MasterBuild

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by heroic, Feb 9, 2018.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    360mm samo za cpu je premrtvi overkill.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije. Za ovaj cpu je taman. Ili eventualno XE 240mm sa sporijim ventovima u push-pull.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: May 23, 2018
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma daj ba Sena.. pa ja hladim xeona (3.9ghz) na 120mm, single fan, 9xxrpm - 50-52 max u igrama.
     
    Last edited: May 15, 2018
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jeli overclockan?
    Stvari se tada rapidno mijenjaju. Mislim da sam na ovom podruciju ipak kompetentiji. Ali eto ako ne vjerujes nek se kolega @kost ukljuci. On je veteran u ovome.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Ventove vec imam CM MasterFan i 120 i 140 air pressure (za hladnjake).

    Mozda 280 kao kompromis izmedju 240 i 360?
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ti debeli radijatori koriste drugačije fanove pa čuo sam da se raja žali na buku..

    Ja bi uzeo 1x240 ako ćeš samo cpu i ne planiraš poslije dodavati GPU.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nikako 280.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    @heroic Idi bolan na AIO i ostatak para sto ustedis od te razlike, od vodenog hladjenja, kasnije ulozis u sljedeci upgrade :) Koliko bi te izasao ovaj tvoj WC setup, jel' oko 300$?

    H150i PRO RGB 280mm - 140$
    H150i PRO RGB 360mm - 170$


    [​IMG]
    [​IMG]
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Svasta se pise ovdje, samo vas gledam :D
     
    heroic likes this.
  10. heroic

    heroic Komšija

    330 EUR + dostava i porez (racunam oko 850KM do otpakivanja), fanove vec imam. Razmisljao sam o tome, samo sto bih za razliku vjerovatno kupio biciklo umjesto nekog upgrade-a :D

    AIO sam prodao sva 3 koja sam imao :D Sa AIO imam i dobra i losa iskustva, neki su imali cudne zvukove od pumpe, ali generalno su jako dobro hladili. Razmisljao sam o CM MasterLiquid Pro 240/280 posto mi je cijeli build prilicno u CM theme, ali mi vadi zivce ovaj plavi LED na pumpi, posto imam RGB fanove (iako planiram samo crvenu koristiti).
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja ne bih kupovao AIO koji nije baziran na novijem Asetek dizajnu, a po izgledu trenutnog CM 'lineup-a' ne znam i imaju li šta od njih. One njihove in-house igračke zaobići.
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Mislim da sad rade samo in-house, ukljucujuci i ovaj custom loop kit koji sam prvobitno htio.

    Osim cijene, koja je razlika izmedju AIO 240mm i custom CPU-only 240mm? Je li manja buka i temp?

    Nisam nikad imao custom loop pa sam mislio zbog kucista da probam, ljepse izgleda sa npr bojom u cijevima nego ove crne cijevi od AIO.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovaj build zasluzuje da sve ide pod vodu, imho.
     
  14. rainman

    rainman Aktivista

    Pitanje, gdje si kupio ovaj Burotime Stripe stol? U potrazi sam za dobrim PC stolom ali evo ne mogu nikako da nađem nešto kvalitetno a nemam vremena da ganjam DIY projekte.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

  16. heroic

    heroic Komšija

    Privodim kraju build :D

    Djeda ROGa me danas posjetio i donio mi neke paketice...

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    I ovo je negdje u posti, bice u bajramskom paketicu :)

    [​IMG]

    I zadnja stvar, za koju cu vjerovatno pokupiti dosta kritika, ali morao sam, iduca generacija izlazi za 2-3mj, dok se pojavi na trzistu i kod nas, to je mozda i pola godine, a meni treba da igram igre cim prije.

    [​IMG]
     
    Last edited: Jun 6, 2018
    forzamilan, Sena, Vedo and 3 others like this.
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam nekog da ima više gejmerske opreme a da je manji gamer :D
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Kad bude neki Republic of Coders brand, mozda promijenim. Ma ima sad poslije bajrama da zaigram nesto pa makar :D
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    Nek je sa srecom, extra ti je rig :)
     
  20. heroic

    heroic Komšija

    Hvala :)

    Nekad poslije bajrama ce biti sastavljanje, do tad bi trebalo da stignu sve potrebne komponente. Poslije toga mi ostaje da rijesim zvucnu karticu, webcam (Logitech Brio) i mozda dodati SSD-ova.

    Sad zavrsavam narudzbu na ekwb, valjda necu nista zaboraviti/fuliti.

    [​IMG]

    Razmisljam da rezervoar/pumpu uzmem bez RGB-a, u mom kucistu se ionako nece vidjeti rezervoar + ako je crvena tekucina kakve fajde od RGB-a u rezervoaru.

    Odlucio sam se za 240 radijator umjesto 360 jer graficku necu hladiti, morao bih dokupiti jos 1 ventilator, splitter, RGB splitter i jos u kucistu izbaciti optical drive bay...itd. Previse posla a nikakve koristi.
     
    Last edited: Jun 7, 2018
    Esh likes this.