Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa za koliko si mislio da ti dodje iz inostranstva? za 2h? ccccc treba otprilike 2 sedmice da dodje.

    Koliko traje isporuka narudžbe?


    Rok za isporuku je 7-10 radnih dana od dana kreiranja narudžbe. Izuzetak je rubrika "DOSTAVA ODMAH" gdje je rok za isporuku 1-3 radna dana!
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nigdje ne piše da prodaju robu koju ustvari i nemaju. Da mi se čeka toliko dugo onda bih i naručio iz vana. Naveli su Sarajevo kao svoju lokaciju pa sam mislio da imaju i skladište to, a ono u suštini ljudi obični pik preprodavači gdje naručiš pa čekaj da ti dođe roba. Kome se tako kupuje nek izvoli ja mu me branim.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Al su im lazna snizenja ko na wish :))

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja narucio sa Sport Visiona tri para patika, jedne došle ostalo ništa. Prvo ako sve skupa narucis valjda sve skupa dodje, sad trebam kurirsku cvekat svaki dan. Ne znam da li rade na tom principu kao ti junaci.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A da se obratis citavom nizu postanskih ureda kroz koje je prosao svaki paket i saznas koji od njih je to razdvojio, i što jedan radnik nije uzeo sve tvoje, nego su to radila dvojica, trojica... pa dostava ne ovisi o trgovini gdje si kupio. oni su to vjerovatno sve skupa poslali na poštu. je li sve u jednom paketu bilo ili si razdvojio radi carine?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne drug, sve dolazi iz vana (mislim UK) u to skladište u Sarajevu, onda oni šalju Euroexpressom tebi (da tebi dolazi direktno, bilo bi to carinjeno i sl.). Imaju svoju kao ispostavu ovdje, ali to nije klasicna trgovina. Ukoliko ti roba ne odgovara (ne svidja ti se, ne valja broj), saljes njima u Sarajevo, oni ti vracaju pare ili uzimas drugi broj, model. Ja sam narucio LeeCooper jaknu, bila mi mala, vratim njima u Sarajevo, a narucim veci broj (opet cekas 15 dana). Kvaka je što je taj model koji je meni bio mal, sutradan bio smanjen na 50% cijene koju sam ja platio na skladištu u Sarajevu. Tako možete kupiti jeftinije stvari (ti kupiš neki veći/manji model koji odgovara nekom tvom, vratiš ga njima u Sa jer ti je navodno velik/mal, sebi narucis pravi broj, a onda taj neko tvoj uzme taj veci/manji model za 50% cijene iz skladišta u Sarajevu). Sve što se vrati od kupaca u Sarajevo, bude dosta jeftinije, jer im ne odgovara da stoji :)
     
    Last edited: Apr 30, 2018
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ovo je firma iz BiH i ovaj iz euro expresa mi kaže da tako šalju. Evo ostatak što sam kupio došlo skupa, samo jedne patike 71km a na stranici 60, ali hajde ebat ga.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Srry, mislio sam da je iz vana. Za ove naše me više nište ne može iznenaditi cccc

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    U svemu tome jedini smisao naručivanja direktno od njih jeste u slučaju da ti ne odgovara broj pa hoćeš vratiti. Ništa više nije prednost :)
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa sada, kad je povecan prag na 300KM, nema pretjeranog smisla, a ranije je itekako bilo ;)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima li neki online shop da šalje u BiH a da je dobar. Zanima me sportska oprema, kod nas nas deru a sada sa 300 km limitom može se svašta uzeti.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imas dobrih popusta na sportspar.de

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Zna li neko kako doci do paypal classic? Nema vise ono dugme na dnu stranice..
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jesi naručivao? Vrijeme isporuke?
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Naručujem često. Vidi ovaj post za vrijeme dostave. Taj paket je od njih.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: May 1, 2018
    Aldiin likes this.
  16. black

    black Komšija

    Preporuka za Banggood, poslali mi UK umjesto EU verzije smart switcha https://banggood.app.link/BVi8EAlnRM, samo javio supportu i odmah su mi poslali ispravnu verziju.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Meni se sa GB znalo desiti da odaberem greškom US ili UK verziju (ili namjerno ako nemaju EU) i oni kad pakuju samoincijativno ubace adapter. Adapter sa UK na EU je neiskoristiv, jer pošalju ovakvo govno (jer je kod nas F standard, tj. duboke utičnice) :)

    https://i.ebayimg.com/images/g/RoMAAOSw03lY50CK/s-l300.png

    ali je cinjenica da pokušavaju greške kupaca svesti na minimum. Lako ti je baciti adapter ako ti ne treba tj. ako si namjerno uzeo UK/US verziju.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Mozes li nam pojasnit malo :p
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ljudi imam pitanje ima li gdje u bih naručiti zagor majcu?