BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

    "The first step begins before you even press the button: we look up your IP address in a GeoIP database to determine your approximate location. This tells us where to center the map—but more importantly, it also tells us which servers are nearby"

    IP ti se mijenja svaki dan pa vjerovatno nije uvijek registrovana na lokaciji "Sarajevo". I meni tako nekad pise da sam iz tuzle, banovica, gracanica, svaki dan nesto drugo kako koji IP dobijem.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Stihoklepac znas li slucajno koji je ovo br sto je navodno poslat sms na njega na slici a ja nisam uopste slao na taj br?Vjerovatno je servisni neki?Danas predao zahtjev za promjenu paketa na midi 30 i kaze ova na salteru od 1.6. ti ide.Ok rekoh.Krenem kuci vidim nema neta.Ugasim i upalim mob kad ono vec prebaceno.Kontam naravno pojma zena nema ne znam samo kako je to ona skontala da krece paket od 1 juna!?

    Edit: nadjoh u imeniku bht je kontakt tj od vase firme ali ne znam otkud da sam slao poruku kad nisam.
    [​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: May 28, 2018
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Poz, za broj nisam siguram,što se tiče tete na šalteru vjeruj mi nije do tete :D
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Šta trebam od dokumentacije da se prebacim sa ultre na postpaid?
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Poneses licnu i odes na salter :) mozda i potvrdu iz CIPS cini mi se

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa i pitam radi te potvrde o prebivalištu, jel dovoljna lična?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa na njoj ne pise prijavljena adresa :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A vidi, ima ti i ta logike. Znači ne gine mi cenera za to. :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sta ba cener? Kod nas se potvrda o prebivalistu izdaje for free

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zavisi od svrhe. Valjda.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Cips je free, znam da su rodni listovi i uvjerenja sada moguća u najbližoj opštini, mislim da je i cips tako.
    Btw postpaid možeš uvući u moj izbor i dobiti uštede
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kod nas i ne pitaju cccc uzmu LK radi JMBG i izdaju potvrdu za 30 sec

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kazes da ti je za posao neces platiti nista.Boli one u BHT sta pise u svrhi.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Samo da je pečat svjež :D da se tinta osjeti
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mozes mi pojasniti, ako sad imam MojaTV full i uzmem mobilni postpaid, kakve uštede imam i kako funkcioniše taj moj izbor?
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Dobijes 500MB mobilnog neta, 5% manju pretplatu i jeftinije/'besplatne' pozive u grupi. Mozes ukljucit zenu, curu, punicu, mater, oca... :D

    Edit: Losa strana je sto sve ide na jedno ime, jer su svi računi objedinjeni u jedan.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako se uopšte formira moj izbor? Evo npr Mojatv full, 2 ultre i 1 postpaid.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam ima li online, ja sam na salteru kad sam placao racun. S tim da moras povesti onog ciji je taj postpaid ako nije na tvoje ime, jer mora dati saglasnost da se prebaci racun na tvoje ime. Za ultru ne znam, mozda onaj certifikat treba. Ja sam uvezao moja tv net + 2 postpaida, tako da mi za ultru nije poznato toliko, ali mislim da se racunaju 5KM na racunu za mojatv izbor, i taj kredit mozes koristiti.

    Evo ovdje detaljno:
    http://www.mojatv.ba/moj-izbor.html
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Najbolje je na šalteru zaavršiti.
    Evo ti par hintova ako prebacuješ brojeve koji nisu na tebi.
    Mora biti prisutna i osoba koja je vlasnik. Treba ti id dokument te osobe (broj lične karte), ukoliko nemate dokumente koji potvrđuju vlasništvo, trebate i priložiti izjavu u kojoj piše da ta i ta osoba vrši prenos vlasništva sa xx na yy i to ovjereno u opštini.
    Ako prebacuješ postpaid/pretplatu, treba ti posljednji račun i ta osoba da bude prisutna( ne smije biti dug na postpaidu).
    Slično prebacuješ registrovani prepaid ( ultra), treba ti id osobe na koju je registrovan, i priloženi certifikat / ovjerena izjava ukoliko osoba nije prisutna.
    Ako prebacuješ neregistvorani prepaid, treba ti samo ultra certifikat, a ako ga nemaš treba ti izjava ( isto papir na kojem piše da si vlasnik tog i tog broja od tad i tad) ovjerena u opštini - imaj u vidu da dosta opština ima već urneke za izjavu.

    Inače pitao sam ljude što te toliko papire treba skupljati:
    Razlog je veliki broj zloupotreba a ovjerena izjava ima skroz drugačiju pravnu težinu nego npr samo prikaz LK na uvid.
    Sve bi to trebali reducirati digitalnim potpisom, ali 10 godina se zakon tegli po parlamentima.
     
    Last edited: May 30, 2018
  20. selvin

    selvin Moderator

    Je li to sa ovjernim izjavama nesto novo? Ja to nisam donosio. Naravno, prisutan je bio vlasnik drugog postpaida i potpisao tu prenos vlasnistva na salteru.