1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovaj me defender poceo dobr osmarati zadnjih mjesec-dva. Problem je taj sto se on ruši a tada se ruše i recimo browser tabovi. Kada je aktivan sve se sporo podize od programa. Alije problem sto STALNO radi.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Gledam last scan jucer radio, sve ok.

    [​IMG]

    A evo danas, opet isti klinac. Stavio da se aktivira samo kada PC nista ne radi ali to ocito ne pije vode:

    [​IMG]

    Prije mjesec-dva mi je bacao BSOD. Jedva skontao do cega je. Znaci kada se msmpeng.exe sruši, PC postane nestabilan. U defender opcijama zatrazi da restartujem defender pa kao dodje sebi.

    Ima li nacina da ovo djubre dovedem u red?
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni na poslu defender iz nekog razloga deaktiviran i ne mogu ga ponovo aktivirati. Skenirao sa malwarebytes i nije nista nasao.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Defender bi se trebao automatski ugasiti ako se instalira novi antivirus. Malwarebytes nije anti-virusni ali ga mozda win vidi tako.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisi me razumio, primjetio sam da defender ne radi, ima onaj crveni x preko ikone. Nisam ga mogao rucno pokrenuti, mislio sam da je neki virus ili malware pa skeniram sa malwarebytes i nista nije nasao.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    nails stavi eset smart security i rijesi se tog sranja :)
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Misliš: "Internet Security" .. a pokusavam da vidim do cega je. Ako ne nadjem rješenje, ode defender na sleep. Koristim ga od win7 i stvarno je radio bez da ga primjetim. Od ove godine stalno pegla.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pokusao sam preko registra ali ni to ne pomaze, jednostavno neda da se aktivira. Ici ce on na format, svakako moram naci neki ssd.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Svejedno
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li su oni promjenili samo ime ili i fnkcionalnost? Nisam ESET nikada kod sebe koristio.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Kakve su ove free verzije Kasperskija i Bitdefendera?
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Skuzio sam da firefox svaki put aktivira defender. Ako upalim PC i ne pokrecem FF, defender miruje. Stavio sam FF na "ignor listu", da ga defender ne češlja. I evo za sad' ne smara:

    [​IMG]