Preporuka Graficka karta .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Nov 26, 2016.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gigabyte ne valja, uzeo Gainward, Palit ne valja, a ista firma :D Dobro si ti to istrazio :D
     
    Vedo likes this.
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako je u pitanju dual samo u nazivu, isto tako vrlo lose hladjenje, dok recimo phoenix nema dalje...
    I to za non-oc model i dugovjecnost ne znam kako si povezao, non oc model je cesto budget model sa losim hladjenjem, i vecom sansom za coilwhine.
    Neko me upita sta znaci katastrofa, eto sta bi moglo znaciti, jedino je gore sa jednim ventom :D bukvalno jedan heatpipe i komad aluminija, nisu uopste listici.
     
    Last edited: Jun 1, 2018
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da ali to na papiru, u stvarnosti se ne čuje i nije nikad prešla 70 niti sam vidio da vent ide iznad 40% još u windowsu ne radi nikako.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa cuj na papiru...tako je kako je. Razlog sto nemas problema je niska potrosnja cipa, 1060 u fullu ide i u prilicno tanke laptope, ali ako pricamo o kvalitetnom hladjenju, dugotrajnosti wf to nije. Ako ne oc-as ona trosi oko 125w, a u windowsu do 10W max sto nije tesko za ohladiti uz normalne ambijentalne remperature i iole provjetreno kuciste.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neznam kako je kod jacih modela ali kod mene je GTX960 WF2 i temp su kao u Hakera, do 70c sa 40% brzine na ventovima. G1 verzija je overkil za ovu karticu.
    Jos se ventovi gase kada nije u loadu, tako da bi lezajevi trebali trajati dugo.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Cooler na 960 je dosta bolji, ima bar 3 hp :D

    hajde da probamo ovako:
    gtx 960
    [​IMG]
    gtx 1060
    [​IMG]
     
    Last edited: Jun 1, 2018
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ljudi ti govore u praksi kako je, a ti pricas kako bi teoretski trebalo biti jer si procitao tako negdje.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kakve veze ima kada se karta manje grije i manje troši, i eto opet iste temperature dođu. Nisu oni ludi, odmah ušparali malo, ali opet isto dođe.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa ima veze zato sto placas 500-600KM i dobijes smece, meni bar... Iz moje perspektive je to lose hladjenje, svi ovdje znaju da nisam prosjecan korisnik.
    To je isto da sada sporimo sto ima gtx1060 kada je sa 1050ti mogao imati skoro isto, malo eto slabije detalje.
    Realno ta graficka se moze i pasivno hladiti.
    I ne, nisam negdje procitao nego sam vidio na djelu, kroz ruke mi je bukvalno proslo vise od hiljadu grafickih.
    Kada treba za nesto vise od casual gaminga, taj cooler se muci i uvijek cu dati 15-20eur vise dobijem bar nesto kao sto je wf na 960.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. veki81

    veki81 Aktivista

    Druze evo ti moja iz sig.-a. Vidis koliko je klokana i tako stoji 24/7 . Plus je nekad rudarila dok je bila aktuelna i nikad nikakvog problema, jos nisam nikad ni pastu zamjenio.
    [​IMG]
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa kakve to veze sa ovim, windforce su samo ventilatori, ne znam sto poredis skroz drugacije cooler, jos quotas gdje sam rekao da je wf prije bio ono sto je danas gaming g1.
    Gore sam malo bolje objasnio sta hocu da kazem, za 500-600KM ja ne zelim takav cooler, shvatam da je nekome sasvim dovoljno i da radi posao, ali poenta je da ne moze puno losije od tog coolera kada je ta serija u pitanju, nista vise.
     
    Last edited: Jun 1, 2018
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited: Jun 1, 2018
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Eh eto, bolje nego gigabyte, neka je sa srecom
     
    Vedo likes this.
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    Polako rodjeni ja pokazao primjer na svojoj kartici kako dere stari wf3 hladnjak,(dokazao ono sto ti pises).
    A ti se upalio ko kutnjak.
    I gdje ja to poredim bilo sta u prethodnom postu?
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa nisam bas tako shvatio, nego da zelis da kazes kako wf i kod tebe radi posao i ne previ probleme. Sve pet, nebitno je u sustini :D
     
  16. Neraa

    Neraa Aktivista

    Imam ja taj isti model kod sebe vec preko godinu dana kod sebe u racunaru.
    200€ je platio, bila koristena par mjeseci i prezadovoljan kako radi posao.
     
  17. veki81

    veki81 Aktivista

    Malo te prenijelo sve ok ;), a kod mene je stari wf3 kuler posto je u pitanju 7950,
    a imao sam istovremeno u racunaru i 7950 asus dcu II top (kupio od Sene),
    vrtio ih jedno 10-tak dana i zadrzao ovu gigabyte prodao asusovu. Sto znaci da su to nekad bili top hladnjaci.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Asusova je sigurno bila top :D
     
  19. Soviet

    Soviet Aktivista

    [​IMG]

    Meni nekako ljepsa ova WF3 :)
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Moze li preporuka gdje gledati grafu(GTX 1050Ti) u Dojčland, gledao bih da prodjem sto jeftinije jel, ili da ipak idem preko pika? Mišljenja? Hvala