Android media playeri

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Zeleni, Aug 23, 2013.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    OK, bitno mi je za pocetak odabrati dali ici na Win OS ili android. Ovo sto ja planiram ide preko IPTV aplikacije koja ima i na Win. Mada mi taj lenovo stick i nije bas jeftin obzirom da ce se koristiti par sati vikendom.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima li kakva rupa da se kupi novi model Roku Stick-a u Evropi, za neku normalnu cijenu ?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jel ko nabacivao lollipop na ove mx3 playere?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Raja kupio sam sa gearbesta android tv box tanix tx3 mini. 16/2 gb

    Dosao mi jutros i brzinski ga probam,instaliram EON i radi super,probam film sa usb sticka kad nema zvuka,probam instalirati neki drugi player kad opet nema zvuka. Probam jos par filmova i nijedan nema zvuka.U settings u audio probam promjeniti zvuk sa AUTO na PCM ili HDMI i opet nema zvuka.Probao na dva tv-a i da dva kabla i sve isto. Na EON ima zvuk. Nemadoh vise vremena da pipkam pa ako neko ima nekog iskustva nek me usmjeri.

    Hvala.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Joj imao sam taj problem, kod mene nije taj model. Ne mogu se sjetiti jesam li riješio uopšte :D
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    Jeste li riješili ove probleme sa zvukom? :)
    jel problem sa DTS dekodiranejm? Interesuje me slijedeće: ako neko ima iskustva sa novijim playerima sa nativnom (makar tako piše na ebayu) podrškom sa DTS passtrough tipa:
    https://www.majordroid.com/h96-pro-plus-review-cheapest-amlogic-s912-android-box/

    Ako povežem player sa bluetooth zvučnikom znači li to da će DTS signal biti obrađen od strane playera i ići bez problema na zvučnik ili je passtrough samo dalje do receivera pa tek onda na zvučnik?
    Nekako se bojim da će na kraju sve funkcionisati samo analogno na činč :)
    Ako neko ima neku preporuku za bolji player u rangu ovog, bujrum.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima li ijedan kinezer android TV box sa kvalitetnim daljinskim s kojim ne moras bas "ciljati" ?
    Uzimao sam prije par komada sa 2GB RAM-a i rade OK sem te mane, ali za ovaj slucaj mora box biti iza TV-a (visi na zidu).
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam da može bilo kakav ako ti je iza tv-a
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima ovaj https://www.amazon.ca/WIRELESS-KEYBOARD-REDGO-Android-Player/dp/B0711YBBZ4
    Dobijes uz njega na kablu ovo ko IR oko koje pozicioniras gdje hoces a box stavis gdje hoces https://goo.gl/images/ec19Um
    imam ga ja i prodajem, ako si zainteresovan, ima i tastaturu :)
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Moze Amazon-ov ali je poskup za ovaj slucaj.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa je li ga baš moraš koristiti s daljinskim? imaš mini tastatura 2,4GHz (sa touch padom kao kod laptopa) po 20-30KM koje extra rade s ovim boxovima. Daljinski ti služi samo da upališ/ugasis box (a tad se mozes i primaketi boxu, sta fali). Dalje sve pičiš s tastaturom (vol up/down, arrow keys, left/right klik itd).
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nista to, nula bodova, teska "musterija" :D
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Ako je teška mušterija onda je upravo fire tv stick idealan, ima bluetooth daljinac sa govornom opcijom, super je optimizovan i jednostavan za korištenje.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Obicno su stariji ljudi i informaticki nepismeni ili polupismeni teski ljudi. Govorna opcija podrazumjeva engleski, jelde :)
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Ne vidjeh da je napisao da je "mušterija" informatički polupismena, osim toga govorno je samo opcija, ne moraš ni znati da postoji. Zavisi za šta najviše treba da se koristi player, fire tv je jednostavan za korištenje out of the box i ima najbolji daljinac za tu lovu.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije ni napisao to, ali je napisao da je teška. To po meni implicira da je musterija informaticki nepismena i da se ne snalazi najbolje. Ne vjerujem da bi meni i tebi bio ikakav problem koristiti tastaturu, jelde??
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Smart IPTV aplikacija (mora biti ta :D) radi na kinezerima i na Fire TV box-u kako treba ali iz nekog razloga zapinje playback svako 5-10 sekundi na Fire TV sticku.
    Ne mozes biti pametan :D

    edit: nije nepismena ali je ters :D
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Provjeri ima li kakvih opcija za HW dekoder, jer on zna nekad praviti problem. od IPTV playera je definitivno najbolji PerfectPlayer. Preporucljivo je instalirati i codece (mx) :)
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Odlican (mozda i overkill), samo sto Roku ima svoj proprietary OS pa pregledaj imaju li aplikacije koji ti trebaju.
    Novi Fire TV stick sa 4K bi trebao biti OK za 95% korisnika, a osjetna je razlika u cijeni (90-100 vs 40 eura).