World of Tanks MMO

Discussion in 'Igre i konzole' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 15, 2010.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja nisam imao previse vremena pa sam isao na AC 4 Experimental tier VI i mogu ti reci da je strasno zabavan tenk, ima nesto malo oklopa ali bolje se ne izlagadati direktnim pogodcima, ali ima odlicnu penetraciju za ovaj tier, preko 130 i radi reolad za 5s tako da je dosta zabavan za igrati.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Trebao si ici na Kromvel B. Zajeban tenk, kad se ufati oko tebe vrtit, ma nemos ti tu nista.

    I ja sam bio u skripcu sa vremenom, inace bi ja uzeo i Kromvela B i Ciftejna bez nekih problema. Prosli put kad su nam dali ovakvu misiju gdje skupljas poene i onda sebi redeem tenkove, sam bio skupio 2450 poena, pa sam uzeo T95E2 - tier 8 medium, Brazilac Bulldog - tier 8 light, i neki bezvezni Sherman u tier 5, sa preferential MM, gdje ni u tier 5 ne mozes nikog probiti sa njim, a kamo li u tier 6.

    Imam taktiku sa ovaj tip grajnd misija kad nam dadnu. Uzmem T1 Heavy tier 5 heavy tenk i sa njim grajndam. Skoro svaku pertiju zavrsim u top 5, pa se nakupi poena brzo, a partije puno, puno brze se zavrsavaju nego u visim tierevima, pa se ne gubi puno vremena.
     
    Last edited: Aug 30, 2017
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kakvu satisfakciju dobijem kad ovako nekog pljusnem sa DeathStar hahahaha:

     
    Esh likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. lolak

    lolak Aktivista

    World of Tanks has spent the last several months gearing up for its comprehensive Update 1.0. Developer Wargaming has now confirmed the long-serving combat vehicle MMO will receive a new graphics engine and overhauled maps come March, 2018.
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Konzole imaju slican engine skoro pa 3 godine, ko da nisu ista kompanija o_O
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Problem sa tenkovima nikad ni nije bila grafika. Za mene licno veci daleko je problem uzasan matchmaking i team balance sistem. Partije koje zavrsavaju 15-2/3/4 su daleko cesce nego partije koje su ublizu do samo kraja. U vecini slucaja jedna ekipa zavrsi sa vecinom dobrih igraca, dok na drugoj uglavnom bude 1-2 dobra igraca i 13 potatoes. Ili balans ravnomjeran tenkova, a ne na jednoj strani 5 suoer hevija a na drugoj 1 ili 2 u vrh glave. Tu se pobjednici odmah znaju.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A nije problem sto je p2w? haha
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jel ovo iz iskustva govoris ?

    Imam preko 10k partija na Xbox-u i nisam stekao takav osjecaj. Za citavo vrijeme igranja uplatio sam mjesec dana premium i to je to. Nisam kupio nijedan premium tenk ali sam kroz igru osvojio preko 10 premium tenkova (da sad ne brojim tacno).
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa kako nije? Mozes iskesirat i imat premium stvari ili odigrati 10k partija i mozda dobijes... Mozes i u Fifi sve kupiti kroz igranje, a mozes i karticu provuci, a ne odigrati 1000 utakmica.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zato sam i pitao jel iz iskustva :D

    Mozes kupiti premium tenk koji je max tier 8, ako hoces tier 10 moras igrati, nema kupovanja (naravno mozes kupiti kojekavih boost-ova koji ubrzaju proces ali ne mozes kupiti tier 10). Premium tenkovi obicno imaju svog pandana u regularnim tenkovima i ne razlikuju se bas puno. U biti mozes potrositi para koliko hoces ali neces biti bolji igrac ;)
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    WoT uopste nije p2w, glupo je reci da jeste jer kao sto hamo rece max tier 8 mozes, a sa njim ne mozes nista konkretno napraviti. Ti ako si rano usao u igru, kao sto sam ja bio od samog pocetka, mogao si i te premium tenkove dobiti na razne nacine. Nikad nisam ulozio ni marke u igru ali sam na kraju prodao dobro svoj account (i dan danas se kajem sto sam to odradio jer sam ga mogao za 10 puta vise prodati sad npr.) :)

    Da rezoniramo, p2w nije ni blizu. Ako platis mozes brze dostici max nivo ali nema veze sa pobjedama.

