam mini review na onu temu.
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Last edited: May 11, 2018
  18. Neso

    Neso Komšija

  19. Neso

    Neso Komšija

  20. Esh

    Esh HWB

    Pretpostavljam da je isti panel kod Asusa što si naveo iznad i tog Acera..
    Što se tiče hardver, pa je l' čekamo nove Nv kartice ili ne? :D