Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni ovaj display izgleda totalno loše ili je do njegove kamere..
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tesko j vjerovati nekome ko polovne gume za golfa 2 prodaje kao "nove" :)
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, ništa ovo. Ma mislio sam da će biti veći izbor ekrana na piku.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zasto ne aliexpress? Tesko na piku da ces naci original, a da te ne oderu.
     
  5. Hellas

    Hellas Aktivista

    Nevjerovatno ali istinito. Imam par oglasa da kupujem sajtove na PIKu i juce mi se neko javlja jel kupujem PIK profile :D.

    Jel moguce da ih neko pravi zbog laznih ocjena?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Trebao si mu tražiti taj profil da ga pregledaš :D :D nije ni to nemoguće.
     
  7. Majesco

    Majesco Aktivista

    Znali neko mozda gdje PCBest iz Banja Luke ima servise, jer ako kupim kod njih uredaj moram li slati bas u Banja Luku, ili imaju i ovdje negdje servis?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako je originalna garancija onda ide na ovlasteni koji nema veze sa njima. Pitaj njih konkretno za odredjeni uredjaj.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pretpostavljam da pitas za racunarske komponente sa ovog profila https://pcbest.olx.ba/? Mislim da ne postoji ni servis a ni radnja u Banja Luci, to je cini mi se onaj klasicni sverc iz Srbije. Ta garancija kod njih je tipa da oni voze u Srbiju u radnju (ili kod veceg dilera) gdje su kupili pa kad im vrate popravljeno dobijes i ti komponentu nazad. Naravno ako su voljni ili mozda ti dobijes tu pismenu garanciju pa sam ides u Srbiju.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prvo pitanje za moderaciju - zašto ovo nije u web stranice i servisi? :)

    Ono što sam stvarno htio pitati zna li neko od kada i šta je razlog što sad na olx.ba za sve starije transakcije piše "detalji transakcije su sakriveni"? Prvo sam to primjetio na nekim drugim profilima pa sam mislio da su to oni ručno uradili da bih sad evo vidio i na svom profilu da su mi sve starije transakcije skrivene iz nekog razloga. Dakle, ne mogu više ja sam sebi vidjeti za koji artikal sam ja nekome ili je meni neko ostavio dojam. Po meni je ovo izuzetno loša odluka. Prava je šteta što nema alternative za olx.ba, ne sad konkretno zbog ovog samo nego bi to sve bilo dosta bolje.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja kod sebe mogu vidjeti dojmove i sve
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam zašto su onda meni svi detalji za transakcije skriveni osim nekoliko zadnjih :confused:
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Je li to samo preko mobitela ili na desktopu?
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo sam gledao na desktopu a evo sad sam provjerio i na mobitelu i isto mi je sve. Zadnjih 4-5 dojmova se vidi ostalo sve skriveno. Ne mogu ni ja sam otvoriti da vidim artikal za koji imam dojam.
     
  15. edgsi

    edgsi Aktivista

    Isto i kod mene. I na mobitelu i na desktopu. Na svim su detalji transakcije sakriveni osim na zadnja 2.
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    I ja sad kad sam pogledao starije oglase isto su skriveni, doduse znam da sam neke skrivao sad nisam siguran jesam li sve, posto su svi stariji skriveni. Mozda su čistili bazu
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa to je totalno nepoudan servis ako tako lahko "čiste" bazu :eek: da su makar ostavili da se vidi za koji je artikal taj dojam, nego ovako nemaš pojma na čemu je neko stekao dojam. Meni je ovo totalno bezveze potez koji pokazuje neozbiljnost olx.ba.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isto i kod mene. Jako loše, kada trugješ sa nekim prvi put ja mu pogledam profil da vidim šta je kupovao i prodavao, sada u biti vidiš samo broj transakcija.

    Ma ovaj olix je postao loš skroz. Imam osjećaj da je su ga ljudi sa sela masovno otkrili, kultura nula bodova.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo gledam i kod mene na svakom piše: "Detalji transakcije su sakriveni". Nisu ocistili bazu jer i dalje postoje oglasi za artikle gdje su sakriveni detalji.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pod kojom tacno opcijom to gledate ?
    kod mene kada odem na svoj olxprofil,pa pod prodaja kada kliknem na zavrseni artikli,nista nije sakriveno ali ima opcija "sakrij"