    Izgleda dobro, nema sta. Prije sam uzivao dok smo drzali na mapi i igrali klanske bitke svaku vecer. Nije bio niko mladji od 20, dok je vecina bila 30+ tako da se igralo "zapravo" :)
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja kad sam prestao igrati uveli su premium ammo i na to sam mislio u proslom postu. Ako to nije bio p2w onda ne znam sta jeste. Osim ako se nije sta u medjuvremenu promijenilo.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh vidis, na to sam zaboravio. To bi se moglo komotno svrstati u p2w iako bi bilo preskupo da se koristi u random bitkama. Ljudi to koriste iskljucivo u klanskim bitkama za teritorije. Ali se slazem da, ako cemo gledati tako, onda jeste mala prednost na strani onih sto tuku premium municijom. Ja kad sam igrao bilo je nekakvih kodova, tako da sam imao te premium municije na pretek, pa sam totalno i smetnuo da se i to placalo :D

    A da budemo malo i realni nije bas ono game changer ta municija ali si u pravu sto se toga tice. ps: Ja ne igram vec 6g tako da se mozda nesto promijenilo u medjuvremenu na gore ili na bolje.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa i premium ammo mozes kupovati za srebrenjake koje regularno zaradjujes u igri tako da ni za to ne moras da placas, samo ako ne odigras solidnu partiju mogao bi zavrsiti u minus sa srebrenim.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa nema veze sto mozes ako ti moras grindat za to a neko provuce karticu...
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa nece mu provlacenj kartice donijeti pobjedu, ali hajd, odosmo malo u stranu. Ja kazem iz svog iskustva, aktivno igram i uopste nemam osjecaj da je neko nadmocniji od mene bez obzira sta kupio u ovoj igri, tako da je moje iskustvo da igra nije p2w. Naravno, svaki covjek ima svoje preferencije.
     
    donjapa likes this.
  19. becke

    becke Aktivista

    Moje iskustvo je da igra nije totalni p2w, ali ako niste aktivni u nekoj vrsti timske igre (klanske/ESL/razni turniri) zlato se tesko dobiva bez placanja.
    Ja sam vecinom zaradjivao igrajuci ESL turnire, s tim da nisam imao neku ekstra jaku ekipu (nismo nikad dosli do pravih para). Zaradjivalo se u prosjeku 1000 zlata sedmicno, sto je i vise nego dovoljno.
    Ne znam kakva je sad situacija, ali u jednom periodu se dobivalo 500 zlata samo ako se skupi 7 ljudi i odigra mec.
    Od oko 3 godine igre, bez ulozene marke, imao sam premium sigurno 2 godine i kupio desetak premium tenkova, a mislim da je na racunu ostalo preko 5000 zlata i bar 50 miliona kredita.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Licno ne vidim igru kao P2W. Ja imam nekih 15k bitaka, uz nekih 61% win ratio, i do sada sam na igru potrosio 10$ (2 puta po 5$) cisto da imam zlata da mogu prodavati opremu iz tenkova kada neki tenk hocu da kotarisem, i da ponekad uzmem sebi koju garazu. Nemam kupljen niti jedan tenk za zlato, ili kesh kako hoces, a u svojoj garazi imam nekih 10ak premium tenkova. Svi zaradjeni djaba kroz razno razne opsove/misije koje su davali, i kao reward ako to odradis dobijes tenk.
    Redovno dominiram igrace u premium tenkovima. Ako ne znas igrat i ne koristis sve trikove u igri, premium tenk, ili neki od najacih obicnih tenkova nece ti pomoci. Igra ima veliki learning curve, i mozes vidjeti ljude sa 5-10k partija i u nekim od najacih tenkova a veze nemaju, i zaginu svaki put prvi, jer misle imaju jak tenk i mogu yollo. Nemaju blage kako koristiti prednosti i sakriti slabosti tenka u kojem su.
    Ne koristimni premium racun, a opet sam nagrajndao 15ak tier 10 tenkova. Sve premium dane koje sam imao u igri su isto kao i premium tenkovi zaradjeni kroz opsove/misije. U 2 godine igranja, mozda sam premium dane imao nekih 2mjeseca. I opet nikad ne kuburim sa srebrom, sad imam nekih 15ak miliona.

    Moj najveci problem sa igrom, kao sto sam spomenuo gore u postu, je los matchmaking, uzasan team balancing i da dodam prokleti RNG. Te tri stvari me uzasno znaju nazivcirati. Premium tenkovi mi ne smetaju ni sekunde. Nazovi ih pay to win igraci mi ne smetaju, jer vecina ih blage nema.