Preporuka napojne

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NaLe!, Jun 19, 2016.

  1. Neso

    Neso Komšija

    CX i VS- Entry Level
    RMXi TXM - Mid Range
    AX i HX - High End
    AXi, HXi, RMi - Enthusiast

    Ja ispod RMX serije ne bih uzimao nista, sto se Corsair napojnih tice. Ovo je moje licno misljenje...
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima li evga ista u tom rangu?
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. JVC

    JVC Overclocker

    Ima, sli bolje
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Seasonic.
    Uh, ne vidjoh da je davno bilo.
    Halali Enise.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gdje se moze naci sata kablo za modularnu napojnu, Corsair CS650M? Moze i polovno, samo da je ispravno.
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako moze i preporuke za napojnu:

    - Seasonic Focus Plus Gold - 750W
    - be quiet! STRAIGHT POWER 11 | 650W

    Jeftinija opcija je:
    - be quiet! PURE POWER 11 | 600W
    - Seasonic Focus Plus Gold - 650W

    Cijena je ista.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Seasonic je generalno safe bet, pogledaj na recenzijama samo oko buke za ventilator i kada se aktivira.
     
    Lamagician likes this.
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    obje kompanije su veoma postovane kada su u pitanju napojne,sad,tvoj je izbor ta ti vise pase i koja je jeftinija. Kakva ti je konfa,koja grafa,procesor,jel planiras overclockat,itd. Mada realno,650W je vrh.
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Bit ce 3700x ryzen i 2070 ili nesto slicno. mislim da ce biti dovoljno seasonic focus gold 650w?
     
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Aug 3, 2019
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    R9 3700x i RTX 2070 zajedno nece povuci vise od 400W tako da ce 650W gold biti dovoljno, ali ako su vec slicne cijene i obje modularne onda ici na 750W.
     
    Picoooka likes this.
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Pa na to sam i mislio ako je u pitanju par desetina maraka razlike u cijeni pametnije 750w,a vidim na piku da je razlika svega 35km.Ako je veca razlika gdje ima namjeru kupiti bice i 650w dovoljno.Mada ja uvijek uzmem malo jacu da ne razmisljam kad klokam da li ce biti knap.Neka viska 100-150w :)
     
    Last edited: Aug 3, 2019
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    cak i da imas 9900k na 5ghz i overklokanu 2080ti,neces preci 600 w... Ne kazem da treba da bude u "knap",i da kupi 650w,ali realno,niti ima 9900k na 5ghz niti 2080ti. Jedini razlog da kupis 750W i vece napojne jest ako planiras ubacit drugu grafu kasnije,za SLI.
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ma nisam ni ja rekao sad da je pod moranje,ali ako je malo love doplate sto da ne 750w.Ja bih uzeo ako je 20-30km doplate bez razmisljanja 750w mada ce mu i 650w biti itekako dovoljno sto kazes.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kupis jace napajanje ako zelis manju buku. Ja sam nedavno kupio Corsair HX850i, opteretim i CPU i GPU, plus oboje i OC i OV, ventilator se i ne upali! A load premasi 500W!

    Medjutim, ovo napajanje ima software pomocu kojeg mozes nastimat kad da se pali, i to ima PWM.
     
    Picoooka and Esh like this.
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Razlika Seasonic Focus Gold 650W i 750W je 55 KM. SLI se nece koristiti i overclockanje slabo.
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Onda vjerovatno nema razloga da uzimas jacu :D
    Koliko znam sve od tih sto si naveo su odlicne, uzmi onu najpovoljniju i eto :)
     
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

    hvala svima na preporukama. s obzirom da je focus gold 850w ispala samo 25KM skuplja od 650W jer je na akciji uzeo sam onda 850w.
     
    Reventon and Picoooka like this.
  20. Lamagician

    Lamagician Komšija

    treba li nekome seasonic gold focus 650w, greskom narucio pa mi dosle i 650w i moja 850w. ako ne saljem amazonu nazad sutra/prekosutra. ako kome treba mogu ponjeti za vikend za sa. placena 80 EUR.