Predložite tastaturu

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stihoklepac, Mar 17, 2014.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ne svrbi ali ovih dana sam bas puno kucao i nesto mi bas nije legla.. ali opet nije mi sad da moram, niti mi je frka, nego cisto sad je research :) da vidim koje su mi opcije :)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljudi može šomoć. Treba mi best buy mehanicka tastatura, ne znam ništa o njima posebno. Treba biti dostupna u BIH i da nioje preskupa.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Do koliko?
    Jeli ti buka vaznq ili ne?
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prijatrelju uzimamo za rodjendan, on je daktilograf, buka ne igra ulogu. Kontam da bi mu to bio dobar poklon... Novac ne znam ebiga, meni je svejedno ali nisam sam u tome tako da ako ima neko dobar prijedlog nek stavi pa ću prosljediti na vjećanje.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam imao jednu sa green switchewima, super je kucati na njoj bilo, ali je bila oko 250KM, dobro razer logo i svjetla su nadodali cijenu. Moze se do stoje naci ok ja mislim, samo sto ja vise ne pratim cijene pc komponenaa, pa ti tu bas ne mogu pomoci.
    Ako je bas daktilograf, onda su mozda red bolji.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kakav razer, covjek puni 32. još da na posao ponese light show :D
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja, zato i govorim da nema smisla te gaming brendove za tu svrhu.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    gigabyte k83 je bila dostupna kod nas, classic izgled, skroz ok cijena
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    @aldin evo bukvalno smo u isto vrijeme postali :D Znaci neću fulati sa njom?
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hehe. To je k85, malo skuplji model.

    Gore si napisao da mu ne treba RGB pa sam preporučio jeftiniji model bez RGB-a, k83.

    Ja sam ju probao, meni je super legla. Imaš varijantu sa blue i red switchevima.

    Probaj plus.ba kontaktirat, kod njih je k83 bila oko 115km ja msm. Msm da mogu nabaviti.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja nikao da svarim tastaturu bez numpad-a :)
     
    heroic likes this.
  14. heroic

    heroic Komšija

    Moze li i meni prijedlog za tastaturu i mis. Valjda nije problem sto pisem u ovu temu, trebaju mi 2-3 tastature, a samo 1 mis :D

    Poslovna tastatura (coding)
    Naime, trenutno na poslu imam Microsoft Wireless Comfort Desktop 5050 (5000 model malo uljepsan za Win10). Tastatura je fenomenalna, na njoj kucam 100-110wpm, ali sa misem nisam zadovoljan, spor je (nizak DPI?) i guli se. Nedavno sam u Njemackoj isprobao Surface keyboard i iznenadjujuce je udobna za kucati uzimajuci u obzir da nema ni wristpad ni da je "curved". Treba mi i mis, razmisljao sam Master MX 2S ili Surface Precision Mouse (cisto da se slaze sa tastaturom), ali bih volio imati vise ideja.

    Kucna tastatura (coding + gaming)
    Kuci imam Logitech K350 i Asus ROG Gladius, mis ce uskoro biti Gladius 2, a tastaturu bih volio promijeniti, cijena nije bitna, backlight je jako pozeljan, po mogucnosti crveni backlight (ili da podrzava Asusov RGB), eventualno moze i bijeli. Mogu i dva modela, jedan za "coding", drugi za povremeni "gaming". Idealno da je wireless, barem jedna, i da nije Microsoft (imaju jako los dizajn receivera). Sto se tice igrica nisam nimalo zahtjevan, bit ce to GTA, Civilization, PES, Cities Skylines i mozda nesto tipa Skyrim, nista online/takmicarski, za PES uglavnom koristim gamepad.

    Multimedija buttons, pogotovo pojacavanje/smanjivanje zvuka mi je jako bitno na svim tastaturama, ne bih tastaturu bez numpada nikako, koristim redovno, ako ima calculator button to je prednost,

    Ideje molim, slobodno budite kreativni :D
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Idi na ROG claymore za tastu kuci.
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Nisam ni znao da ROG ima tastature u prodaji, imali su nekad davno neki model koji su prodavali samo uz neki PC ili neke modele koje nikad nisam vidio da se mogu bilo gdje na svijetu kupiti :D
    Koje switcheve, ima sa brown ili red?
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

  18. heroic

    heroic Komšija

    Ok, hvala, kucnu varijantu sam rijesio, ima na Amazon.com, ne volim u Njemackoj kupovati tastaturu zbog onog njihovog layouta, sto je sigurno-sigurno :D
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ono claymore je bas tasta nad tastama za kucu. Ima je jedan moj poznanik koji se hrpu namjenjao, ali ova mu je vrh.
     
    heroic likes this.
  20. Ninja

    Ninja Komšija