Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Upravo po ovom linku je navedeno da je supported gotovo sve. Samo 7 funkcija se razlikuje vrlo malo, tipa da NOW vraca serversko vrijeme a ne klijentsko, logično. ActiveX ne radi, kakva steta. A stari macros ne rade ni na novom desktop excelu tek tako. Uglavnom sansa da vam nesto ne radi na online verziji je zanemariva :) Meni je čudnije sto nije csv supported iako se to rijesi za minut, ali nema out of box iz nekog razloga... Isprobajte, svi imate online verzije na outlook/hotmail/live accountima i naravno docs/sheets na gmail.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    kod mene u firmi imaju ljudi excell dokumente od po par gigabajta... Mora im se x64 office snimati jer ga x86 ne može svariti... Tako da bilo sta online otpada...
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Online je dobar da na brzinu prepravis par recenica u Word-u, za sve ostalo neka hvala.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ja koristim i Office Online i Google Docs, SaaS je generalno napredak, ali daleko od toga da necemo u buducnosti koristiti app.

    Za obicne korisnike je to vise nego dovoljno, za power usere moze biti problem, npr ja imam Excel file-ove koji su dosta zahtjevni, i njih koristim iskljucivo sa aplikacijom, ali mogu da editujem/unosim podatke na online verziji.

    Word Online je vec puno prikladnije rjesenje, pisao sam cijeli dokumente.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dosta raje ne zna kako Excell može biti jak tool i šta sve može..

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    Ninja and heroic like this.
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pretpostavljam da znas sta znaci par gigabajta alfanumerickih znakova? Probaj napraviti txt fajl velicine par GB pa ce ti se sve samo kazati. Neko tu pogresno koristi excel. I nasi klijenti su imali word/excel dokumente u gigabajtima dok nismo vidjeli da ljudi ubacuju full scan slike od po 200MB+. Kad to izbacis ostane par desetina MB cistih pravih podataka koji se tu trebaju nalaziti. Sve je do korisnika koji većinom ne zna koristiti aplikaciju...

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
    NaLe! likes this.
  7. selvin

    selvin Moderator

    Neka hvala jer? Sta ti nedostaje konkretno u word online? Koja funkcionalnost fali?

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kad su velike količine podataka vjeruj da se nakupi. Svega tu ima, poveznica, formula, sheetova, i ja sam se cudio ispocetka...
     
  9. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    zato sto ga koriste za napraviti tablicu od 3 retka i 2 stupca sa jednom formulom najcesce zbrajanje....
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kad se već spominje wps office, mislim da je možda i bolja alternativa polaris office... ne smara toliko reklamama kao wps.
     
    zoi likes this.
  11. Neso

    Neso Komšija

  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije neki fejk? Ne sjecam se da sam koristio taj sajt

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    Je li legit ovo?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Preskupo. Ja na ebayu uzeo key Windowsa za 5-6 USD, za Office 360 isto toliko para. Sve perfektno aktivirano


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Tako sam i ja za office 2016. Ebay rules zasad.
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    A dajte onda link prodavaca od kojeg ste kupili! :)
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    To su msdn licence koje mogu trajati ali i ne moraju, tako da nikad ne znaš do kad će, dok je ovo gore legit trajno.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kod mene takodjer, antivirus, dodushe svakih 6 mj eset uzmem, i windows 10 licencirano retail na svim racunarima.

    Gledas samo ko ima cirka 500+ prodaja ja sam nasao lika preko 11k prodaja,sto znaci da bi ga davno ukinuli da je varalica..
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Niko nista ne ukida, kupio sam bar 6-7 Win 10 licenci za sebe i za raju, nikad nikakvih problema


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista