Agramservis BiH pritužba

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by EL NINO CFC, Feb 11, 2018.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    cim sjednem za PC editujem post.



    edit:


    Odem prosli cetvrtak u agram, dodje mi zena sto mi se javila preko emaila, reko ja sam taj sto se zalio.

    prvo pitanje od nje koje aplikacije koristis, odmah znam da ce mi reci nesto vezano za viber, whatsapp. reko koristim tapatalk, google duo, allo, oslanjam se maksimalno na googleov ekosistem.

    kaze, pa eto viber i whatsapp znaju u vecini slucajeva da naprave nestabilnost, reko bas tako, znam po sebi pa sam morao mjenjati 3x maticnu, displaye, baterije.

    i odemu u kancelariju, i kaze ona meni jedino rjesenje jeste da mi ponudi novu Xperiju Z5, na sto sam pristao.

    Kaze da mogu preko njih dobiti novu Z5, ili preko telekoma, pitam je kako to jer nisam ugovorom vezan, kaze produzena vam je garancija bila dok ste bili pod ugovorom kod njih.

    usput se nadovezujem za aplikacije, reko kako je to moguce da ja na visestruko starijem telefonu i slabijem, nemam problema sa tim aplikacijama, govori ona meni, pa ja imam Note8 i ja instalirala igricu na nivou tetrisa, i sad nemam signala na telefonu.

    rekose mi da cu cekati oko 7 dana, sto je danas, trebali bi me nazvati.


    a jes mi popila krv.






    Sent from my 6037K using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 29, 2018
    Vedo likes this.
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Jbt, tetris je zajeban :)

    Stvarno ee, ja da sam na tvom mjestu, kad dobijes taj telefon, sacuvaj garanciju i na pik odmah s njim.
     
  3. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    I ja ti savjetujem da se kutarises Sony-a, radije zamijeni, doplati za nešto drugo.
     
  4. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Dobro si ti prošao, nije te napala i rekla :

    "Kako te momčino nije sramota, majnaš coine na telefonu, hoćeš da se obogatiš" :D
     
    Vedo likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    To se kaze: koristim one aplikacije koje su na telefonu. Samo zovem, SMS poruke i to je to. Cim postavlja takvo pitanje znas da se nemaš šta raspravljati.

    Šta god da dobijes stavi na pik. Riješi se i njih i sonya.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sony je izgleda sada smece od telefona...malo ko da je zadovoljan
    ja nisam sony koristio od 2007. kada su bili obicni telefoni...tada mi je bio dobar
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mene mo Z3 dugo sluzio odlicno, dok ga nisam razbio jedno 3-4 puta, onda je vise bilo estetskih problema nego softverskih. Ali, opet od primjerka do primjerka pretpostavljam.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja ne mogu da vjerujem da neko moze ozbiljnog lica reci da viber i whatsapp sjebu ploču od telefona....
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Trebao joj je odgovoriti, dajte vi to meni napismeno da ih tuzim :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja bi joj jebo mater da mi je to rekla. Napizdi me kada ovo čitam, ne znam stvarno kako si izdržao sve ovo.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Vjerovatno je starija gospodja pa nije bas svjesna i ko ce znati ko nju informise o ovome. Cisto sumnjam da je sama dosla do tog zakljucka (a mozda i jeste).

    Ne znam koliko je ona stara, ali mogu samo zamisliti koliko joj je mati stara. Ali dobro, o ukusima se ne raspravlja.
     
    Haker likes this.
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nije starija gospodja, onako mladja zena


    mogao sam popizditi malo mi je falilo da prekipi i da ih sve odreda posaljem u onu stvar, ali kontam bas u ovakvim okolnostima bih samo mogao ja da nadrljam, sjebana smo mi drzava.

    bilo je kao da te navlaci da poludis i da ispadne da su oni htjeli izaci u susret.


    eto, ja odnio telefon na servis 28. februara, podigao ga prosli utorak. vratio ga u cetvrtak jer sam u srijedu kontaktirao ombudsmena sta kako dalje, koji mi je rekao da se pismeno obratim da ne idem njima licno.

    sto znaci, eto danas je 29. mart, dakle mjesec dana sam ja bez telefona, svakako da me sutra zovnu necu moci otici podici telefon, pricekacu do ponedeljka, i onda cu im zaprijetiti ako ne bude telefon spreman za utorak, onda cu ih prijaviti.


    a sto se tice samog telefona, govorio sam da mi je ekstra odgovarao, software je bio bas po mome ukusu, sivdjelo mi se sto je sony napravio, eventualno kamera me nije previse odusevljavala, ali sve u svemu, ja sam bio zadovoljan, ovde je skroz druga stvar, a to je neprofesionalnost agram servisa.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislim da si to trebao davno uraditi i trebao si tužbu toj spomenuti, imam osjećaj da će te opet vući za nos. I bez novog telefona nemoj više niti razgovarati sa njima.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Znam da sam trebao, kad sam tamo bio nije mi sve ni palo na pamet iskreno, neka sad pokusaju vuci za nos, ovaj put ce biti drukcije

    ova zena mi rekla da ce biti kroz 7 dana gotovo i kao da ce ona pokusati to ubrzati, a u medjuvremenu da moraju kao kontaktirati sony u vezi ovog slučaja.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja još će ti ona štelu povući da dobiješ telefon, ma smiješno :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čini mi se da kolega nema iskustva sa ovim bezobrazlucima. Dok ne 'pokažeš zube' ništa kod nas ne možeš uraditi.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Samo da se nadovezem na prethodni post, nedavno sam imao slucaj kada sam se zalio u garantnom roku (nije mobitel, ali nevazno). Zavlacilo nas neko vrijeme, sve dok nismo otisli direktno glavnom menadzeru i zaprijetili da ce do kraja dana biti prijavljeni inspekciji. Isti dan potpisana zamjena o njihovom trosku. Jedini nacin kod nas da izguras svoje zakonsko pravo.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nisam ni povjerovao da ce ona nesto uraditi, klasicna izvlakusa.


    nisam se susretao sa ovim stvarima, ali dok sam slao preko telekoma telefon, isao sam u telekom kod zene sto je zaduzena za poslovne korisnike, nista mi nije pomogla, bez obzira sto sam se zalio na agram, i sto je bila jako dobro upoznata sa mojom situacijom, cak mi nije htjela priznati garanciju, kad sam dobio iz agrama telefon sa odlijepljenim staklom, ona je to smatrala pod fizickim ostecenjem.

    i onda sam morao ici u bihac i od tamo slati.


    usput sam je upitao kome se mogu obratiti za ovaj moj problem, ona mi je rekla da je ona ta osoba :)

    da ne bude da ne bude problem sammo agram, supci su i u telekomu.

    Sent from my 6037K using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Legla nova Xperia Z5 :)

    stari lollipop na njoj :D

    Sent from my 6037K using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Super. Pravac na pik. Zamjeni za vrecu krompira ili nesto korisnije.