Gamerski računar do 1300 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dundo, Dec 5, 2017.

  1. Soviet

    Soviet Aktivista

    Najbolje da nazoves i pitas, ja sam nedavno kod njih uzeo gtx 1060 6gb, platio je 800KM, stigla za dva dana.
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne mogu da vjerujem kako cijene čak i rastu ... Ja sam 1060 6 GB preko više od godinu dana platio 600 KM :O
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A sjećam se da mi je i ~540KM za 1060 6G bilo puno. :lol:
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja svoju 3gb platio 480. Izgleda da sam uhvatio zadnji voz :D
     
  5. emirr

    emirr Aktivista

    Napojla je neka LC 500w. Uzeo komsija ovaj komp ali ima problem sa hard diskom. Zar je moguce da nov hdd ima ovoliko bad sectora???

    [​IMG]



    [​IMG]
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    po stanju tog diska,ne bih ja rekao da je to nov disk
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nov je disk, ako je vjerovat programu, al je strašno oštećen iz nekog razloga..
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    koji je hdd? Ja sam imo problema sa jednim seagateom davno, isto nov bio, vratio ga dobio dobar koji je crko nakon 2 godine.
     
  9. emirr

    emirr Aktivista

    Zamijenili su hdd i sad je sve ok
     
  10. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Sta je po vama bolje za kupiti, racunar sa i3 8100 cpu i integrisanom grafickom ili ryzen 2400g sa integrisanom grafickom, ostale komponente manje vise iste(z370 ili b350, 8gb ddr4)...pa bi kasnije nekad za par mjeseci nadogradio neku jaku grafu, npr 1060 3gb ili 6gb zavisi kakve ce biti cijene. Sta mislite o toj ideji?
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Po meni Ryzen je bolja opcija, uostalom ploca koju uzmes s njim ima vece sanse da izdrzi i sljedeci racunar (nije neka posebna prednost, vjerovatno ces mijenjati zajedno ali za svaki slucaj, ako pozelis upgrade samo cpu-a). Pogledaj kako se ponasaju ti cpu-ovi u igrama koje igras, a pretpostavljam da igras cim planiras 1060 da uzmes. A kad smo vec kod nje, evo imas u oglasima kod administratora ako se odlucis za 1060 6GB :)
    https://forum.hardwarebase.net/index.php?threads/p-asus-gtx-1060-6-gb-graficke-kartice.34599/
     
  12. Archiebald

    Archiebald Novi član

    U zadnje vrijeme slabije zbog nedostatka vremena, ali volim poigrat, gamer sam, i volio bi uzeti jaku masinu. Nedavno, prije 2-3 mjeseca intezivno sam trazio racunar da kupim, ali zbog velikog porasta cijena, na kraju sam se odlucio za ps4. U medjuvremenu mi je rikno hdd, a i sam racunar je kanta za baciti, pa mi je sinula ideja da mozda uzmem solidan racunar sa integrisanom grafickom, privremeno, i za svakodnevno koristenje pc-a i igre, pa nadogradim kasnije.

    Pregledao sam ja to detaljno, 2400g daje bolje rezultate u igrama (govorim za integrisane grafe), a htio sam da razmijenim misljenje i sa drugima koji se bolje razumiju, koliko mi je pametna ta ideja...pregurao bi sa integrisanom grafickom do nadogradnje...

    Sto se tice 1060 6gb, zainteresovan sam definitivno, djeluje mi kao dobra ponuda, a grafa je ekstra, jedino ne znam koliko ima veze sto je kopala 3 mjeseca, volio bi da mi neko to razjasni, jer ima raznih verzija prica, mada je pod garancijom sto je jako vazno. Javiti cu se momku, pa cu vidjeti. Hvala ti
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako već imaš PS4 uzmi 2400G sa bržom memorijom i čekaj novu generaciju grafičkih.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigle jaranu 2x 1080Ti. Treba li mu sad ovaj SLi bridge od 200 KM, ili?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da.
    Imam ga ja, samo ne znam gdje je.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    wtf taj bridge sam 200KM ahahaha :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Bi li prodao?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma bi. Sta ce mi. Ja odoh leci. Javim ti sutra ujutro jesam li ga nasao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jel treba neki poseban SLI bridge ili moze i obicni SLI most?
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    HB za ove karte ide.
    Skupi su i teski za nabavit.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk